ABBA se vrací: Po 40 letech vyjde nové album a chystá se jedinečný koncert

Legendární hudební skupina ABBA se vrací na scénu. Po dlouhých 40 letech vyjde jejich nové album s názvem Voyage a chystá velkolepé koncertní turné, které bude jedinečné v tom, že pracuje s digitální verzí kapely. Kdy vyjde nové album a odstartuje koncertní šňůra?


Legendární ABBA se vrací na scénu

ABBA je jednou z bezpochyby nejúspěšnějších hudebních skupin všech dob. Po letech, kdy kvůli rozpadu skupiny nekoncertovali a nevydávali nové písně, se opět ABBA vrací na scénu. Dobrou zprávou pro fanoušky je, že je ABBA zpátky v původním složení, Agnetha Björn, Benny Andersson, Anni-Frid Lyngstad a Björn Ulvaeus se znovu dali dohromady. "Na jaře roku 1982 jsme si dali pauzu a teď jsme se rozhodli, že nadešel čas s tím skončit," vzkazuje ABBA. Pro své fanoušky si legendární skupina přichystala hned dvě novinky. Jednou z nich je nové album, které vyjde 40 let po posledním albu The Visitors, které obsahovalo poněkud "hořké" písně sepsané po dvou rozvodech, které ve skupině proběhly. Hudební skupina také chystá jedinečný koncert, kde se objeví digitální verze (nikoliv hologramy) kapely.

Čtěte také: Elton John nečekaně opustil svého partnera

Jak bude vypadat nové album a kdy vyjde?

Jak bude vypadat nové album švédské čtveřice? Nese název Voyage (Cesta) a vyjít by mělo 5. listopadu tohoto roku. Zatím jsou známy jen dvě písně, které ABBA už vydala – balada I Still Have Faith In You a skladba Don't Shut Me Down. "Nejprve to byly dvě písně. Pak jsme si řekli, že bychom měli udělat, já nevím, možná několik dalších. Ptal jsem se holek, co na to říkají. A ony řekli jo. Pak jsem se zeptal, proč rovnou neuděláme celé album?" komentoval vznik alba Benny Andersson. Nahrávání prý šlo hladce, jak potvrdil Björn Ulvaeus: "Všechno se to vrátilo během několika sekund." O čem budou další písně a v jakém duchu se album nese není zatím známo, jisté je jen to, že se v albu objeví jedna vánoční skladba s názvem Little Things.

ABBA chystá koncertní turné, bude jedinečné

Všechny fanoušky skupiny zajisté potěší, že budou mít šanci vyrazit na koncert skupiny ABBA. Turné odstartuje 27. května 2022, kdy se uskuteční velkolepý koncert v Londýně. Zatím se ví, že se bude jednat o netradiční show plnou digitálních efektů, které má na starosti George Lucas a jeho společnost, která se na efekty při vystoupeních specializuje. Virtuální verze skupiny jsou prý "divné a úžasné" a jejich podoba "přesahuje hologramy". Benny Andersson se nechal slyšet, že příprava koncertu byla dřina a musel si kvůli kostýmům oholit vousy, které nosil 50 let. "Byla to radost být zase spolu ve studiu, my čtyři," řekl Andersson. Z návratu kapely je nadšená i Anni-Frid Lyngstad: "Byla to taková radost znova pracovat se skupinou. Jsem šťastná za to, co jsme udělali." Anderssona a Ulvaeuse nazvala "mimořádně talentovanými a skutečně geniálními skladateli". Vstupenky na koncert by měly být v prodeji od úterý. Jistě to bude velkolepá show, ABBA ji připravuje už od roku 2016, kdy se začalo pracovat s konceptem avatarů (nebo jak říká Björn Ulvaeus "abbatarů").

Nejočekávanější comeback milénia je konečně tu!


Zdroj úvodní fotografie: Profimedia
Zdroje informací:
Reuters, ABCNews, The Guardian

Podcast