Nejlepší hudba ve městě /
Celý playlist
Ostatní

Expres Top: Slušňák George Ezra láká na třetí desku

Redakce
Je tu neděle. Poté, co jsme se rozloučili s olympiádou v Číně slovy Zai Jian, vás vítáme u našeho metropolitního přeboru smíšených družstev, kapel, zpěvaček, zpěváků, dvojic i projektů, které se ucházejí o medaili v disciplíně nejhranější song za sedmý týden na Expres FM.
21. 02. 2022


Novinka: Luude & Colin Hay – Down Under

Dj a producent Luude je rodák z Tasmánie a je součástí elektronického dua Choomba. Nedávno oprášil nejslavnější australský song australských Men At Work. Tedy téměř australskou hymnu Down Under. Nejdříve ji vydal jen pro radost, ale poté, co nabrala virální věhlas, oslovil frontmana Men At Work Colina Haye, který nabídku přijal a nazpíval své vokální party znovu. V listopadu loňského roku se píseň stala jedničkou na Novém Zélandu, pohyboval se i v australské Top 10.

Saskia Burešová a její výběr hudebních milníků: Hudební kalendárium pro 7. týden

10. Franz Ferdinand – Curious

Pěknou bramboračku nám udělali Franz Ferdinand v termínu, kdy nakonec přijedou do České republiky. Původně měli přijet na jaře do Prahy, ale nakonec svůj tourplan překopali a je z toho čtvrteční program na Colours of Ostrava. V kapele taky došlo ke změně na postu bicích. Symbolicky si v říjnu předali paličky během bubenické performance Paul Thomson s Audrey Tait.

Novinka: Gang Of Youths – In The Wake Of Your Leave

Australským Gang Of Youths příští pátek vyjde třetí album s názvem Angel In Realtime. V něm se odráží paralelní život otce frontmana Davea Le’au Pepeho. Dave před časem zjistil, že jeho táta byl čipera, který žil dva životy a má díky tomu sourozence, o kterých nevěděl. Na albu bude i nám už dobře známý song Angel Of The 8th Ave. A těsně před vydáním desky vydali další ochutnávku v podobě singlu In The Wake Of Your Leave.

9. Ben Hemsley – Love, Peace & Harmony

Čistá radost z klubové hudby devadestátých let doslova cáká z písně Love, Peace & Harmony. O tu se postaral britský dj a producent Ben Hemsley.

Novinka: Wet Leg – Too Late Now

Dívčí duo Wet Leg je aktuálně v hledáčku hudebních promotérů, protože pozvat si Rhian Teasdale a Hemster Chambers na festival je prozíravé. Aktuálně jsou na turné, které projede Ameriku, nevynechá Evropu a bude končit v rodné Anglii. Tahle postpunková dvojice 8. dubna bude vydávat svůj eponymní debut, ze kterého zatím odtajnily čtyři písně. Co song, to jasný hit. Tím posledním je singl Too Late Now.

Ewa Farna: Umami je první dospělá deska

8. Arlo Parks – Softly

Arlo Parks je držitelkou Mercury Prize za nejlepší album ve Spojeném království. To nemá jen tak leckdo. A už také víme, že je v prestižním seznamu čekatelů na Grammy, konkrétně za svůj debut Collapsed In Sunbeams. Z něj nepochází nejnovější singl Softly.

Novinka: Foals – 2am

Kapela Foals už kroutí sedmnáctý rok, Yannis Philippakis už se svými parťáky tvoří jen trio. Naposledy jsme si od nich mohli pořídit první a druhý díl alba Everything Not Saved Will Be Lost. Dnes ale pomalu vše směřují ke své sedmé řadové desce Life Is Yours. Vyjde v létě tohoto roku. Loni už z ní odtajnili singl Wake Me Up, druhou ochutnávkou je píseň 2am.

7. Placebo – Try Better Next Time

Pokud vše půjde podle plánu, poslední říjnový den se sejdeme v O2 Universum, kde budou Placebo a budou se chlubit novou osmou deskou Never Let Me Go. Z té zatím známe písně Beautiful James, Surrounded By Spies a aktuální singl Try Better Next Time.

Novinka: Rex Orange County – Keep It Up

Přes sbor, ve kterém do taktu mávala jeho matka, se dostal Alexander O'Connor neboli Rex Orange County k bicím a následně i ke klavíru. Dnes mu je třiadvacet roků, Ale už vydal tři desky a čtvrtou má na cestě. Už 11. března vyjde pod názvem Who Cares? Pilotním singlem je píseň Keep It Up.

Nová muzika souhrnně: Novinky Expres FM pro 7. týden

6. Liam Gallagher – Everything's Electric

Liamu Gallagherovi byli ve studiu k ruce Greg Kurstin a Dave Grohl. Album vyjde 27. května pod názvem názvem C'mon People. Singl Everything's Electric měl live premiéru na 42. udílení Brit Awards a v singlových prodejích na Britských ostrovech debutoval jako jednička.

5. Charli XCX & Rina Sawayama – Beg For You

Psal se rok 2008 a na tehdejší prémiové sociální síti My Space začala pod uměleckým jménem Charli XCX uveřejňovat svoje songy Charlotte Emma Aitchinson. V roce 2012 okouzlila Prahu jako support Coldplay a rok na to bylo venku první kompletní album True Romance. Do měsíce jí vyjde páté album Crash, kde se mezi hosty objevila i japonsko-britská zpěvačka Rina Sawayama, a to na singlu Beg For You.

Charli XCX exkluzivně: Nová deska bude popová, chtěla bych moderovat

4. Red Hot Chili Peppers – Black Summer

Red Hot Cilli Peppers jsou zpět v neslavnější sestavě, tedy i s kytaristou Johnem Frusciantem. Na 1. dubna – a nebude to, doufejme, apríl – naplánovali nové album Unlimited Love. Red Hoti nikdy neměli mezi alby tak dlouhou pauzu jako nyní, tedy šest let. První singlovou vlaštovkou je singl Black Summer.

3. Charlie Puth – Light Switch

Charlie Puth je americký zpěvák se třemi křížky na bedrech a třemi alby na kontě. To třetí tedy teprve vyjde, konkrétně bychom se měli dočkat během letoška. Bude se jmenovat Charlie.

2. Gayle – Ur Just Horny

Zpěvačka Gayle letos dosáhne naší plnoletosti. Inspirovala se tvorbou Joni Mitchell, Beyoncé, Cardi B, ale nakonec šla svojí cestou, na níž pro sprosté slovo nechodí daleko. Její první virální hit ABCDEFU dosáhl šestého místa americké Billboard Hot 100, ve Finsku, Švédsku a Anglii byl jedničkou. Aktuální singl se jmenuje Ur Just Horny.

Top Tip: Diplo & Miguel – Don't Forget My Love

Diplo je neúnavný borec, který stojí hned za několika skvělými projekty, namátkou Major Lazer, LSD a Silk City. Naposledy na sebe upozornil minulý týden, kdy se objevil společný singl s Miguelem, který se postaral o vokál. Ten vás doslova vyhecuje k tomu, abyste se podívali kolik stojí letenka na Ibizu, kde strávíte několik bezesných nocí.

George Ezra – Anyone For You

Kluk od vedle, který s kytarou v ruce okouzlil svět. Syn učitelů se před devíti lety zakousnul do hudby a už se nepustil. Aby ne, když dnes je na šňůře a má v Anglii vyprodané koncerty. 10. června mu vyjde třetí album Gold Rush Kid a z něj pochází i skvělý singl Anyone For You. Dámy a pánové, George Ezra.

Kam dál?Peníze vládnou světu. I tomu hudebnímuFoto: George Ezra

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM