Expres Top: Coldplay vsadili na prověřeného hitmakera

Pokud vaším favoritem mezi rádii v téhle zemi (a možná i v celém vesmíru) je Expres FM, jistě jedním z faktorů je prvotřídní výběr hudby. A která hudba u nás na Expres FM hraje prim, vám každou neděli prozrazuje Expres Top.

Novinka: Foals - Wake Me Up

Konečně o sobě dali vědět. Yannis Phillipakis se svou družinou musel přeplánovat své koncertní turné. Když to nevyšlo letos, rok 2022 je jistota. Česko vynechají, ale potěšující je fakt, že se alespoň můžeme těšit na nové album s názvem Wake Me Up. A právě titulní věc na album láká coby pilotní singl.

Čtěte a poslouchejte: Kalendárium Saskie Burešové pro 45. týden

10. Méta Monde - So Sad

Cíl Země! Tak se jmenuje tato dvojice borců z ČVUT, kteří se obrátili na Jakuba Kaifosze aka Lazer Vikinga, zda by jim pomohl finišovat song, který měli v hlavě a počítačích. Jmenuje se So Sad.

Novinka: Anz & George Riley - You Could Be

Djka a producentka Anz se v polovině října postarala o hudební senzaci na Ostrovech, a to EP All Hours. Z něj je tu singl s výtečným osmdesátkovým vibem. Hlas patří 22leté vokalistce ze západního Londýna George Riley, se kterou se Anz propojila přes Instagram.

9. Hope Tala - Tiptoeing

Zpěvačka Hope Tala si pečlivě střeží své soukromí, žádné velké drby tak nelze dohledat. Studovala literaturu, to jí nestačilo, takže se začala učit na kytaru a své první songy sázela na Soundcloud. To už je minulostí, protože o zpěvačce s exotickým vzhledem se hodně mluví v Londýně a okolí. Teď čekáme, jak se bude dál vyvíjet. Ale nejspíš asi správným směrem, když její hudbu produkuje spolupracovník Adele a Foo Fighters Greg Kurstin.

Novinka: FVLCRVM & Annet X - Do It All Again

Slovenský elektronický démon Štefan Pišta Kraľovič si své renomé vydobyl už před lety v projektu NVMERI. Dnes pokračuje jako FVLCRVM a je doslova gejzírem skvělé hudby. Svoji spolupráci se zpěvačkou Annet X zahájil na dálku a tak, jak je Anett zvyklá. Svůj part pořídila přes mikron a sluchátka svého iPhonu. Chvíli trvalo, než to pak FVLCRVM vyladil ke spokojenosti a vznikl tak song Do It All Again. Mimochodem samopal v kufru videoklipu není pravý a při natáčení nebylo zraněno ani zabito žádné zvíře.

Čtěte také: Fvlcrvm vymýšlí názvy, který nikdo nedokáže přečíst

8. The Anxiety - Meet Me At Our Spot

Willow Smith a Tyler Cole tvoří duo The Anxiety. Než vydali na jaře své album, strávili společně v prosklené kostce v muzeu několik hodin, aby předvedli osm emocionálních poloh. Sami říkají, že desetiskladbové album je ideální do karantény. Tak snad to nebudeme muset vyzkoušet...

Novinka: The Silver Spoons & Ulysses Wells - Don't Trust You

Pokud se někdo narodí se stříbrnou lžičkou v ústech, znamená to, že v zádech má bohatství a v žilách mu mnohdy koluje modrá krev. To platí i pro Augustina Dunna, zpěváka českých The Silver Spoons. Ten novou skladbu Don't Trust You napsal s britským zpěvákem Ulyssesem Wellsem. Mladý Angličan stál na stejných podiích jako George Ezra, Jake Buck nebo Sea Girls, v Británii se o něm hodně mluví. The Silver Spoons se pak objevují i na jeho EP Back With The People.

7. Aurora - Giving In To The Love

Norská mystická víla Aurora chystá na leden příštího roku svoji třetí řadovou desku The Gods We Can Touch. Giving In To The Love je už třetím singlem z desky. Hned měsíc po vydání si vychutnáme nejen novou desku ve Foru Karlín, kam přijede 26. února.

Novinka: Silk Sonic - Smokin Out The Window

Už za týden vyjde dvojici Silk Sonic album An Evening Wilth Silk Sonic. To, jak už je známo, je také zčásti dílem Bootsyho Collinse, který pro Bruno Marse a Andersona .Paaka vymyslel právě název Silk Sonic. Smokin Out The Window je třetím singlem, který na album láká.

6. Kasabian - ALYGATYR

Kapela, která po letech potíží s frontmanem Tomem Meighanem, které vyvrcholily domácím pěstním soubojem s jeho snoubenkou (dnes manželkou) a následným trestním stíháním, je o zpěváka chudší. Ale Kasabian našli svého nového přirozeného vůdce v dosavadním kapelníkovi Sergiovi Pizzornovi, takže pokračují dál. Novou éru startuje song ALYGATYR.

5. PinkPantheress - I Must Apologise

Píseň Gypsy Woman od Crystal Watters byla vykradena už asi milionkrát. Ale když se to udělá vkusně a trochu jinak, pak to vůbec nevadí. Hvězda TikToku PinkPantheress se naštěstí řadí právě do nepočetné skupiny těch lepších "vykrádačů".

4. Wallows - I Don't Want To Talk

Losangeleští Wallows zahájili svou hudební dráhu v roce 2017, kdy se singlem Pleaser zapsali do virální padesátky na Spotify. Od té doby nahráli jedno album a dvě EP. Song I Don't Want To Talk pravděpodobně předznamenává novou kolekci, buď druhé album, nebo další EP.

3. Adele - Easy On Me

Fanoušci téhle britské divy se nemohou dočkat pátku, kdy bude po letech možné si vychutnat její novou hudbu, lépe řečeno její album. Pokud by mezi vámi byl někdo, kdo netuší, co se skrývá za názvy jednotlivých alb, Adele vydává alba s číslovkou označující její věk, kdy na albu začala pracovat. Takže nové album vznikalo podle tohoto klíče tři roky, jmenovat se bude 30. Na desce bude 12 skladeb čili 60 minut hudby. A kdo chce víc, dostane v De Luxe verzi ještě tři songy navíc.

2. Swedish House Mafia & The Weeknd - Moth To A Flame

Axwell, Sebastian Ingrosso a Steve Angelo pro jednu nahrávku získali všudypřítomného Kanaďana The Weeknda. Nepředpokládáme, že by se The Weeknd objevil 22. října příštího roku osobně v Praze, spíš to bude nějaký hologram, Topnebo ho uvidíme jen v rámci koncertní grafiky. Z alba Paradise Again je tu aktuální singl Moth To A Flame.

Top Tip: Pete Tong & Riton & Vula & Jules Buckley - Love Can't Turn Around

Rozhlasový dj z BBC Radio One Pete Tong je od roku 2003 influencerem, co se týká taneční klubové scény. Tehdy odvysílal svůj první Essential Mix a od té doby se djs a producenti celého světa klepou, aby si jich Pete Tong všiml a odehrál jejich track. Tím se obvykle jejich odstartuje hvězdná dráha. Dnes má Pete Tong vlastní nový song, ve kterém se spojil s producentem Ritonem, zpěvačkou Vulou a dirigentem Julesem Buckleym.

EXPRES TOP: Coldplay - Humankind

Kapela Coldplay se v minulosti sporadicky a před rokem naplno spojila se švédským producentem Maxem Martinem. A ten na co sáhne, to skončí úspěchem. Ale to vlastně platilo doposud o Coldplay i bez Maxe Martina.

Coldplay exkluzivně: Na nové desce máme i protestsong
Foto: Warner Music

Podcast