Zaklínač má novou mobilní verzi, příšery hledáte v ulicích

Legendární Zaklínač baví nadšené hráče už čtrnáct let, kdy polští vývojáři z CD Project společně s Atari vybudovali středověký fantasy svět. Předlohou byly knihy o zaklínači Geraltovi od spisovatele Andrzeje Sapkovského. Po seriálu s Henry Cavillem v titulní roli teď tvůrci Zaklínače zvedají hráče z gaučů pomocí mobilní verze na způsob Pokémon Go.

Studio Spokko pro hru The Witcher: Monster Slayer pro hru využívá augmentovanou realitu a vaši polohu. Zaklínač se zaměřuje na plnění úkolů, má propracovanější postavy a příběh. Ten se odehrává v době zhruba 200 let před událostmi, které zažívá Geralt z Rivie v původní hře. Svět byl tehdy plný nebezpečných monster, takže zaklínači mají hodně práce.

V mobilní hře se představily příšery, s kterými jste se zatím v předchozích hrách nesetkali, ale fanoušky potěší i zástupci již známých druhů příšer. Potěšující je fakt, že děj hry bude postupně doplňován a rozšiřován, takže hráče by mohl bavit delší dobu a měli by mít důvod se do světa zaklínačů vracet.

Tvůrci upozorňují, že The Witcher: Monster Slayer je singleplayerová hra. Pokud ale půjdete stejnými místy s přáteli, cokoliv uvidíte vy, uvidí i ostatní ve vaší blízkosti. Hra je dostupná od 21. července pro iOS i Android.

Foto: Spokko

Podcast