Získejte život, jaký chcete, díky jednoduchým psychologickým trikům

Máme pro vás několik psychologických triků, díky nimž si získáte přízeň každého. Jsou naprosto jednoduché, pracovat s nimi je hračka. Pokud je budete používat, učiní vás oblíbenými v kolektivu, dopomůžou vám k tomu, abyste se dobrali pravdy. S jejich pomocí máte větší šanci, že si získáte srdce osoby, která se vám líbí.

Pohled do očí je mocný

Pohled do očí dovede být skutečně mocným nástrojem. V momentě, kdy dostanete neuspokojivou odpověď, zadívejte se svému protějšku upřeně do očí. Nic neříkejte, neptejte se znovu. Tímto snadným trikem způsobíte, že se vám podaří vyvinout psychologický nátlak na druhou osobu, bude se cítit zahnána do kouta a bude svolnější k ústupku. Dobře tento trik také funguje, pokud se potřebujete dozvědět pravdu a dostává se vám vyhýbavé odpovědi.

11 věcí, které spolehlivě odradí každou ženu

Věty je třeba správně formulovat

Pokud chcete, aby pro vás někdo něco udělal, je tu šance, jak ovlivnit, aby odpověď byla "ano". Za prvé, odnaučte se slovíčka "můžeš, mohl bys, šlo by". "Mohl bys prosím říct šéfovi, že budeme potřebovat další prostředky pro náš projekt?" To je příklad špatně formulované věty. Odpověď na takovou otázku bude váhavá: "Ano, mohl bych to říct šéfovi já, teoreticky, když budu mít čas." Ale vy potřebujete, aby vám člověk prokázal laskavost. Proto je třeba neptat se a rovnou poprosit, správná formulace věty by zněla: "Řekni prosím šéfovi, že budeme potřebovat další prostředky na ten projekt." Takto formulovaná věta má větší šanci na úspěch. Také byste se měli vyvarovat otázek, na které lze jednoduše odpovědět "ne". Příklad špatné formulace: "Mohla bys mi zítra přijít nakrmit a vyvenčit pejska?" Namísto toho raději použijte větu: "Zítra budu celý den pryč a potřebuji pomoc s krmením a venčením pejska. Hodilo by se ti to spíš ráno, nebo po obědě?" Rovněž není dobré začínat větu slovy: "Já myslím, že..." To ukazuje váhavost a působíte hned méně důvěryhodně.

young-business-people-discussing-planning-about-results-office-corridor.jpg

Horoskop: Nejatraktivnější znamení zvěrokruhu

První dojem můžete ovlivnit

Díky psychologickým trikům můžete vždy udělat ten nejlepší dojem. Je jich hned několik. První z nich spočívá v tom, že si necháte od svého protějšku něco vysvětlit. Je úplně jedno, že se budete ptát na věc, které rozumíte, získáte si tím jeho sympatie. Další možností je najít něco, co vás s druhou osobou spojuje. Může to být místo, kde jste vyrůstali, nebo společný koníček. Tím, že najdete toto propojení mezi vámi, budete druhé osobě hned připadat sympatičtější.

Psychologové tomu říkají "Haló efekt". Je to pojmenování pro stav, kdy jedinci posuzují druhé dle celkového dojmu, který zanechali, přičemž je podstatné, že převáží jen nejsilnější dojem, který vytlačí všechny ostatní. V praxi si váš protějšek zapamatuje, co sdílíte společného, například jste oba dva nadšení rybáři. I kdybyste se dopustili nějakého faux pas, nebo něco pokazili, převáží pozitivní dojem. Další efektivní technikou je tzv. zrcadlení. Při něm imitujete gesta, výraz tváře a formulace vět, které váš protějšek používá. Působí to na jeho podvědomí a hned mu budete připadat blízcí a sympatičtí. Jen to nesmíte přehnat, to by pak mohlo působit komicky a podivně.

Vyberte si jedno z osmi zvířat a odhalte stinnou stránku vaší mysli

Zaujměte posluchače

Jste ve vedoucí pozici, nebo učíte, a potřebujete posluchače zaujmout? Pak se naučte správně pracovat s pauzami. Řada lidí dělá tu chybu, že svůj projev odříkávají monotónně a stejnou rychlostí. Všimněte si, jak to dělají politici. Jednak pracují s intonací a pak také s odmlčením. Než oznámí důležité rozhodnutí, udělají krátkou dramatickou pauzu, která diváka přinutí dávat pozor. V divákovi to totiž vzbudí zvědavost, začne pozorně naslouchat.Foto: Freepik.com

Podcast