Tajemná místa v Česku a jejich temná historie

I v Čechách se najdou místa, na kterých se pro jejich zvláštní tajemnou atmosféru návštěvníkům tají dech. Kde se tyto tajuplné lokality nachází a opravdu v nich straší? Zjistěte něco o historii nejstrašidelnějších domů, památek a lesů, kterým se budete chtít raději zcela vyhnout.

I když možná na záhadné jevy příliš nevěříte, existují místa, kam byste se určitě vydali pouze velmi neradi. Jejich temná minulost a zvláštní atmosféra totiž vyvolává skutečně nepříjemné pocity. Ze kterých míst v Čechách vás bude doslova mrazit?

Hrad Houska

Jedním z tajemstvím obestřených hradů je hrad Houska. Podle odborníků je postaven na velmi neobvyklém místě. Způsob výstavby hradu podle odborníků vypadá, jako by měla obyvatele bránit proti zlu uvnitř hradu. Podle legend místních obyvatel se v něm nachází brána do pekla. V podzemí jsou údajně pohřbeny kostry bytostí, které nevypadají ani jako lidé, ani jako zvířata a jejich původ zůstává záhadou. Nedaleko hradu je podle vyprávění prý i dnes vidět na skále vidět otisk ďáblova kopyta a řetězu.

Hrad_Houska.jpg

Zdroj: Vlach Pavel, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons

Jasnovidka Baba Vanga: Uměla léčit i věštit. Jaké temné proroctví vyřkla pro rok 2022?

Branišovský les

Jedním z nejtajemnějších míst v Čechách je Branišovský les jinak zvaný také jako les Bor na okraji Českých Budějovic. Údajně lidi, kteří v něm prochází, napadají samé temné a sebevražedné myšlenky. Jiní zase tvrdí, že slyšeli zvláštní zvuky a kroky nebo spatřili přízrak. I podle ezoteriků se jedná o energeticky velmi negativní místo, ve kterém se událo velké množství velmi děsivých událostí. Jedna z nejtemnějších a nejzáhadnějších historek, které o tomto místě panují, pochází z dob minulého režimu, kdy byl les územím pro cvičení vojáků. Údajně se v něm měli čtyři vojáci během nočního střídání stráží hlídky muničního skladu postřílet. Vše se podle vyprávění stalo proto, že se jejich kolega z ničeho nic proměnil ve zvláštní bytost.

Branišovský_les,_patník_01.jpg

Zdroj: Jitka Erbenová, Wikipedie, CC BY-SA 3.0, via Wikimedia Commons

Les Pánova Březina

Dalším místem, kam byste se raději neměli vydávat na procházku, je les Pánova Březina, který se nachází nedaleko od Prahy mezi Mukařovem a Žernovkou. Tento les je opředen mnoha legendami, kromě toho, je o něm známo, že se v něm stalo i mnoho nešťastných událostí. Nejstarší pověst hovoří o kněžně jménem Nežárka, která lesem utíkala před žoldáky. Pověst praví, že s sebou při útěku měla zlatý kalich, který ukryla ještě před svým dopadením v místní studánce. Krátce poté ji žoldáci chytili a umučili. Podle této legendy se nazývá také obec Mukařov, u níž se les nachází. Pověsti také mluví o dvojici milenců, která v tomto lese v 19. století spáchala sebevraždu, protože jim rodiče zakázali vstoupit do manželství. Údajně se proto nešťastný pár rozhodl vysvléknout během silných mrazů, v důsledku toho milenci vedle sebe umrzli. V lese také spáchal sebevraždu z nešťastné lásky mladík. Křížek, který před tragickou událostí vyryl do stromu je prý na něm vidět také dnes. Zajímavostí je, že na neklidnou a temnou energii v lese reagují také zvířata, zejména koně, kteří do lesa odmítají vstoupit.

Šokující zpověď letušky: Co se ve skutečnosti odehrává na palubě soukromých letadel, mají stevardky sex s boháči?

Statek Pohádka

Jedno z nejděsivějších míst u nás se nachází na samotě na jihu Čech u Čachrova. Toto místo opředené nešťastnými událostmi a negativní atmosférou dodnes láká všechny zvědavé lidi a lovce záhad a paranormálních jevů. Místo je údajně prokleté a má děsivou historii. V 16. století v něm žila německá rodina Pangerlových. Statek, který byl pojmenován Christelhof a nachází se uprostřed šumavských lesů měl původně tři budovy, dochovala se však pouze jedna nejnovější. V roce 1828 vypukl v nedalekém Strážově rozsáhlý požár a lidé z obce obvinili z jeho vzniku kořenářku, která bydlela nedaleko statku. Během honu na čarodějnice ji obyvatelé obce ukamenovali. Ta prý ještě předtím stihla proklít nedaleký statek, ve kterém se od té doby děly děsivé a tragické události. Známý je případ sériového vraha, který byl jehovistou a na statek se přestěhoval. Nedlouho poté údajně na statku vraždil své oběti, ostatky některých se dodnes nenašli. Po odsouzení a dopadení zločince zůstalo stavení opuštěné. Mezi okolními obyvateli traduje řada historek, které radí se místu vyhýbat obloukem, protože jeho návštěva prý může zanechávat následky.

Statek_pohádka.jpg

Zdroj: Xb.h595, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons

Jeskyně Býčí skála

Záhadná a strašidelná je také jeskyně Býčí skála, která je pro své dřívější účely obestřena mnoha legendami. Na místě údajně od doby bronzové probíhaly rituální vraždy. Údajně zde bylo zavražděno spolu 40 dívek, služebnictvo a koně, které měly na onen svět následovat bohatého velmože. Ženy prý byly krutě umučeny. Traduje se, že z jeskyně v noci vychází procesí nešťastných duší, které se do ní za svítání zase zpět vrací. Z místa vychází záhadné zvuky, výkřiky a objevují se také záhadná světla, je v něm silná negativní energie, která není vhodná pro citlivé povahy. Jeskyni se proto raději zdaleka vyhýbejte, a pokud nejste lovcem záhad a paranormálních jevů a chcete se vyhnout strašidelným úkazům, raději se místu vyhýbejte obloukem.

Moravský_kras,_Býčí_skála.jpg

Zdroj: Michal Klajban, CC BY-SA 3.0, via Wikimedia Commons

Úvodní foto: Profimedia

Podcast