Pět překvapivých tipů, které dělá muže ještě více atraktivními

Podle průzkumu existují určité věci, díky nimž jsou muži automaticky mnohem atraktivnější. Zjistěte, která pětice to je a může se vám změnit. Možná právě díky těmto tipům potkáme ženu svých snů.

Široká ramena, bílý úsměv nebo kudrnaté vlasy: to, co považují ženy u mužů za atraktivní se dá jen těžko zobecnit. Každá má ráda něco jiného. Vědci však zjistili, že některé věci zvyšují atraktivitu muže téměř na sto procent.

Buďte s přáteli

Už jste někdy zaznamenali efekt „skupiny“, pánové to nazývají „efekt roztleskávaček“. Celá skupina se jeví jako velmi sexy, ovšem když hodnotíte osobu po osobě, už zdaleka nepůsobí jako jednotlivci tak svůdně. Ve studii University of San Diego v Kalifornii vědci zjistili, proč tomu tak je: lidé se ve skupině celkově zdají atraktivnější!

Důvod: náš mozek vnímá všechny tváře skupiny najednou a mísí je s průměrnou úrovní atraktivity. Atraktivní členové skupiny kompenzují ty méně atraktivní. Až při bližším pohledu si uvědomíme, jak atraktivní jsou jednotliví lidé.

Devět návyků chování, které odhalují vaši osobnost. Jaké to jsou a co o vás vypovídají?

Přeskočte „small talk“

Začínat každé rande standardními otázkami není jen šílená nuda, ale především to ubírá na atraktivitě a zájmu druhé osoby. Často totiž připomíná spíše pohovor, než nenucený zvídavý rozhovor.

Ukázalo se, že existuje atraktivnější způsob vzájemného poznávání - jak ukázala studie Newyorské státní univerzity: Zde byli účastníci nejprve rozděleni do dvou skupin, poté do dvojic - a následně si měli navzájem 45 minut na klást otázky.

Páry v první skupině měly jen běžné „small talk“ témata, ty ve druhé skupině si kladly osobní otázky. Dvojice z druhé skupiny se nakonec cítily mnohem více propojení - jeden pár se dokonce zamiloval!

Výzkum Harvardské univerzity přináší ještě zajímavější zjištění: Na elitní univerzitě bylo zjištěno, že mluvení o sobě stimuluje stejné oblasti mozku jako sex nebo dobré jídlo. Odvažte se tedy klást důvěrnější otázky už na prvním rande. Váš protějšek bude šťastný!

Ukažte svůj smysl pro humor

Ženy milují muže, kteří jsou zábavní! Potvrzují to také studie z Ameriky a Kanady. U mužů však podle kanadských vědců není humor pro ženy tak důležitý: Muži věnují menší pozornost tomu, zda se svojí milou zažívají záchvaty smíchu.

Možná tento rozdíl souvisí se skutečností, že vtipní lidé jsou vnímáni jako více sociální a inteligentní. Při výběru partnera jsou však tyto komponenty zvláště důležité pro ženy.

Šokující zpověď letušky: Co se ve skutečnosti odehrává na palubě soukromých letadel, mají stevardky sex s boháči?

Být šéfem je sexy

Většina lidí považuje vedoucí pozice za sexy. V americké studii z roku 2014 se však ukázalo, že lidé ve skupině považují šéfa za atraktivnějšího než lidé, kteří do pracovní skupiny nepatří. Například šéfa společnosti vnímají vlastní zaměstnanci jako atraktivnějšího než lidé, kteří pracují v jiné společnosti.

Péče o sebe nikdy nevyjde z módy

Existuje mnoho studií, které se snaží zjistit, co považujeme za atraktivní. Většinu z nich je opravdu těžké zobecnit - a vždy záleží na čase a místě, osobnosti a kulturních preferencích. Jedna věc, která se vždy jeví jako důležitá, je péče o svůj zevnějšek! Několik studií ukazuje, že péče o pleť zvyšuje atraktivitu. Takže je nezbytné používat opalovací krém, hodně spát a jíst zdravě!

Foto: Freepik

Podcast