Strčí do kapsy i honosné vily. Kolik stojí nejdražší jachta?

Plovoucí pevnosti plné dechberoucího přepychu a absolutního komfortu. Jachty nejbohatších lidí světa s přehledem předčí i rozlehlé rodinné vily.

Samozřejmostí je několik palub, pokoje pro hosty, designový interiér s moderními přístroji, chybět nemohou bazény, vířivky, tělocvična či kino. Dražší jachty mohou mít interiér ze zlata a drahých kamenů, neprůstřelná okna, helipady nebo miniaturní ponorky. A k tomu všemu posádka, která se stará o to, aby se všichni pasažéři měli jako v bavlnce.

Nejluxusnější jachtou světa je momentálně plavidlo History Supreme malajského miliardáře Roberta Kuoka, má hodnotu v přepočtu přes 100 miliard korun. Třicetimetrová jachta je osazena deseti tunami zlata a platiny a na její palubě najdete i stěnu z meteoritu, diamantovou lahev za miliardu či sochu z kostí dinosaura.

Yachta profimedia-0375601706.jpg

Hned za ní se pak umístila jachta Eclipse ruského miliardáře Romana Abramoviče v hodnotě přes 32 miliard. Ta má krom standardního luxusu ve vybavení třeba ještě bohatý bezpečnostní arzenál - protiraketový systém, miniponorku a speciální laserový štít proti paparazzi.

Aktuální vydání pořadu Trendy Expres vás dále zavede do podmořské galerie, sveze létajícím taxíkem a představí nový trend v lehce alkoholických nápojích - růžové prosecco:

Galerii luxusních plavidel za miliardy nabízí web e15.czFoto: Profimedia.cz

Podcast