Celebrity, které těžce litovaly, že vzaly tyto role: Nyní zpytují svědomí a sypou si popel na hlavu

Hollywoodská herečka Gwyneth Paltrow, vycházející hvězda Zoe Saldana i komik Jim Carrey, to jsou jména herců, kteří se za své role omluvili divákům. producentům i svým kolegům. Co je k tomu vedlo, byl na vině jejich herecký výkon?


Gwyneth Paltrow nejvíce lituje role Rosemary v romantické komedii Těžce zamilován

Gwyneth Paltrow (48) se kdysi svěřila, že nejvíce lituje, že kdy vzala roli Rosemary v romantické komedii Těžce zamilován. Ta vypráví příběh Hala, kterému v dětství umírá otec. Hal otci slíbí, že splní jeho poslední přání, nespokojí se s průměrnou ženou, ale najde si krásku. Jenže v dospělosti je obtloustlý a ženy nepřitahuje. V tuto chvíli na scénu vstupuje Tony Robbins, který mu nabídne řešení problému. Pomocí hypnózy jej uvrhne do stavu, kdy bude hledět už jen na vnitřní krásu. Poté se seznámí s Rosemary, kterou hraje Gwyneth Paltrow. Ta je při těle, ale Hal ji celou dobu díky hypnóze vidí jako štíhlou. Gwyneth Paltrow v některých scénách musela nosit oblek, který navodil dojem, že má o dost kilo navíc. Během rozhovoru pro Netflix byl znát odpor, který herečka ke své roli cítí. Když se jí zeptali na nejméně oblíbené účinkování ve filmu, odpověděla: "Řekla bych, že to bude Těžce zamilován. První den, kdy jsem si vyzkoušela tlustý převlek, prošla jsem hotelovou halou v Tribeca Grand. Bylo to tak smutné. Každý odvracel zrak, protože jsem byla obézní.“ Dodala, že zpětně to vnímá jako úplnou katastrofu.

Herečku Gwyneth Paltrow čeká soud: Do problémů se dostala kvůli svíčce s vůní její vagíny

Zoe Saldana se omluvila, že roli Niny Simone nepřenechala jiné herečce

Zoe Saldana (43) je známá díky roli Anamarie v Pirátech z Karibiku, princezny Neytiri v nejvýnosnějším snímku všech dob Avataru a také jako Nyota Uhura ze Star Treku. V roce 2016 však schytala pořádnou kritiku za roli soulové zpěvačky a spisovatelky Niny Simone. Aby byl životopisný snímek co nejvíc autentický, ztmavili maskéři herečce pleť a také jí pomocí protetiky rozšířili nos tak, aby skutečné Nině Simone byla co nejvíc podobná. To se však u diváku nesetkalo s pochopením, následovala vlna kritiky. Sama Zoe Saldana nakonec uznala, že tuto roli neměla nikdy hrát a raději ji měla přenechat jiné herečce.

Jim Carrey po této události už nechce hrát v akčních filmech plných násilí

V roce 2013 Jim Carrey (59) natáčel snímek Kick-Ass 2, který pojednává o amatérském bojovníkovi proti zločinu, který se propojí s týmem superhrdinů sdruženým pod taktovkou plukovníka Starse a pustí se do chytání a trestání zločinců, na které je i policie krátká. Měsíc po natáčení však došlo ke střelbě na základní škole Sandy Hook, při níž tragicky zemřelo šest dospělých a 20 dětí. Pravděpodobně v návaznosti na to se Jim Carrey rozhodl, že už nechce být nadále součástí filmů, kde se objevuje násilí, ani nechce film propagovat. "Omlouvám se ostatním, kteří se na filmu podíleli. Nestydím se za něj, ale nedávné události způsobily, že se změnilo to, jak to cítím." Jim Carrey je známý podporovatel zavedení přísnějších restrikcí, které se týkají držení zbraní. Herec od té doby hraje především v bláznivých komediích nebo thrillerech. Pokud jste jeho fanoušky, můžete se těšit na jeho nový film Ježek Sonic 2, který bude k vidění pravděpodobně v roce 2022.

Kam dál? Zpěvák Coldplay se z rozvodu s Gwyneth Paltrow vyzpíval na skvělé desce
Foto: Profimedia
Zdroje informací:
https://www.nme.com/news/film/gwyneth-paltrow-regrets-shallow-hal-disaster-2618988
https://edition.cnn.com/2020/08/06/entertainment/zoe-saldana-nina-simone-apology-scli-intl/index.html https://www.bbc.com/news/entertainment-arts-23027684

Podcast