Novinky Expres FM pro 20. týden

Čerstvý Objev roku v Británii Arlo Parks vydává nový singl, se svou hudební troškou do mlýna přispívají i multitalentovaná St. Vincent, písničkář Jake Bugg, rapper AJ Tracey a taneční producent KC Lights.

Arlo Parks - Hope

Dvacetiletá londýnská písničkářka, vlastním jménem Anaïs Oluwatoyin Estelle Marinho je čerstvou vítězkou kategorie Objev roku na letošních Brit Awards. Tohle je další skvělý singl z její debutové desky Collapsed In Sunbeams, která vyšla na začátku roku. V klipu kromě Arlo Parks a jejích kamarádů hraje další mladá hvězda, držitelka ceny BAFTA pro nejlepší herečku roku 2017 za roli v minisérii BBC Three Girls.

KC Lights & Leo Stannard - Cold Light

Pod pseudonymem KC Lights se skrývá 30letý skotský dj a producent Kerr Slaven, který je přirovnáván k Disclosure nebo Gorgon City. Po hudebních studiích na univerzitě se vrhnul na skládání taneční hudby, nejnovějším výsledkem je singl Cold Light, na kterém hostuje mladý anglický zpěvák Leo Stannard.

AJ Tracey - Little More Love

Sedmadvacetiletý Londýňan Ché Wolton Grant aka AJ Tracey patří k největším hvězdám současného britského rapu. Tohle je aktuální singl z jeho druhé desky Flu Game, která vyšla 16. dubna a debutovala na druhém místě britského albového žebříčku.

St. Vincent - Down

Uznávaná americká skladatelka, kytaristka a zpěvačka St. Vincent vydala minulý týden své šesté album s názvem Daddy's Home. Deska byla inspirována návratem jejího otce po devíti letech z vězení (byl odsouzen za finanční machinace), má podle očekávání skvělé recenze (skóre 87/100 na serveru Metacritic) a tohle je z ní aktuální singl.

Jake Bugg - Lost

Anglický písničkář Jake Bugg oznámil vydání své páté desky. Bude se jmenovat Saturday Night, Sunday Morning, vyjde 20. srpna. Singl Lost je po písních Rabbit Hole a All I Need třetí ochutnávkou, kterou Jake v předstihu vypustil.Foto: Profimedia.cz

Podcast