V mládí šikanovaná supermodelka, která ze své vady na kráse udělala přednost a stala se vzorem pro ostatní

Winnie Harlow je supermodelka, která se na první pohled liší od ostatních modelek svým atypickým vzhledem, který jí přidává na zajímavosti. Důvodem je onemocnění zvané vitiligo, kvůli kterému si v dětství vytrpěla tvrdou šikanu. Ze své vady však udělala přednost a nyní plní přední strany módních časopisů.

Šikana kvůli odlišnosti

Winnie Harolow, původním jménem Chantelle Whitney Brown-Young, se narodila 27. července roku 1994 v Kanadě. Její umělecké jméno bylo inspirováno postavou Medvídka Pú (v originále Winnie-the-Pooh). Chtěla tak oddělit svůj soukromý život od toho profesního. Ačkoliv dnes sklízí spoustu uznání, vždy tomu tak nebylo. V mládí totiž byla těžce šikanována kvůli svému onemocnění, které se nazývá vitiligo. Při něm dochází na různých místech po celém těle ke ztrátě pigmentu a vzniká tak efekt skvrn. Nakonec musela kvůli šikaně opustit školu a začala se učit doma. Její sebevědomí pochopitelně utrpělo, i když později uvedla, že nikdy nebyla ošklivé káčátko, nýbrž jen labuť, které okolí bránilo, aby se tak viděla.

Ilka Brühl: Narodila se s extrémně vzácným defektem obličeje. Dnes porušuje standardy krásy a živí se jako modelka

Netoužila po modelingu

Winnie v dětství neuvažovala o kariéře modelky, chtěla být původně baletkou. Tenhle sen ji opustil poté, co si podruhé natáhla třísla na hodině baletu. Poté se chtěla stát novinářkou v zábavní žurnalistice. Samotnou ji totiž nikdy nenapadlo, že by se mohla stát modelkou. To se změnilo až po osudovém setkání s renomovanou fotografkou Shannon Boodramovou, která Winnie povzbudila, aby se snažila prosadit ve světě modelingu. Od té doby zveřejňovala Harlow své fotografie na sociálních sítích, což ji dostalo až do 21. řady seriálu American’s Next Top Model, a to díky fanouškům, kteří na jejích fotkách označili Tyru Banks – jednu z mnoha celebrit, které jsou bez make-upu k nepoznání. Winnie byla na vzestupu a byla připravena na další příležitosti.

Jak budou známé osobnosti vypadat ve stáří: Podívejte se na Gretu Thunberg jako babičku a vrásčitého Eminema

Miluje jídlo

Modelingový průmysl stále ještě ve většině případů požaduje, aby měly modelky určitou velikost a zůstávaly štíhlé. Winnie Harlow je sice opravdu štíhlá, ale rozhodně není ochotná pro svoji kariéru modelky hladovět. Dokonce se nechala slyšet, že jídlo doslova miluje a je otevřená ke zkoušení různých nových potravin. Dodala, že nejšílenější věc, kterou zatím zkusila, byla pravděpodobně žabí stehýnka.

Z Kena se stala Barbie: Za nové tělo zaplatila přes 21 milionů korun a chce porodit vlastní dítě

Nebaví ji mluvit o své vadě

Každá oběť šikany vám nejspíš řekne, že to byla traumatizující zkušenost, která podlomila jejich sebevědomí. Pokud však nechala šikana nějaké jizvy na Harlow, nejsou vidět a Winnie se s minulostí nezabývá, protože se posunula dál. Kromě toho už vyrostla z názoru, že je jediným člověkem s tímto onemocněním, což si myslela jako dítě. Díky tomu přišla na to, že lidé se jen musí v určitých oblastech dovzdělat, aby pak na tyto vady nepohlíželi jako na něco extra neobvyklého nebo šokujícího. Ačkoliv je Winnie Harlow často označována za vzor pro všechny osoby s vitiligem, ona sama toto označení neakceptuje. Říká, že by každý měl být sám sebou a neměl by nikoho napodobovat. Harlow se zaměřuje na to, aby si vydobyla své vlastní místo ve světě a byla hluboce věrná své vlastní osobě.


Úvodní obrázek: Profimedia

Zdroje: Health Insight, Instagram

Podcast