Taneční producenti už zbrojí na letní akce

Třináctý týden roku 2021 končí a na Expres FM to znamená jeho shrnutí v podobě Expres Top, čili deseti nejhranějších písní, pětice nových singlů, které rotují éterem, a jednoho tipu na budoucí hit.

Novinka: Jungle - Keep Moving

Dvojice Josh Lloyd Watson a Tom Farland se pomalu blíží k dovršení první dekády na hudební scéně. Za tu dobu už budou mít na svém kontě jistě tři desky, ta zatím poslední vyjde v srpnu tohoto roku. Ponese název Loving In Stereo a pilotní singl se jmenuje Keep Moving!


10. Japanese Breakfast - Be Sweet

Jihokorejská zpěvačka žijící v Oregonu Michelle Zauner aka Japanese Breakfast má zatím na kontě dvě desky - Psychopomp (2016) a Soft Sounds From Another Planet (2017). Třetí album Jubilee, by se mělo taky nést na vlně experimentálního popu a spatří světlo světa 4. června. Upoutává na něj singl Be Sweet.


Novinka: Annabelle - Medicine

A pokročili jsme k druhé novince, kde je zpěvačka Annabelle. Loňský objev české scény bere inspiraci v hudbě od X Ambassadors, Post Malone a dalších. Za vydělané peníze si kupuje loopy a samply, aby její hudba byla světová. A je. Taky její tvorbu studovala v Londýně a doma tvoří za podpory Ondřeje Fiedlera, který s ní vydal singly Roles a Black Hole. Nyní je tu Annabelle sama za sebe v singlu Medicine.


9. Haim & Taylor Swift - Gasoline

V rámci desky Women In Music, Pt. III došlo k rozšíření alba. Sestry Este, Danielle a Alana Haimovy se rozhodly, že přizvou kamarádku Taylor Swift a společně přezpívají singl Gasoline. Americké zlatíčko jim tak oplatilo pomoc s loňskou deskou Evermore, na které si splnily svůj kariérní sen - "zpívat folk s královnou příběhů", jak samy napsaly na sociální sítě.


Novinka: Grouplove - Deadline

Američtí Grouplove v polovině března jako blesk z čistého nebe, bez upozornění a jiného proma, vydali album This Is This. Podle všeho je to dokonalé album, které se hodí na noční letní výlety autem za město. Je to už pátá dlouhohrající deska, ze které je tu kapela vydala singl Deadline.


8. Paul Woolford & Amber Mark - Heat

Paul Woolford z Leedsu je zavedená djská značka, stejně tak je známý jako Bobby Peru nebo Special Request. Jak došlo k jeho spolupráci s Amber Mark, je zastřeno tajemstvím. Ale na tom až tak nezáleží, důležitý je výsledný taneční track, který nese název Heat.


Novinka: London Grammar - How Does It Feel

Kapela z Nottinghamu nahrála nové album Californian Soil, které si již brzy budeme moci kompletně stáhnout. Je to třetí deska, kterou tito Britové označili jako bod zlomu v jejich kariéře. Nový singl produkoval Steve Mac, který jako hudebník fungoval v tanečních projektech, jako jsou Undercover nebo Nomad (jehož legendární I Wanna Give U Devotion zná snad každý). A naposledy si pod svoje producentská křídla vzal třeba Eda Sheerana.


7. Inhaler - Cheer Up Baby

Irští Inhaler čekali pět let, než dospěli k názoru, že je nejvyšší čas připravit debutové album. Na začátku prázdnin se tak dočkáme. Hledat budeme pod názvem I Won’t Always Be Like This. Na albu pravděpodobně budou všechny dosud vydané singly, včetně toho nejčerstvějšího, Cheer Up Baby.


Novinka: Claptone - Zero

Projekt Claptone je zahalen tajemstvím. Víme, že se jedná o Němce. Ale už u počtu členů jsou pochybnosti, jedná se buď o djské duo nebo jednoho dje. Na stage je/ho ale bezpečně poznáte podle velkého zobáku. Tedy podle masky lékařez dob morové pandemie.


6. Kings Of Leon - Stormy Weather

Kings Of Leon pocházejí z města country, tedy Nashville v Tennessee. Bratři Caleb, Nathan a Jared společně s bratrancem Matthewem inspiraci pro svůj název našli u dědečka Leona. Od zformování v roce 1999 vydali osm alb, to poslední je měsíc staré When You See Yourself. Z něj zatím vyšel lednový double-A singl The Bandit / 100.000 People a čerstvý Stormy Weather.


5. Noizu - Summer 91 (Looking Back)

Losangeleský dj, producent a hudebník Noizu měl na samotném startu studiových nahrávek velkou podporu od Diplova labelu Sirius. Později přidal do své diskografie remixy svých slavnějších kolegů - krom Dipla ho zaměstnali i DJ Snake, Shaun Frank, Valentino Khan nebo Tchami. Letošní jaro je ale ve znamení velkého sólového hitu Summer 91 (Looking Back).


4. Imagine Dragons - Follow You

Příběh vzniku nejnovější písně lasvegaských Imagine Dragons je zajímavý především pro samotné aktéry, tedy zpěváka Dana Reynoldse a jeho manželku Aju Volkman . Dana totiž píseň napadla cestou k rozvodovému právníkovi, u kterého mělo definitivně zaniknout jejich manželství. Nakonec ho zachránil pomocí jedné textovky (a pár následných kroků). Pro fanoušky je ale mnohem důležitější, že Imagine Dragons už nahrávají materiál na svoji pátou desku, ve studiu se opírají o svého dvorního producenta Joela Little a legendárního Ricka Rubina.


3. No Rome & Charli XCX & The 1975 - Spinning

No Rome je muzikant a zpěvák s filipínskými předky. A je na tolik šikovný, že zaujal Matta Heallyho, který nefunguje jen jako frontman The 1975, ale taky jako vyhledávač talentů a producent mladých a nadějných zpěváků. Do studia přizvali ještě zpěvačku Charli XCX a stvořili singl Spinning.


2. Jorja Smith - Addicted

Jorja Smith je držitelkou dvou Brit Awards. A kritici předpovídají, že ještě nějaká ocenění přidá. Zpěvačka, která v dětství byla (jak sama říká) posedlá Amy Winehouse, už momentálně dává do kupy songy na svoji druhou desku, která podle nás zasáhne nejen akademiky a kritiky hudebních magazínů, ale především její fanoušky. Nové album zatím předznamenává jediný song Addicted.


Top Tip: Zhu & Yuna - Sky Is Crying

Americko-čínský dj Zhu na konci tohoto měsíce vydá své třetí album Dreamland 2021. Druhým singlem z něj je Sky Is Crying, ve kterém pomohla svým hlasem malajská zpěvačka Yuna.EXPRES TOP: Purple Disco Machine & Moss Kena & The Knocks - Fireworks

Východoněmecký rodák Tino Piontek alias Purple Disco Machine připravil na léto nový materiál. A aby nezaspal na startu sezony, už v únoru vydal singl s hosty Moss Kenou a The Knocks.Foto:
Purple Disco Machine

Podcast