Novinky Expres FM pro 46. týden

Anglická hvězda Charli XCX popřela klišé o popových zpěvačkách. Do singlu z chystané desky přizvala své kolegyně. Na spolupráci s kolegy vsadili i americký rapper Post Malone a jeho krajani z kapely The War On Drugs. Nově v našem playlistu najdete i ukázku z druhé sólovky Damona Albarna a chystaného alba anglické pětice Metronomy.


Charli XCX & Christine And The Queens & Caroline Polachek – New Shapes

Anglická zpěvačka a skladatelka skotsko-ugandského původu Charli XCX ohlásila vydání své páté desky. Ta se bude jmenovat Crash a vyjde 18. března příštího roku. Bude na ní i tento singl, v němž se ke zpěvačce přidaly její kolegyně a kamarádky – Francouzska Christine And The Queens a Kanaďanka s českými kořeny Caroline Polachek. O nich Charli mluvila i v nedávném exkluzivním rozhovoru pro Expres FM.

Charli XCX exkluzivně: Nová deska bude popová, chtěla bych moderovat

Post Malone & The Weeknd – One Right Now

Úspěšný americký rapper a zpěvák pracuje na své čtvrté desce. Bude na ní i tento nový singl, v němž hostuje kanadský zpěvák The Weeknd, který poslední dobou doslova chrlí jeden hit za druhým.

The War On Drugs & Lucius – I Don't Live Here Anymore

Americká kapela The War On Drugs patří k miláčkům světové hudební kritiky. Nejinak je tomu i případě jejich nového, v pořadí pátého alba I Don't Live Here Anymore, které vyšlo 29. října. V titulním singlu hostují Jess Wolfe a Holly Laessig, zpěvačky newyorské kapely Lucius.

Čtěte a poslouchejte: Hudební kalendárium pro 46. týden

Metronomy – It's Good To Be Back

Anglická pětice ohlásila vydání svého sedmého alba. Bude se jmenovat Small World a vyjde 18. února. Metronomy z něj odtajnili pilotní singl It's Good To Be Back. V rámci turné k nové desce by pak měli zahrát opět i v Praze, a to 22. března v Roxy.

Damon Albarn – Royal Morning Blue

Frontman legendárních skupin Blur a Gorillaz, hyperaktivní Damon Albarn vydal minulý týden své druhé čistě sólové album s dlouhým názvem The Nearer The Fountain, More Pure The Stream Flows. Původně mělo jít o instrumentální orchestrální kus, inspirovaný krajinou Islandu, kam Damon s oblibou mnoho let jezdí. Nakonec – vzhledem k neplánované covidové pauze – hudbu rozpracoval do plnohodnotného písničkového alba. Z desky pochází i tento singl.

Kam dál? Opustili skupinu, zkusili to sólo. A zazářili!Foto: Charli XCX

Podcast