Renkforce Pro 6 – Kvalitní 3D tisk pro každého!

Dejte průchod své fantazii a začněte s 3D tiskem!

Ulomilo se vám držátko u lednice? Chcete si vystavit oblíbenou filmovou postavičku? Potřebujete vytvořit specifickou součástku nebo krabičku? Dejte průchod své fantazii a začněte s 3D tiskem!

Technologie 3D tisku je založená na postupném nanášení roztaveného materiálu na podložku vrstvu po vrstvě. V počítači se navrhne geometrický model, který je pak speciálním programem převeden na jednotlivé vrstvy. Samotný tisk pak trvá i mnoho hodin podle velikosti předmětu. Díky tomu, že existují již hotové návrhy pro 3D tisk, nemusíte ovládat profesionální 3D návrhové prostředí. Na internetu naleznete mnoho volně dostupných modelů od drobností do domácnosti přes komiksové postavičky až po detailně promyšlené výrobky. Pokud chcete sami tvořit, stačí vzít do ruky posuvné měřítko a změřit součástku, která se vám rozbila. Nebo se nechte inspirovat a navrhněte něco úplně nového, fantazii se meze nekladou. Aby vaše nápady mohly spatřit světlo světa, potřebujete kvalitní 3D tiskárnu. Na eshopu www.conrad.cz naleznete mnoho modelů v různých cenových kategoriích. Podívejme se zblízka na nástupce Pro 3 tiskárnu RF Pro 6.

Renkforce Pro 6 první dojmy

Na první pohled zaujala velikost a váha krabice a po rozbalení bylo jasno: je to kus elektroniky v masivním těle. Po odstranění přepravních krytů a dalších prvků stačí provést automatickou kalibraci výšky s podložkou, vložit filament, SD kartu a vybrat soubor k tisku.

Pro první tisk můžete využít jeden ze vzorových modelů dodaných na SD kartě. Celkem jich dostanete něco přes 100. Jde o základní geometrické tvary, písmena, čísla a speciální předměty.

3Dtiskmini

Ovládání, tisk a filament

Tiskárna se zapíná tlačítkem na zadní straně. Uvnitř najdete vypínač na integrované LED světlo, které je opravdu užitečné. Zbytek ovládání probíhá na dotykovém displeji. Obsahuje jednoduché menu, kde najdete základní nastavení, možnosti a tisk z SD karty. Novinkou této tiskárny je možnost přerušení tisku a opětovné spuštění bez ztráty dat a pozice extruderu. A dále indukční senzor pro automatickou nivelaci desky.

Tryska extruderu má klasickou velikost 0,4 mm, takže poskytuje vyvážený poměr rychlosti a kvality tisku. Dokáže se zahřát až na teplotu 260 °C, což zaručuje podporu i těch nejnáročnějších materiálů. Ruku v ruce s vyhříváním trysky jde i vyhřívání podložky. RF Pro 6 dokáže zahřát podložku až na 100 °C. Díky uzavřené komoře s horním krytem a čelními dveřmi je tisk velmi tichý a bezpečný při tisku ABS filamentu. Tiskárna je navíc vybavena senzorem pro dávkování filamentu, takže při prázdném kotouči zastaví tisk a vy můžete filament vyměnit.

tiskarna 3D

Závěr a hodnocení

PRO6 se stává v poměru nabízené techniky a ceny tím nejlepším, co náš trh nabízí.

www.conrad.cz

foto: www.conrad.cz

Aktuální pravidla a soutěžní podmínky naleznete zde.

Podcast