Tušila to delší dobu: Freddieho Mercuryho a Mary Austin pojilo silné pouto

Ještě než Freddie Mercury odhalil svou skutečnou orientaci, měl vztah se ženou. Mary Austin se stala jeho celoživotní láskou i přítelkyní a jejich pouto přetrvalo až do zpěvákovy smrti. Tedy v určité podobě. Jak to bylo s jejich vztahem a proč dal přednost mužům?

Mary Austin hrála v životě Freddieho Mercuryho důležitou roli. A to i přes to, že se zpěvák doznal ke své homosexuální orientaci. Dodnes tak zůstává záhadou, jak je možné, že pouto mezi Mary a Freddiem překonalo i tento fakt a nejen to. Jejich vzájemný vztah byl tak silný, že tuto dvojici pojila nejen láska, ale také hluboké přátelství a vzájemná opora.

Dala přednost Freddiemu

Mary bylo tehdy teprve 19 a Freddiemu 24 let, když se poprvé setkali. Freddie měl vystudovanou školu s uměleckým zaměřením a jeho slibná hudební kariéra se zrovna začínala, oproti tomu Mary již pracovala v úspěšném módním butiku jménem Biba v Londýně. Ne všichni však ví, že tato drobná dívka s blond vlasy dala přednost nejdříve Fredieho kolegovi z kapely Queen, kytaristovi Brianu Mayovi. Moc jim to ale neklapalo, takže Brian údajně ani nežárlil, když si o něco později Mary vyšla na rande s Freddiem. Nebyla to ale láska na první pohled, jak by se to někomu mohlo zdát. Alespoň ne z Maryiny strany. Podle jejích slov v jednom z rozhovorů pro britský deník Daily mail se totiž do Freddieho údajně opravdově zamilovala až po třech letech.

Čtěte také: Smrt jim sype. Kolik vydělaly největší hvězdy po svém skonu?

Vánoční překvapení

Po pár letech vzájemně láskyplného a podporujícího vztahu si Freddie nachystal pro Mary krásné vánoční překvapení. "Když mi bylo 23 let, dal mi Freddie k Vánocům velkou krabici. Uvnitř byla menší krabička, pak další, a tak to pokračovalo. Byla to jedna z jeho her. Nakonec jsem uvnitř nejmenší krabičky našla krásný prstýnek," uvedla Mary Austin pro britský deník Daily Mail v roce 2013 a dodala, že i když návrh k sňatku byl pro ni nečekaný, souhlasně přikývla a zašeptala "Ano".

Začalo to skřípat

Kariéra i úspěchy Freddieho Mercuryho a jeho kapely začala po šesti letech jeho vztahu s Mary Austin stoupat strmě vzhůru, to se ale bohužel už nedalo říct o jejich vztahu. Podle Maryiných vyjádření začal legendární zpěvák chodit domů čím dál později. Dokonce se proto začala domnívat, že má milenku, i když měla také určité další tušení. Freddieho přiznání ohledně jeho sexuální orientace ale přišlo záhy: "V ten moment jsem byla trošku naivní a chvíli mi trvalo, než jsem si uvědomila pravdu. Ulevilo se mu, když mi řekl, že je bisexuál. Já jsem mu ale oponovala tím, že není bisexuál, ale že si myslím, že je gay," svěřila se se svým tušením Mary pro britský Daily Mail. I přes tento fakt ale jejich vztah nikdy úplně neskončil, i když nabral trochu jinou podobu.

10 let bez Amy Winehouse: Písně, kterými si zajistila nesmrtelnost

Silné pouto

Mezi Mary Austin a Freddiem Mercurym zůstalo ale i po jejich rozchodu velmi silné pouto. Přes to, že se rozešli, vzájemně se dál vídali a neskrývali ani své city. Fakt, že dvojice po svém rozchodu nepálila mosty ani nepůsobila žádné veřejné skandály ani se pravděpodobně vůbec nehádala, to jen potvrzuje. Naopak si zůstali velmi blízcí a Mary s Queeny dokonce jezdila dál na turné, což potvrzuje také několik pořízených zákulisních fotografií.

Jejich vztah po rozchodu navíc Freddie dokonce jednou velmi výstižně okomentoval svým vyznáním: "Všichni moji milenci se mě ptali, proč nemohou nahradit Mary, ale to bylo prostě nemožné. Jediný přítel, kterého mám, je Mary, a já nechci někoho jiného. Pro mě je svým způsobem manželkou. Pro mě to je sňatek," řekl v jednom ze svých veřejných prohlášení. A zůstalo to tak, i když Freddie vážně onemocněl. To, že jejich silné pouto bylo vzájemné, dokazuje i to, že Mary Austin mu byla až do poslední chvíle velkou oporou a pečlivě se o něj starala. Zůstala po jeho boku až do jeho skonu před 30 lety.

Kam dál? Drogy, ženy, žárlivost, skok na palmu: Proč se rozpadly slavné kapely historie?Foto: Profimedia
Zdroje: Dailymail.co.uk

Podcast