Ostatní

Upgrade vlastní intuice: Otevřete třetí oko a vyhněte se nástrahám života

Redakce
Magické síly ovládali už její předci. Vždyť pochází z rodu nejen loutkářů či akrobatů, ale také kouzelníků a vědem. Helen Stanku (44) jde v jejich stopách. Těm, kteří chtějí, předpoví budoucnost, vyloží karty i otevře intuici. Proč si zajít na aktivaci třetího oka a kdo by se pradávnému rituálu měl raději vyhnout obloukem?
11. 03. 2022

Vyšší stupeň vnímavosti se hodí i v běžném životě. Pokud se rozhodnete pro aktivaci třetího oka a naučíte se poslouchat vlastní intuici, ušetříte si mnoho starostí.

Čtěte také: Seriálové Čarodějky: Jak dnes vypadají herečky ze slavného seriálu? Jedna z nich je k nepoznání!

Aktivace třetího oka slouží především k posílení vlastní intuice. Povede se opravdu u každého, kdo o ni má zájem?

Každý z nás je jedinečný a má originální otisk prstů, oko či duši. Také nadání, talenty, zkušenosti a genetickou výbavu. Proto se nedá univerzálně stanovit stejný výsledek. Duše mohou být mladší, starší či zralejší a to se na výsledku také projeví. Někdo si pak některé dovednosti jenom jakoby opráší, protože už je ta duše zná.

Vyplatí se pak intuici za každých okolností poslouchat, není lepší řídit se rozumem?

Rozum vám může sebevíc kázat něco jiného a vy se stejně řídíte pocitem, který vám něco rozmlouvá. Nevíte proč, ale víte, že kdykoliv jste ten pocit neuposlechli, dopadlo to zle. Tak se tím řídíte a časem pochopíte, před čím vás to varovalo. Někdy si člověk vše racionálně vysvětlí a postupuje podle rozumu, což je ve většině případů skvělé, když se však objeví onen pocit, bývá to pak průšvih. Kdo ví, kde se ta informace bere? Ona to není vlastně informace, je to jenom pocit. Díky bohu za něho. Každý, kdo si to zažil, ví, o čem mluvím.

DSC_1469.-min.jpg

Co dalšího, kromě intuice, se po otevření třetího oka aktivuje?

Vyšší empatie k druhým lidem. Dokážete se naladit na jejich frekvenci a více vnímáte jejich pocity. Podvědomě nepůjdete třeba za šéfem požádat o zvýšení platu, protože vás to zrovna nepouští, a pak zjistíte, že měl před chvíli nepříjemný telefon a je běsný. Nebo s někým jednáte a náhle si vzpomenete na pampeliškový med. Zeptáte se, jestli si jím dotyčný sladí a on se zabýval sběrem pampelišek a sladkému medovaní celý víkend. O přizpůsobení se řeči těla už ani nemluvím.

To zní zajímavě. Je vůbec někdo, komu byste aktivaci třetího oka nedoporučovala?

Lidem s psychickou nemocí či labilitou a lidem momentálně psychicky oslabeným. Těm by přílišná empatie nemusela sednout. Oni potřebují spíše uzemnit a zpracovat si třeba nějaká traumata, či bloky. Většinu lidí však aktivace spíše uklidní. Hlásí mi, že cítí jistý nadhled.

Zdravému, vyrovnanému jedinci tedy podobný rituál ublížit nemůže? Nebo se například v rukou šarlatánů či neodborníků stává nebezpečným nástrojem?

Tak jednou mi přišla klientka na aktivaci a rozpovídala se o tom, že její manžel se zúčastnil skupinového sezení u jednoho šikovného šamana. Na závěr jim dal dárek – aktivoval jim intuici. Její manžel od té doby začal vidět duchy a měl s tím potíže, protože nevěděl co s tím a nebylo mu to příjemné. Šaman s duchy pracuje běžně a je mu tak vlastní moci s nimi komunikovat, odvádět je a jiné věci. Jenomže člověk, který před tím ducha nikdy neviděl a neprošel žádnou přípravou, může zažít šok. Z toho vyvozuji, že hodně záleží na tom, kdo vám aktivaci dělá, protože vám dává i něco z toho svého. Důležité je i samotné místo, zdali je energeticky vhodné…

DSC_1960.-min.jpg

To zní dost strašidelně…

Myslím, že je báječné mít probuzenou schopnost napojit se na svět duchů. Česko má velkou spiritistickou tradici, ale pro člověka, který tou cestou chce jít a ví do čeho jde. Pak existují třeba způsoby podobné trátaku (forma meditace, pozn.red.) se zrcadly. Měla jsem klienta, který si takto na sebe přitáhl entitu, která ho začala ovládat. Po aktivaci u mě se mu postupně vrátila vlastní síla a nezvaného vetřelce se zbavil. Když ke mně přišel poprvé, byl divný. Jakoby mimo, či snad na nějakých návykových látkách. V průběhu času mě ještě párkrát navštívil rozebírat nějaké věci, které ho zajímaly. Musela jsem se na něho dopředu vždy připravovat a někdy bych něco na uklidnění také uvítala. Jeho nedávná návštěva mě však mile překvapila. Byl to člověk, kterému opět zářily oči.

Pojďme tedy k samotnému rituálu, jak probíhá a jak se během něj klienti cítí?

Aktivace je u každého člověka něco velmi soukromého a originálního. Duše se otvírá vlastnímu vyššímu já a napojuje se na zdroj, ze kterého vyšla. Někdy u toho vnímám i ochránce, strážce a průvodce daného člověka a někdy vidím pouze aurické vlnění a barvy. Samotný adept, který si prochází touto iniciací, nemusí vnímat vůbec nic a je zcela vedlejší, jak je v duchovních věcech daleko. Každý máme svou citlivost. Někteří lidé tyto energie znají velmi důvěrně, jiní prožívají pocity, jako když se shledáte s někým, něčím, po kom, čem vám bylo smutno. Někteří popisují brnění v různých místech těla, nebo pocit tlaku a pak uvolnění a jiní vůbec nic. Lidé, u kterých se mi ukážou jejich průvodci, mi většinou dávají zpětnou vazbu.

Někde vidím i fragmenty, jak film z nějaké paměti duše. Třeba minulý týden místo v Řecku. Dotyčný tam jezdívá s rodinou na dovolenou a cítí se tam jako doma. Někdy si říkám, že v některých místech si duše během života vytvoří nějaké skryté energetické zásoby, třeba na jakémsi podobném principu, jak se nabíjejí talismany a amulety. Pak může dané místo na energii, duši, která tam ty energie vložila, reagovat. Jako by měla skrytý klíč a kód a tím je otisk duše. Kdo dokáže vysvětlit, že někdo někam přijede poprvé v životě a cítí se tam jako doma a dokonce se i orientuje, jako v důvěrně známém prostředí. Pro jiného je to, co popisuji, fantasmagorie. Ne každý také dokáže čerpat krásu z obrazů a umění. Někdo je více zemitý. I takové lidi však potřebujeme. Když ke mně přijdou, netuší do čeho jdou. Možná se diví, proč se ke mně vlastně vydali a co tak blbnou. Pak mi zpravidla hlásí, jak začali vnímat to, co dříve nepostřehli.

DSC_1363-min.jpg

Lze aktivaci třetího oka provádět i na dálku?

Nedávno se mi zrovna ozvala paní, že by si přála urgentně aktivaci na dálku, že si připlatí. To si ale neumím představit. S člověkem potřebuji být v kontaktu a celou dobu monitorovat, co se děje, abych mohla kdykoliv zasáhnout. Někdy má na sobě třeba nánosy různých energií, které se ukážou až opravdu při samotné aktivaci a já musím reagovat bleskově. Stojí to hodně mých sil. Paní jsem se to pokusila vysvětlit, ale uraženě mi odpověděla, že si to zařídí jinde a jinak. Možná nejsem dostatečně servilní, ale to já neumím. Na nic si nehraju. Je skvělé, že si mne najde pouze ten, kdo si mě najít má.

Pokud si aktivací projdeme, budeme mít třetí oko otevřené už doživotně?

Většinou ano. Nicméně tak, jako se dá třetí oko otevřít, tak se dá i zavřít. Většinou to dělají černí mágové, kteří tak potřebují svoji oběť dezorientovat a přimět dělat zmatky. Naštěstí se to nestává tak často a ne každý je terčem jejich útoku. Většina vnímavějších lidi vycítí, že něco není v pořádku. Přestanou se cítit komfortně. Když aktivovanou intuici máte, je vám většinou dobře a něco máte a ani nevíte, co to je. Když však o to přijdete, cítíte, že vám něco chybí. Obecně se o takové to napojeni tam nahoru přichází během dospívání, protože se musíte přizpůsobit ostatním lidem a není žádoucí vyčnívat. Většinou vám to pak dají pocítit. Vy si pak všechno, co by vás mohlo odlišovat, cíleně zadupáváte a ještě říkáte, že to jsou blbosti pro malé děti a vy už jste vlastně dospělí. Je krásné být znovu dětmi a vnímat svět jejich očima a s jejich přirozenou obrazotvorností. To je základní předpoklad magie.

Je to tedy tak, že všichni se s otevřenou intuicí už rodíme, ale v průběhu života o ni přijdeme?

V podstatě ano. Miminka jsou ve svém spánku stále napojena na ten svět, ze kterého přišla jiskřička boží, která jim vdechla život. Často vidíte miminka, která se smějí a reagují i na něco, co dospělí nevidí. Asi budou nějaké studie o rozvinutí zrakových schopností dětí. Ví někdo, co při tom cítí? Je zajímavé poslechnout si někdy vyprávění lidi, kteří si prošli regresní terapií a byli schopní popsat i věci, které se staly před tím, než se narodili a dokonce i před tím, než byli počatí svými rodiči, kteří jim to udiveně potvrdili. Každý máme své subjektivní vnímání světa a své pravdy. Tito lidé popisovali třeba i to, že si vybírali kam se narodí a jaké podmínky budou muset zvládnout. A k té intuici pak to, že v průběhu prvních let života vnímali napojení na anděly, či své průvodce, nebo třeba řekněme univerzum. Je to něco, co se dá dost těžko popsat. Já jsem své napojeni vnímala velmi silně po celé dětství. V dospívání postupně sláblo a vrátilo se až po mé aktivaci.

Co všechno se tedy po aktivaci může změnit?

Po aktivaci se změny projevují různě. Někdo je vnímá a cítí dřív a někomu ani nedochází a uvědomí si to až s odstupem. Jednou mi přišla velmi krásná – dokonale krásná žena. Dokonalost bylo to, co ji pronásledovalo. Udělala jsem ji během hodinového sezení aktivaci a ona se mi vrátila za pár měsíců s tím, že cítí, že jsem jí nedala všechno. Provedly jsme malou zkoušku, ve které se třeba nakontaktovala na cizí lidi z ulice a byla schopna o nich něco říci a popsat, co si právě řeší a povahové rysy. Prokázala tak zvýšenou empatii. Také měla zvýšený cit pro věci, které se mají stát.

Ono jí to však nestačilo. Překvapila mě tím, že mi sdělila, že očekávala, že bude umět to, co umím já. Hned teď. Jenomže já se to učím celý život. To přeci nemohu předat za jednu hodinu. Stále se učím, jako každý, koho chytne žízeň poznávat. Posedlost dokonalostí je bohužel blok, který neumím odstranit. Jsou lidé, kteří měli od malička samé jedničky a mají závislost, a bohužel někdy až nezdravou, která jim může komplikovat život, za každou cenu být nejlepší. Dokážu pomoci lidem o nějaký stupeň rozšířit intuici, ale nezbavím je jejich komplexů. Na to jsou však také odborníci. Po jejich návštěvě se může lidem také leccos změnit, ale to musí nejdříve chtít. A chtějí většinou tehdy, až je to tam dotlačí. Našla si svého a postupně na sobě pracuje. Přestala být ve stresu.

Zdroj fotografií: Monika Navrátilová

Kam dál? Tajemná místa v Česku a jejich temná historieDiskuzeVstoupit do diskuze

Sdílejte

Další na Expres FM