Rozvodem k nové desce: Coldplay - Ghost Stories

Když jsi v tísni, řekni to písní. Toto úsloví si vzala k srdci celá řada muzikantů, kteří se akutně potýkali s koncem svého vztahu. A řada z nich komponování vzala jako "autoterapii", s níž se rozhodli se ztrátou lásky, vztahu či manželství vyrovnat. Zásluhou této jejich bolestné zkušenosti jsme se dočkali celé řady skutečně vynikajících alb, z nichž některé patří k absolutnímu vrcholu tvorby daného interpreta. V našem letním seriálu se podíváme na ty nejlepší rozvodové desky.

Frontman britské skupiny Coldplay Chris Martin a americká herečka Gwyneth Paltrow tvořili dlouhá léta zlatý pár světového showbusinessu. To však skončilo v roce 2014, kdy dvojice oznámila po deseti letech manželství rozchod. O tom, jaké k němu byly důvody, se dnes můžeme pouze dohadovat. Nicméně poměrně nedávno Gwyneth v rozhovoru pro americký časopis Vogue přiznala, že je vyznavačkou otevřených vztahů (tedy takzvané polyamorie) a že po značnou část svého dospělého života udržovala několik vztahů najednou. A Chris Martin podle všeho neměl pro tento životní styl takové nastavení jako ona.

Slavné páry, které upadly v zapomnění: Tyto celebrity spolu opravdu kdysi chodily


Toho však rozchod s jeho milou velmi trápil a rozhodl se se svojí bolestí svěřit fanouškům svojí kapely. A tak začal po jejich rozchodu skládat písně pro nové album, které vyšlo pod názvem Ghost Stories. "Myslím na tebe, vůbec jsem nespal, myslím, že ještě usnu, ale nikdy na tebe nezapomenu," jsou úvodní slova skladby Always In My Head. Nejvíce se prý však k jeho rozchodu s Gwyneth vztahuje píseň True Love, která je pro něj osobně i jednou z nejoblíbenějších písní, které kdy Coldplay nahráli. "Řekni mi, že mě miluješ, prosím, aspoň mi zalži," zpívá Chris v refrénu této skladby.

"Do určitého okamžiku svého života jsem byl trochu nepřístupný a způsobovalo mi to určité problémy. Pokud lásku nepustíte do svého života, těžko ji můžete dávat zpět. Deska Ghost Stories je pro mě o tom, že se musíte lásce otevřít. A pokud to uděláte, bude to samozřejmě občas bolestivé, ale taky budou momenty, kdy to bude naprosto skvělé."

Kam dál? Coldplay exkluzivně: Měli jsme pocit, že pro fanoušky nic neznamenámeFoto: Profimedia

Podcast