
Taylor Swift ovládla americkou hitparádu již po patnácté. A navíc s rekordními prodeji. „Tohoto pocitu si budu vždy vážit, prostě wow,“ napsala k tomu současná vládkyně popu, „nikdy nezapomenu, jak jsem byla nadšená v roce 2006, když se mého prvního alba prodalo během prvního týdne 40 tisíc kopií.“ Dnes na podobná čísla potřebuje pár minut!

Taylor Swift dosáhla svého patnáctého No.1 v zámořském žebříčku s albem The Life Of A Showgirl. Navíc obsadila všech první až dvanácté místo v singlové části hitparády. Album stanovilo nový rekord v prodejích v prvním týdnu. Americké zlatíčko se čtyřmi miliony prodaných kusů překonalo dlouhodobý rekord Adele. Deska debutovala na vrcholu žebříčku s ekvivalentem 4,002 milionu kusů, což je součet prodeje fyzických nosičů a streamovací aktivity. Globální čísla jsou dechberoucí: Dvanáctá položka v diskografii Taylor Swift nashromáždila více než 1,5 miliardy streamů.

Na svém Instagramu zpěvačka okomentovala tento milník v příspěvku, ve kterém se ohlédla za vydáním svého eponymního debutového alba, které vyšlo před devatenácti lety. „Nikdy nezapomenu, jak jsem byla nadšená v roce 2006, když se mého prvního alba prodalo v prvním týdnu 40 tisíc kopií,“ napsala Taylor, „bylo mi 16 a ani jsem si nedokázala představit, že by se tolik lidí mohlo o mou hudbu zajímat a investovat do ní svůj čas a energii. Od té doby se snažím setkat se s co největším počtem lidí, kteří mi dali šanci uskutečnit tento šílený sen, a poděkovat jim. Jsme po tolika letech pořád tady a tento týden se o mou hudbu zajímá stokrát víc lidí. Chci fanouškům poslat čtyři miliony poděkování a čtyři miliony důvodů, proč jsem na nové album víc hrdá, než jsem byla tehdy.“



Zdroj: NME