Expres Top: Willow Smith a Tyler Cole si na úspěch počkali

Máme za sebou první listopadový týden. Týden s číslem 44 v roce 2021. Za tento rok jsme si už představili 215 nových songů a odehráli i s bonusy 688 kousků. A další přidáme právě teď.


Novinka: Kasabian - Alygator

První novinka se objevila jako blesk z čistého nebe. Minulý týden jeden den Kasabian naznačili a druhý den vyšel nový singl. Po vyhozeném Tomu Meighanovi vzal roli frontmana podle očekávání Sergio Pizzorno. Kasabian vyjeli na své turné a fanoušci byli nadšení. Nadšení jsme i my - z jejich úplně nové nahrávky s názvem Alygatyr.

Čtěte a poslouchejte: Hudební kalendárium Saskie Burešové pro 43. týden10. Holly Humberstone - Scarlett

Holek s kytarou je spousta. A pak je tu Holly Humberstone, kterou poznáte od prvních tónů. Na zvuku svého nového EP, které vyšlo tento pátek, dělala minimálně rok. Její soubor písní s názvem The Walls Are Way Too Thin se dostal do hledáčku hudebních magazínů, budeme se tedy těšit na další humbuk kolem téhle 21leté zpěvačky z Anglie.

Novinka: Hope Tala - Tiptoeing

Hope Tala je taky z Ostrovů, taky jí je jednadvacet. Etnický vzhled jí nelze upřít, stejně jako muziku stylu R'n'B, kterou dělá. A dělá ji s neuvěřitelnou lehkostí. V roce 2019 natočila singl Lovestained, který se stal v tom roce osmou nejlepší nahrávkou podle časopisu Rolling Stone. Hope Tala je velká neznámá, protože si pečlivě hlídá své soukromí. Skrz sociální sítě si ale získává postupně více a více fanoušků. Poslední nahrávku jí produkoval Greg Kurstin, který pracoval i na návratovém singlu Adele Easy On Me.

9. Wallows - I Don't Want To Talk

Američtí Wallows a jejich nový singl I Don't Want To Talk se zanedlouho zřejmě objeví na albu, nebo přinejmenším EP. O novém materiálu ale zatím tahle americká parta okolo herce Dylana Minnette mlčí.

Novinka: Méta Monde - So Sad

Dvojice Méta Monde, tedy Jakub Baierl a Roman Gordienko, spolu pracuje v technologické firmě a před třemi roky začala vážně uvažovat o tom, že by hudbu, kterou dělali jen tak do šuplíku, posunuli dál. A tak se spojili s Jakubem Kaifoszem aka Lazer Vikingem, který jim pomohl dovést zvuk k dokonalosti.

8. Oliver Tree - Life Goes On

Tenhle chlapík s jedním singlem získal 150 milionů streamů a zároveň do roka ztratil smlouvu s nahrávací společností. Ale brzy poté si plácl s Atlantic Records. I když je u nás Oliver Tree celkem neznámý, ve Státech se mu skvěle daří.

Novinka: Courtney Barnett - Write A List Of Things To Look Forward To

Australská zpěvačka Courtney Barnett byla před pěti lety nominována na Grammy a Brit Awards. Příští pátek jí vyjde nové - už třetí - album Thing Take Time, Take Time. Levoruká kytaristka z něj vypustila singl Write A List Of Things To Look Forward To.

7. PinkPantheress - I Must Apologise

Anglická zpěvačka Pink Pantheress v jednom rozhovoru prozradila, že TikTok využívá jako testovací platformu, kam sdílí střihy nejnovější hudby svým 780 tisícům followerů. A jejich reakce rozhodne, zda ten hudební nápad dotáhne do konce, nebo nechá být. Tenhle, založený na samplu od Crystal Watters, měl očividně úspěch.

Novinka: Aurora - Giving In To The Love

Norská zpěvačka Aurora se 21.ledna přihlásí s novým albem The Gods We Can Touch. Tahle altpopová aktivistka se navíc předvede v únoru příštího roku ve Foru Karlín. A je třeba říct, že si nemohla udělat lepší reklamu, než dalším singlem z nové desky. Nahrávka se jmenuje Giving In To The Love.

6. White Lies - As I Try Not To Fall Apart

Do Prahy se chystají i chlapci z Londýna, kteří si říkají White Lies. Těšit se můžeme 5. května 2022 do pražského Lucerna Music Baru. Jistě zahrají i věci z nové desky As I Try Not To Fall Apart včetně tohoto titulního singlu.

5. Swedish House Mafia & The Weeknd- Moth To A Flame

Axwell, Sebastian Ingrosso a Steve Angelo již před časem ohlásili reunion. Swedish House Mafia je tedy nazpátek a vsází na jistotu, když do dalšího singlu k album Paradise Again přizvali kanadského dřevorubce The Weeknda.

4. Coldplay - Humankind

Pokud máte rádi alba pohromadě, pak hledejte Music Of The Spheres od Coldplay. Stejný název vymyslel před lety Mike Oldfield pro svoji dvacátou desku. Coldplay mají teprve deváté, koncepční album obsahující devět planet, tři satelity, hvězdu i mlhovinu. A právě z tohoto souhvězdí vzešel i ten další singl, Humankind.

3. Adele - Easy On Me

Základem písně Easy On Me je melodie, která napadla Adele ve sprše. Z téhle intimní místnosti se dostala na intimní album 30, které bude už za dva týdny ke koupi a ke stažení.

2. Parcels - Somethinggreater

Australská kapela, která se před lety uchýlila do Berlína, to jsou The Parcels. Na tvorbu svého dalšího alba Day Night byli členové doma. A tam si zažili peklo. Požáry, záplavy i Covid. Přes to všechno už je jejich deska venku.

EXPRES TOP: The Anxiety - Meet Me At Our Spot

Partnerská dvojice Tyler Cole a Willow Smith krom svých sólových projektů mají i jeden společný s názvem The Anxiety. Minulý roky vydali album a singl Meet Me At Our Spot čekal na svou hvězdnou chvilku delší dobu než je obvyklé. Prorazil až díky TikToku.

Foto: The Anxiety

Podcast