Seriál o brutálním vrahovi na Netflixu u Čechů boduje. 5 důležitých faktů o Hadovi, které musíte znát

V dubnu Netflix do své nabídky zařadil seriál o nechvalně známém sériovém vrahovi jménem Charles Sobhraj. Mapuje jeho cestu "hippie stezkou", na které v 70. letech okrádal a zabíjel mladé turisty. Seriál perfektně zachycuje jeho úskočnost, vychytralost a aroganci. Ne vše se tam ale vešlo, a tak vám přinášíme pět zajímavostí, které jste o Hadovi nevěděli.

Jméno inspirované Charlie Chaplinem

Charles Sobhraj se narodil 6. 4. 1944 během druhé světové války v Saigonu. Jeho původní jméno znělo Hotchand Bhawnani Gurmukh Sobhraj, jeho otec byl Ind a matka Vietnamka. Otec však o něj nejevil zájem, a tak se jeho matka rozhodla odstěhovat se do Francie, kde se provdala za francouzského vojáka. Změna jména na Charlese Sobhraje proběhla v jeho 15 letech. Jméno dostal po svém oblíbeném herci Charlie Chaplinovi, kterého jako malý chlapec rád napodoboval.


Říkalo se mu Bikini Killer

Charles Sobhraj je známý pod přezdívkou Had, která odkazuje na to, že se mu opakovaně podařilo oklamat úřady a utéct spravedlnosti. Utekl z mnoha vězení – z Řecka, Afgánistánu, Íránu i Indie. Ale také se mu říkalo Bikini Killer, tuto přezdívku získal na základě toho, že řada jeho obětí měla při nalezení těla na sobě plavky, někdy se o jeho zabíjení hovoří jako o "vraždách v bikinách".


Jeho zatčení v Indii předpověděl francouzský konzulární úředník

Dle amerického novináře Thomase Thompsona, který se Sobhrajovým případem dlouhodobě zabývá, měl francouzský konzulární úředník během procesu udělování víz Sobhrajovi říct: "Tento mladý muž jednou naplní svůj osud v Indii." Charles Sobhraj nenáviděl svůj indický původ.

V 60. letech musel strávit nějaký čas v Indii se svými příbuznými, přičemž mu na této zemi údajně vadilo úplně všechno, od jídla, přes podnebí až po jeho indické příbuzné. Přesto se mu Indie stala osudnou, když ho v roce 1976 místní policie v Novém Dillí zatkla poté, co skupině francouzských studentů podal pilulky, o kterých jim navykládal, že jsou prevencí proti úplavici. Špatně však odhadl dávkování a ne všichni hned usnuli. Třem z nich se podařilo Sobhraje přemoci a zavolali strážníky. V té době už se vědělo, že má na svědomí i další zločiny. Nakonec ho v Indii odsoudili k 12 letům vězení.


Svůj příběh prodal za miliony

Poté, co si v Indii odpykal svůj trest, vrátil se v roce 1997 do Francie. A rozhodl se, že na svém příběhu vydělá spoustu peněz. Podle BBC prodal práva na zpracování příběhu o svém životě ve filmové a knižní podobě za 15 milionů dolarů. Také si nechal zaplatit interview, za která si účtoval částky v řádu tisíců dolarů.


Podruhé se oženil s mladičkou dcerou své právničky

V seriálu diváci mohli vidět, že Charles Sobhraj byl ženatý s Chantal Compagnon (v seriálu ji přejmenovali na Juliette Voclain). V současné době je Charles Sobhraj ženatý už podruhé. V roce 2008 se ve vězení oženil s Nihitou Biswas, dcerou jeho právničky. Nihitě v té době bylo pouhých 20 let a původně měla pouze zprostředkovávat komunikaci mezi její matkou a Charlesem Sobhrajem. Udělala na něj však takový dojem, že se do ní na první pohled zamiloval. Nihita Biswas dle svých slov věří, že Charles je nevinný a žádný zločin nespáchal. Pro The Times of India prohlásila: "Nevím, kým byl předtím. Důležité je, kým je teď. Je to dobrý člověk, nikdy jsem nepoznala nikoho, kdo by se tak staral o svou rodinu. Máme spolu dobrý vztah."Foto: Profimedia.cz

Podcast