Roztočte promítačky!

Filmex Dotočná: Na co vyrazit po hibernaci do kina? Kdo natočí první hraný film ve vesmíru? Praští Matthew McConaughey s herectvím? To vše a ještě něco k tomu v našem speciálu o filmových novinkách.

Kina se probouzejí z hibernace

V pondělí 24. května se po 223 dnech otvírají kinosály a roztáčejí promítačky. V Praze ožívají kina Aero, Atlas, Bio Oko, Evald, Lucerna, Pilotů, MAT, Přítomnost nebo Světozor. Na start multiplexů si ještě chvíli počkáme, protože ty chtějí spustit provoz až s možností prodeje občerstvení. Dohnat můžete starší skvělé záležitosti jako Chlast nebo Corpus Christi, vyrazit můžete i na novinky, jakou je rumunská satirická komedie Smolný pich aneb Pitomý porno, thriller Nadějná mladá žena s Carrey Mulligan oceněný Oscarem za nejlepší scénář anebo dánský film Rytíři spravedlnosti s Madsem Mikkelsenem v hlavní roli, který skvěle mixuje ujetou černou komedii s dramatem o ztrátě a pomstě. Jako potvrzení o bezinfekčnosti stačí mít tři týdny po první dávce očkování anebo negativní antigenní či PCR test.

Druk_Another Round.jpg

Chlast. Foto: Film Europe

Dva velké dny Oasis

V srpnu to bude 25 let, co skupina Oasis odehrála dva legendární open air koncerty v Knebworthu, které navštívilo čtvrt milionu diváků. Při té příležitosti je v přípravách dokument, který přiblíží pozadí této historické události. Režisér Jake Scott prohlásil, že ve filmu uvidíme pouze archivní materiál a nikoliv zbytečné vzpomínání hudebníků, bedňáků nebo celebrit z publika. Výkonnými producenty filmu, kterého bychom se měli dočkat ještě letos, jsou bratři Gallagherovi. Zda spolu komunikují osobně nebo přes prostředníky, není známo.

Vesmírný závod USA vs Rusko

Americko-ruská vesmírná rivalita ožívá i na poli filmu. O tom, že Tom Cruise a režisér Doug Liman plánují v říjnu natočit na Mezinárodní vesmírné stanici, kam je dopraví Crew Dragon Elona Muska, první hraný celovečerní akčňák, se mluví dlouho. Teď se ale nechali slyšet ruští filmaři, že do kosmu vysílají herečku Yulii Peresild a režiséra Shipenka, kteří tam pořídí film s názvem Challenge o lékařce, která se do vesmíru vypraví operovat těžce nemocného astronauta. V červnu jim začíná výcvik a odletět by měli 5. října. Tak uvidíme, jak tento závod dopadne.

Dá se McCounaghey na politiku?

Zdá se, že herec Matthew McCounaghey má zálusk na křeslo texaského guvernéra. V poslední době totiž údajně často telefonuje vlivným členům texaských politických kruhů. Jednapadesátiletý herec v březnu prohlásil, že o politické kariéře vážně uvažuje, i když tajemstvím zůstává, za koho by kandidoval. Držme si palce, ať si to rozmyslí, protože svá nejlepší herecká léta má ještě před sebou.

Reunion Přátel je tu!

Velký návrat postav seriálu Přátelé nakonec uvidíme i u nás, a to na HBO GO, kde se speciál nazvaný Zase spolu objeví ve čtvrtek 27. května. Oblíbená šestice se vrací do kalifornského studia Stage 24 na improvizovanou oslavu seriálu a s ní i řada speciálních hostů - David Beckham, Justin Bieber, Cindy Crawford, Cara Delevingne, Lady Gaga, Kit Harington nebo Tom Selleck.


Titulní foto: Aerofilms

Podcast