Tyto hvězdy přežily svou smrt: Kdo z nich hrobníkovi z lopaty utekl už několikrát?

V životě nastanou situace, kdy si uvědomíme, jak křehcí ve skutečnosti jsme a jak snadno se člověk může ocitnout blízko smrti. Tyto zážitky se nevyhýbají ani celebritám. Které z nich utekly hrobníkovi z lopaty?


Leonardo DiCaprio za svůj život vděčí kamarádovi

Leonardo DiCaprio unikl smrti jen o vlásek v roce 2010, kdy se málem utopil při potápění na Galapágách. Měl to být úžasný den, kdy se slavný herec chystal pozorovat krásy podmořského světa spolu se svým hereckým kolegou Edwardem Nortonem a mořskou bioložkou Sylvií Earle. Bohužel během ponoru došlo k poškození jeho kyslíkové lahve, v důsledku toho se Leonardo DiCaprio začal dusit. Toho si všiml Edward Norton a okamžitě mu přispěchal na pomoc. Díky jeho bleskovému zásahu se bezpečně zvládli vrátit zpět. A nebylo to poprvé a naposledy, kdy utekl hrobníkovi z lopaty. Leonardo DiCaprio je magnet na situace jako z filmu Nezvratný osud. V roce 2006 měl namále, když se rozhodl dát si pauzu od natáčení filmu Krvavý diamant a odreagovat se v Jihoafrické republice. To ale neproběhlo úplně podle jeho představ. Při ponoru, kdy vás umístí do klece a vy můžete pozorovat žraloka plovoucího kolem vás, se totiž stalo, že se žralok zasekl na vršku klece a zuřivě kousal. Herec přiznává, že má ze žraloků obrovský strach, takže to pro něj musel být zpočátku velký šok, ale dnes říká, že to byl fascinující zážitek. Leonardo taky přežil leteckou havárii v roce 2009, kdy letadlu explodovalo křídlo.

profimedia-0181696407.jpg

Foto: Profimedia

Sharon Stone v mládí skoro zabil blesk

I Sharon Stone měla namále, když ji v mládí zasáhl blesk. Pravděpodobnost, že do vás uhodí blesk se přitom udává jako 1 ku 300 000. "Byla jsem doma, měli jsme vlastní studnu. Naplňovala jsem žehličku vodou a ruku jsem měla na ruční pumpě. Studna byla zasažena bleskem," vzpomíná herečka. Zážitek popisuje jako "opravdu intenzivní". Zmateně utíkala dovnitř domu za svou matkou, byla dezorientovaná a narazila do lednice. Matka ji samozřejmě ihned odvezla na pohotovost. Podruhé se blízko smrti ocitla ve svých 43 letech, kdy utrpěla mrtvici a krvácení do mozku. Lékaři jí tehdy nedávali velké naděje, ale velká bojovnice Sharon Stone se nevzdala. Rekonvalescence byla dlouhá, herečka se musela znova učit chodit, mluvit i psát. Dnes už byste na ní ani nepoznali, že si prošla něčím tak závažným. Životní optimismus ji neopustil, kdysi na toto téma dokonce zavtipkovala: "Jak příště zemřu? Pravděpodobně to bude extra dramatické a praštěné."

profimedia-0322556537.jpg

Foto: Profimeda

Zaca Efrona málem srazil autobus

Blízko smrti se ocitl i herec Zac Effron. Stalo se tak v roce 2017, kdy spolu s Hughem Jackmanem natáčel film Největší showman. Oba herci se domluvili, že si ráno dají pořádně do těla a projedou se po Londýně na kole. Zaca Efrona však nemile překvapil hustý provoz, ve kterém nebyl zvyklý kličkovat. Nakonec se dostal do nebezpečné situace, kdy ho málem srazil legendární červený autobus. "Následoval jsem Hugha za pár auty a najednou se přede mnou objevil dvoupatrový autobus. Stlačil jsem brzdy, spadl jsem pod přední pneumatiku a těsně jsem unikl smrti," vypráví Zac. Zatímco Zac Efron byl z incidentu otřesen, Hugh Jackman to vzal překvapivě v klidu. "Jsi v pořádku? Pojďme," volal na něj přes ulici.

profimedia-0430636635.jpg

Foto: Profimedia
Úvodní foto: Profimedia

Podcast