Hra The Last Of Us se dočká seriálového zpracování. Co o natáčení víme?

Legendární hra The Last Of Us se nyní dočká seriálového zpracování. Natáčet se ještě nezačalo, přesto už tvůrci seriálu naznačili, jakou podobu bude seriálová verze hry mít. Je také už jasné, kdo byl obsazen do hlavních rolí Joela a Ellie. Co dalšího o připravovaném seriálu víme?

Seriál se bude držet herní předlohy

Pokud byste náhodou hru Last of Us neznali, tak dovolte, abychom vás uvedli do děje. Děj se odehrává v blízké budoucnosti v postapokalyptickém světě, kde o přežití bojuje už jen hrstka lidí, kteří stojí proti armádě zombíků, kteří neustále mutují a stávají se odolnějšími a nebezpečnějšími. Ústřední postavou celého příběhu je Joel. Ten se poté, co vypukne nákaza, snaží dostat z města společně se svou dcerou Sarah a mladším bratrem Tommym. Bohužel dojde k tragédii, kdy Sarah zastřelí vojáci, kteří likvidují nakažené. Joel a Tommy prchnou a seznamují se s Marleen, která se snaží najít Světlonoše, skupinu osob, která vyvíjí lék proti nemoci. Ta jim dá za úkol propašovat dívku jménem Ellie z města.

Ellie je druhou zásadní postavou, kolem které se točí celá první a zejména druhá část hry. Společně s Joelem se krůček po krůčku snaží dostat za Světlonoši do jejich útočiště. Konec vám prozrazovat nebudeme, ale rozhodně to nebudou mít lehké. Této předlohy se tvůrci z HBO budou držet, ale do jaké míry zachovají původní příběh a dialogy, zůstává otázkou. Neil Druckmann spolupředseda produkční společnosti Naughty Dog prozradil, že zatímco obecně dějová linka zůstane zachována, některé scény budou v seriálu jinak než ve hře: "Některé z mých oblíbených částí se od příběhu značně odchýlily a já se nemůžu dočkat, až je lidé uvidí", uvedl pro herní časopis IGN. Jasné už je, že se bude jednat zatím o zpracování první části hry, události z druhé části v seriálu vůbec nebudou. Předpokládá se však, že pokud bude mít seriál úspěch, budou natočeny i další řady.

Last of Us 2.jpg

Kdo se v seriálu objeví?

V současné době už je jasno, kdo obsadí hlavní role v seriálu. Joela bude hrát Pedro Pascal, kterého si určitě vybavíte jako snaživého detektiva Javiera Peñu z populárního seriálu Narcos, který mapuje život Pabla Escobara. Mezi jeho další velmi známou roli pak patří Oberyn Martell ve Hře o trůny. Jeho bratra Tommyho ztvární americký herec Gabriel Luna, který se v minulosti objevil v akčních filmech a seriálech jako jsou Terminátor: Temný osud, Agenti S.H.I.E.L.D či Útěk z vězení. Ellie si zahraje mladičká herečka Bella Ramsey, kterou jste mohli vidět v seriálech Čarodějnice školou povinné a Hra o trůny. Za seriálem stojí Craig Mazin, výborný scénárista, který se podílel například na tvorbě seriálu Černobyl, který od diváků na ČSFD obdržel nejlepší hodnocení ze všech. Pilotní epizodu bude režírovat Kantěmir Balagov, který za svůj snímek Vysoká dívka obdržel cenu za režii na festivalu v Cannes.

Místo natáčení a termín odvysílání

Přesné datum ještě není známo. Natáčet se má podle plánu začít 5. července v Calgary, pokud to epidemiologická situace dovolí. Konec natáčení je odhadován na červen 2022, takže seriálu se pravděpodobně dočkáme až v roce 2023. Jelikož se část příběhu hry odehrává v horách, vybrali si filmaři jako hlavní místo pro natáčení Calgary. Vláda kanadské provincie Alberta je k filmařům velmi vstřícná, takže je místo nyní oblíbené u velkoprodukčních filmových společností.

Foto: Naughty Dog / Sony Interactive Entertainment

Podcast