Hans Christian Andersen a další zvrhlíci, kteří ovlivnili svět

Některé sexuální deviace jsou méně škodlivé, některé jsou však společensky naprosto nepřípustné. Které slavné osobnosti z historie nějakou z nich měli a jak daleko nechali svou zvrácenou stránku dojít?

Lord Byron (1788-1824)

George Gordon Byron, který se proslavil jako prominentní postava romantického hnutí, je považován za jednoho z největších britských básníků. Širokým okolím byl chválený pro svoji znamenitou angličtinu, zároveň však také šokoval svou okázalostí, sexuálně deviantními praktikami a také nechvalně proslul obviněními z krvesmilstva. Z jeho četných skandálů a afér byla nejslavnější s vdanou lady Caroline Lambovou. Ta ho přitom před začátkem jejich aférky označila za šíleného, špatného a nebezpečného. Poté, co ji Byron opustil, ho lady Caroline neúnavně pronásledovala. Jednou se dokonce dostala k němu do domu a do knihy na stole mu načmárala slova "Pamatuj na mě". Byron na to reagoval podrážděnou básní. Jeho nejvíce kontroverzním vztahem byl však vztah s jeho vlastní sestrou Augustou Leighovou. S tou se v dětství příliš nevídal a rozhodl se si vše vynahradit v dospělosti extrémně intimním vztahem, ze kterého dokonce roku 1814 vzešla dcera. Sentimentální Byron si na všechny své milenky rád uchovával vzpomínky. Zatímco ostatním stačil pramen vlasů převázaný stuhou, Byron střihal svým milenkám chomáč z ochlupení rozkroku a poté jej pečlivě roztříděné v obálkách uchovával ve svém nakladatelství. Díky narůstajícím skandálům nakonec musel opustit Británii a začal se potulovat Evropou. Nakonec dostal horečku v malé vesnici v Řecku a zemřel ve věku 36 let.

Čtěte také: Markýz de Sade a další zvrhlíci, kteří ovlivnili svět

Hans Christian Andersen (1805-1875)

Hans Christian Andersen byl dánský autor, který napsal řadu divadelních her, básní, románů, cestopisů a také autobiografii. Proslul však především díky literárním pohádkám, mezi které patří například Malá mořská víla nebo Ošklivé káčátko. Jeho pohádky se staly literárním základem pro několik generací dětí po celém světě. Jeho vlastní dětství však nebylo příliš šťastné. Narodil se zbídačeným rodičům a vyrůstal na pokraji úplné nouze. Jeho matka ho jako dítě poslala pracovat do místního mlýna, aby měli alespoň na jídlo. Aby toho nebylo málo, Andersen byl ostatními vrstevníky šikanován pro svůj vzhled. Pohádka Ošklivé káčátko tak byla ve skutečnosti odrazem jeho ubohého dětství. Svůj nešťastný osud poté překonal díky psaní, do kterého promítnul i své osobní zkušenosti. Kromě psaní měl však další vášeň a tou byla masturbace. Jelikož žil v celibátu, s prostitutkami si pouze povídal, poté však spěchal domů, kde musel nutkavě masturbovat. O svých masturbacích si také vedl pečlivé záznamy do deníku, kde je označoval dvojicí znamének plus.

Aleister Crowley (1875-1974)

Aleister Crowley byl anglický okultista a spisovatel, který se prohlašoval za čaroděje, který ovládá skutečná kouzla a čarodějnictví. Na počátku 20. století založil své vlastní náboženství Thelema, za jehož proroka se poté prohlašoval. Crowleyho magické náboženství zahrnovalo spoustu sexu s jeho následovníky, kdy své praktiky označoval za „sexuální magii“. Sperma a jiné tělesné sekrety poté používal pro svá magická kouzla. Hlavním pravidlem sexuální magie byla otevřenost zúčastněných, které museli být naprosto bez zábran a neváhat například své děti vystavovat sexu již od dětství. V roce 1920 pak Crowley se svými následovníky založil na Sicílii opatství Thelema. Netrvalo však dlouho a rostoucí skandály nakonec vedly až k tomu, že italská vláda opatství zavřela a všechny vystěhovala. Crowley po zbytek života putoval po Británii, Francii a Německu, aby šířil svou víru.

Kam dál? Anděl smrti Mengele a jeho nejzvrácenější pokusy


Úvodní foto: Profimedia
Zdroje:
Learn Religions, KnowledgeNuts, HHH

Podcast