3 hádanky, které potrápí vaše mozkové závity: Zvládnete je vyřešit všechny?

Tyto tři hádanky dovedou pořádně potrápit vaše mozkové závity. Při jejich řešení budete muset přemýšlet logicky, dávat dobrý pozor a zapojit svou fantazii. Zvládnete uhodnout všechny tři hádanky, nebo je to nad vaše síly?

Hádanka číslo 1: Nejlepší dar

Otec sdělil svým třem synům, že je na tom zdravotně špatně a brzy zemře. Svůj majetek však hodlá odkázat jen jednomu z nich. Svým synům řekl: "Jděte na trh a kupte něco, co je dostatečně velké, aby to zaplnilo moji ložnici, ale dost malé na to, aby se to vešlo do kapsy. Dle toho, co každý z vás přinese, se rozhodnu, kdo z vás třech je nejmoudřejší a zaslouží si, abych mu odkázal veškerý svůj majetek." Jeho synové se tedy vypravili na trh. Po příchodu domů přišel každý z nich s jedním předmětem. Poté je otec vzal do ložnice a řekl, aby vytáhli daný předmět z kapsy a pokusili se jím zaplnit ložnici. Vešel první syn, který z kapsy vytáhl srolovaný kus látky, který však sotva pokrýval kus podlahy v ložnici. Vešel druhý syn, který na trhu zakoupil seno, které měl schované v kapse a snažil se ho rozvrstvit po podlaze, aby splnil otcův požadavek, ale otec stále nevypadal přesvědčeně. Posléze třetí syn ukázal, co na trhu koupil. V tu ránu se otec zaradoval, objal jej a všem sdělil, že to on zdědí veškerý majetek. Uhodnete, jaký předmět syn otci ukázal?

6409.jpg

Foto: Freepik

Řešení hádanky číslo 1

Byla to krabička sirek – dost malá na to, aby se vešla do kapsy a zároveň také svit zapálené sirky dokázal zaplnit místnost světlem.

Tyto 4 detektivní hádanky uhodne jen skutečně chytrý člověk: Jedna z nich se používá k odhalení psychopatie!

Hádanka číslo 2: Strašidelný dům

Vejdete do strašidelného domu hrůzy. Je to starší neudržovaný dům, nefunguje zde elektřina, zdi jsou pokryté plísněmi a na stěnách jsou obří pavučiny. Dům se zdá opuštěný. Ačkoliv se bojíte, toužíte dům blíže prozkoumat. Vydáte se proto nahoru po starém dřevěném schodišti. Když vyjdete do patra, uvidíte před sebou tři dveře. Na každých z nich visí cedulka s varováním, co se stane, když dveřmi projdete. Zároveň víte, že už se nemůžete vrátit zpět, nezbývá tedy, než jedněmi dveřmi projít. Na těch prvních visí varování, že když jimi projdete, sežere vás lev. Za dveřmi číslo dva číhá vrah. Pokud projdete dveřmi číslo tři, čeká vás elektrické křeslo. Kterými dveřmi se rozhodnete projít?

29Z_2105.w026.n002.413B.p1.413.jpg

Foto: Freepik

Řešení hádanky číslo 2

Pokud jste dávali dobrý pozor při čtení textu, vybrali jste si dveře číslo 3. Jelikož v domě nefunguje elektřina, nemůže fungovat ani elektrické křeslo, takže z této situace vyváznete živí.

Jasnovidka, která předpověděla pandemii i smrt prince Philipa: Nyní promluvila znovu, co podle ní lidstvo čeká?

Hádanka číslo 3: Janin příběh

Parta přátel hrála hru, kdy každý z nich měl vyprávět příběh a ostatní měli hádat, zda je to pravda, nebo fikce. Jana se rozhodla vyprávět příběh o muži, který v noci po tmě četl knihu. V místnosti nebylo osvětlení, svíčky, ani žádný jiný zdroj světla. Přesto si muž čtení knihy potmě užíval. Její přátelé si mysleli, že je to jasné – Janin příběh nebyl pravdivý, vymyslela si ho. Jana je však překvapila, když jim sdělila, že příběh pravdivý je. Jak je to možné?

Happy friends sitting near campfire at summer night.jpg

Foto: Freepik

Řešení hádanky číslo 3

V Janině příběhu je muž slepý a čte za pomoci Braillova písma.


Titulní foto: Freepik

Podcast