Rodinný band Kings Of Leon má cestování v genech

S železnou pravidelností se neděli co neděli do éteru Expres FM vrací žebříček těch nejhranějších songů uplynulých sedmi dní. K tomu vždy porce pěti novinek a jeden speciální tip, který právě hýbe éterem ve světě.

Novinka: Twenty One Pilots - Shy Away

Tyler Joseph a Josh Dun ohlásili šesté album Scaled and Icy. To bude k dispozici 21. května. A pilotní singl k novému albu Pilotů se jmenuje Shy Away. A mimochodem pokud budete pozorně poslouchat najdete v songu rušivý element, kterým se stala Rosie, roční dcera Tylera. Ta si při natáčení v domácím studiu hrála a zvuky se nedopatřením dostaly do záznamu. A nakonec v něm i zůstaly.

10. Jodie Harsh - My House

James Allen Clark aka Jodie Harsch je zástupcem Drag Queen scény, která je v Anglii poměrně rozsáhlá. A v brzy otevřených anglických klubech si teď královny noci mohou podupávat na singl My House.


Novinka: Everyone You Know & Joy Anonymous - Just For The Times

"Chtěli jsme napsat hymnu, která bude věnována době, která přijde, a vzpomínat na časy, které jsme tu měli," takhle popisuje bratrská dvojice Everyone You Know nový singl Just For The Times. K němu si přizvali londýnského zpěváka a producenta s Joy Anonymous.


9. KSI & Yungblud & Polo G - Patience

KSI je v Londýně usazený nigerijský zpěvák, herec, boxer a youtuber, vlastním jménem Olaide Olayinka. S "naším" Peterem Olayinkou, fotbalistou Slavie, nemá údajně nic společného. Tady přizval do studia Yungbluda a amerického rappera Polo G a vytvořili skvělou nahrávku Patience.


Novinka: Olivia Rodrigo - Deja Vu

Dnes již osmnáctiletá zpěvačka svým prvním singlem zbourala všechny hitparády ve světě. Streamy, radia, sociální sítě, prostě všechno se točilo okolo singlu Drivers Licence. Jen na Spotify měla 600 milionů přehrání. Druhý song je potvrzením debutového alba Sour, jehož vydání je naplánováno na 21. května.

8. Annabelle - Medicine

Česká zpěvačka Annabelle s producentem Fiedlerskim postupně nahrává singly, ale zatím není úplně spokojená se svojí tvorbou, a tak podle vlastních slov album nechystá. Musíme se tedy spokojit aspoň s nejnovějším singlem Medicine.

Annabelle: Školu jsem nedokončila, teď chci prorazit v zahraničí


Novinka: Tata Bojs - Holka z plakátu

Desáté album kapely z pražské Hanspaulky vyšlo loni a éterem zatím zněly dva singly, Zvony a Kraftwerk In Saint Tropez. Třetím singlem je pak Holka z plakátu, která dostala k originální albové verzi i remix. O ten se postaral Ondřej Jančovič se svým projektem Dafonic. Na Expres FM jsme netradičně dali prostor oběma verzím.

7. Jorja Smith - Addicted

Jorja Smith singlem Addicted opět rozvířila debaty o tom, zda jde o předzvěst druhého alba. To první s titulem Lost & Found zaznamenalo velmi příznivou odezvu mezi hudební veřejností. A nový materiál napovídá, že ani případný pokračovatel by nemusel mít špatné přijetí.


Novinka: Doja Cat & SZA - Kiss Me More

Zpěvačka Doja Cat si po skvělém druhém albu Hot Pink a multiplatinovém singlu Say So mohla koupit domeček v Beverly Hills a aktuálně připravuje třetí desku Planet Her. Předpokládá se, že i na tomto albu bude spousta hostů. V pilotním singlu hostuje další žhavé jméno současnosti, SZA.


6. Beabadoobee - Last Day On Earth

Anglická zpěvačka s filipínskými kořeny Beabadoobee chystá EP Our Extended Play a z něj zatím do světa vypustila singl Last Day On Earth.

5. Royal Blood - Limbo

Poslední dubnový den bude u Royal Blood asi velký mejdan s malou dávkou nejistoty, jak se budou hudební recenzenti tvářit na jejich album Typhoon. Ale to, co jsme měli zatím možnost slyšet, je důkaz, že obavy nejsou na místě. Hutný sound titulního singlu Typhoons i předchozího Trouble's Coming obsahuje i třetí píseň Limbo.

4. London Grammar - How Does It Feel

Nottinghamská trojice London Grammar v pátek vydala dlouho očekávané třetí album Californian Soil, které podpořila zatím čtyřmi singly. Ten poslední se jmenuje How Does It Feel.

3. Inhaler - Cheer Up Baby

Elijah Hewson společně se svou kapelou Inhaler oznámili, že už je na novou desku I Won’t Always Be Like This téměř vše připraveno a jde do tisku a lisu. 16. června si ji koupíme, včetně singlu Cheer Up Baby.

2. Jungle - Keep Moving

V pódiové verzi připomínají Jungle co do počtu Alexandrovce. Ale tvrdé jádro má jen dva členy, Toma a Joshe. Ve dvou už stihli dvě alba, za to druhé obdrželi nominaci na Mercury Prize, tedy nejlepší ostrovní album. Třetí albový počin nachystali na srpen. Bude se jmenovat Loving In Stereo a najdeme na něm i čerstvý singl Keep Moving

Top Tip: NERVO & Tinie Tempah & Paris Hilton - Pickle

Australské djky Nervo do nového singlu přizvaly rappera Tinieho Tempaha a influencerku Paris Hilton. Jejich společný singl se jmenuje Pickle.

EXPRES TOP: Kings Of Leon - Stormy Weather

Nathan, Caleb a Jared Followillovi jsou bratři, jejichž otec Leon byl cestujícím kazatelem. Takže turné mají v krvi a na cesty se společně s bratrancem Matthewem jistě rádi vydají, až to pandemie dovolí. Březnové album When You See Yourself se nezpropaguje samo. A že bude součástí koncertního setlistu i poslední singl Stormy Weather, je téměř jisté.Foto: Profimedia.cz

Podcast