Padlý anděl s božským hlasem

EXPRES OLD(S)COOL: Whitney Houston - I Wanna Dance With Somebody (1987) | Od smrti jedné z nejlepších popových zpěvaček minulého století uplynulo devět let. Připomeňme si jeden z jejích největších hitů, v jehož klipu se ještě smála na celé kolo.

Její hlas byl dar shůry. Čistý, silný a opracovaný vynikající technikou. V hloubkách samet, ve výškách zlato. To vše naplněné silným citem a výrazem, který posluchače dokázal drapnout za srdce. Neměla konkurenci a ani tak mimořádné zpěvačky, jakými jsou Mariah Carey, Celine Dion nebo Barbara Streisand, se s ní nemohly měřit. Z jejího nebeského daru ale v posledních letech jejího života bohužel vinou drog, silného kouření a špatné životosprávy nezbylo téměř nic.

Píseň I Wanna Dance With Somebody (Who Loves Me) z druhého alba Whitney jí přinesla cenu Grammy. Složili ji pro ní autoři jejího předchozího hitu How Will I Now, George Merrill a Shannon Rubican. "Whitney to sice zpívá lehce a radostně, ale je to píseň o pocitu, který každý dobře zná: Je pět hodin odpoledne a člověk začíná být nervózní. Nechce se mu samotnému vyrazit jen tak pařit. Touží najít někoho, koho bude milovat. Takže text v refrénu, který říká: 'Chci tančit s někým, kdo mě miluje', znamená 'Chci s někým takovým žít',“ říká skladatelka Shannon Rubican o songu, který tehdejším recenzentům připomínal hit Girls Just Want To Have Fun od Cyndi Lauper. Mimochodem, I Wanna Dance With Somebody si britský princ Harry a Meghan Markle zvolili v roce 2018 jako doprovod ke svému prvnímu společnému tanci novomanželů.Foto: Profimedia.cz

Podcast