Paing Takhon: Myanmarská celebrita odsouzena ke třem rokům vězení, byla označena za nejkrásnější tvář na světě

Jedna z nejpopulárnějších celebrit Myanmaru, země na západní straně poloostrova Zadní Indie, byla na tři roky uvězněna za účast na masových protestech, které otřásly Myanmarem po vojenském převratu roku 2020.

Nejkrásnější tvář planety ve vězení

Ve videu TC Candler na YouTube se pětadvacetiletý herec, zpěvák a model Paing Takhon umístil na prvním místě jako muž s nejkrásnější tváří planety. Redaktoři TC Candler ve svém videu také vyzívají k propuštění Painga z vězení, ve kterém je od dubna roku 2021. Paing Takhon, který má miliony fanoušků, se totiž zúčastnil protestů proti převratu a také hlasitě kritizoval a odsuzoval současnou vládu online. Podle jeho sestry byl zatčen ve svém domě v Rangúnu asi padesáti vojáky, kteří přijeli v osmi vojenských náklaďácích. Hercův právní poradce Khin Maung Myint oznámil, že herec byl uvězněn na tři roky vězení s nucenými pracemi, kdy verdikt byl vynesen ve stejný den, kdy měl jménem žalobce promluvit svědek obžaloby.

Ilka Brühl: Narodila se s extrémně vzácným defektem obličeje. Dnes porušuje standardy krásy a živí se jako modelka

Celebrita na demonstracích

Paing Takhon byl již dříve viděn, jak se účastní několika demonstrací a pochodů. Na svém instagramovém i facebookovém účtu odsoudil vojenský převrat a požadoval okamžité propuštění několika lidí, respektovat výsledky voleb roku 2020 a co nejdříve vytvořit novou civilní vládu. Jeho instagramový účet s více než milionem sledujících byl zrušen krátce po jeho zatčení. Následoval i účet na sociální síti Facebook. Jeho fanoušci však alespoň jeho instagramový účet oživili. Myanmarská armáda zveřejnila seznam 120 dalších celebrit hledaných k zatčení, včetně několika zpěváků, herců a modelek. Hvězdy čelí obvinění ze šíření nesouhlasu se současnou vládou a v případě odsouzení jim hrozí několik let vězení.

Expres Top: Lenny spojila síly se spoluzakladatelem Linkin Park

Cesta ke slávě

Paing Takhon začal svou kariéru hvězdy jako model roku 2014 a krátce na to začal hrát v televizních reklamách a hudebních klipech. Své první sólové album vydal v roce 2017 a ten samý rok měl svoji první hlavní roli ve filmu Půlnoční cestovatel. Poté byl zařazen do seznamů, jako je TC Candler „100 nejkrásnějších tváří roku 2020“, roku 2019 do „10 nejlepších herců“ Myanmar Times atd. Takhon je také tváří několika značek. Roku 2019 se proslavil také v sousedním Thajsku, což není u celebrit z Maynmaru obvyklé. Toho roku se začal objevovat v reklamách a televizních pořadech v Thajsku a později převzal roli velvyslance hospodářského společenství ASEAN. Stal se natolik populární osobností, že byl v září roku 2019 Myanmarskou federací cestovního ruchu jmenován velvyslancem cestovního ruchu Maynmaru v Thajsku. Začátkem tohoto roku se fotografie, které Takhon sdílel na sociální síti, staly virálními, když si herec vyholil hlavu a oblékl si na sebe vínové mnišské roucho. Rozhodnutí oholit si hlavu považoval za velmi těžké, jelikož díky svým bujným kadeřím si získal mnoho fanoušků. Chtěl však prý udělat radost své matce, která toužila po tom, aby se z jejího syna stal mnich.

Jak by celebrity vypadaly bez plastik? Madonna je k nepoznání, Demi Moore to bez úprav sluší více


Úvodní fotka: Profimedia

Zdroje: The Sentinel, yahoo!news, BBC, Instagram

Podcast