Nejlepší hudba v metropoli
Celý playlist
Poslouchat online
Nejlepší hudba v metropoli /
Celý playlist
Ostatní

Modelky s Downovým syndromem slaví úspěchy a boří stereotypy

Redakce
Přestože například ve Spojených státech je téměř 400 tisíc lidí s Downovým syndromem, stále má společnost mnoho mylných představ o tomto onemocnění. Svět se však v tomto ohledu mění a lidé se zdravotním postižením dostávají šanci dokázat, že i s tímto onemocněním lze prorazit například v modelingu či herectví.
02. 05. 2022

Madeline Stuart

Madeline se stala celosvětovým fenoménem a v současnosti je neslavnější modelkou s Downovým syndromem. Její cesta ke slávě začala v okamžiku, kdy její matka na sociálních sítích sdílela fotku, jak Madeline zhubla 20 kilo na cestě za svými sny a k lepšímu zdraví. Nyní je modelkou i v nejslavnějších časopisech, chodí po mole po celém světě a boří stereotypy o lidech s Downovým syndromem, když sdílí na sociálních sítích jednu fotku za druhou.

Jamie Brewer

Stejně jako Madeline i Jamie se objevila ve světě modelingu. Prorazila však především v herectví, kdy se proslavila rolí v seriálu American Horror Story. Sedmatřicetiletá herečka se sice nestala nejslavnější modelkou, ale byla vůbec první modelkou s Downovým syndromem, která se prošla po mole New York Fashion Week. Jamie je spokojená s tím, že je vzorem pro ostatní ženy, což je pro ni inspirací k dalšímu povzbuzování dalších žen, aby byly takové, jaké jsou, a neskrývaly to.

Věra Gabriela

Tato desetiletá dívenka s Downovým syndromem sklízí úspěchy za své fotografie sdílené na sociálních sítích a je nezastavitelná na cestě k úspěchu. Se svými dlouhými a krásnými vlasy si vysloužila titul Česká Locika a vypadá to, že další úspěchy se jen pohrnou.

Dcera Davida Hasselhoffa je první modelkou s plnými křivkami na obálce evropského Playboye

Chelsea Werner

Chelsea Werner prolomila bariéry, které společnost postavila lidem s postižením, hned v několika odvětvích. Zatímco jí bylo řečeno, že bude mít vždy nízký svalový tonus, stala se hned dvakrát mistryní světa v gymnastice. Tím však její úspěchy nekončí, úspěch totiž slaví i ve světě modelingu, kdy spolupracuje s mnoha značkami od H&M po Tommyho Hilfigera. Chelsea je názorným příkladem toho, že nikdo nemůže diktovat, čeho je člověk schopen.

Jessica Jacinto

Tato dvaadvacetiletá dívka pochází z Venezuely a od útlého věku se snažila o úspěch. Jako teenager zkoušela Jessica různé sporty, ale žádný z nich ji neučinil šťastnou. Ve svých 14 letech se však zúčastnila soutěže krásy a její matka později prohlásila, že ji nikdy neviděla tak šťastnou. Od té doby její matka věděla, že Jessica našla své místo a pomáhala jí v cestě za jejím snem prorazit ve světě modelingu. Jessica překypuje pozitivní energií, což se odráží i na jejích usměvavých snímcích.

Sofía Jirau

I tato pětadvacetiletá Portorikánka zatoužila po kariéře modelky, nikdy se proto nenechala na cestě za svým snem odradit. Této blonďaté krásce se její úsilí vyplatilo, stala se totiž vůbec první modelkou s Downovým syndromem, kterou do své kampaně zapojila luxusní značka spodního prádla Victoria's Secret.

Budou vychrtlé modelky brzy minulostí? Další známá firma je nahradila kráskami z lidu


Úvodní foto: Profimedia
Zdroje:
Instagram, NBC News

Diskuze
Máme nové diskuze!
Sdílejte

Další na Expres FM