Osobnosti, které byly učiteli, než se proslavily

Každý vystudoval nějakou školu, a kdyby nebylo jejich píle a štěstí, dělali by normální práci a neměli by v zádech fotografy a miliony fanoušků. Tyto celebrity by vás klidně mohly učit ve školních lavicích. Koho byste chtěli jako učitele?

Gene Simmons

Než vystoupil před tisíci fanoušky s ikonickým make-upem a v těsných kožených kalhotách, basista a zpěvák skupiny Kiss několik měsíců učil šestou třídu na veřejné škole v newyorské čtvrti Upper West Side. "Důvod, proč jsem po šesti měsících přestal, je ten, že jsem objevil skutečný důvod, proč jsem se stal učitelem. Bylo to proto, že jsem chtěl stát na jevišti a přimět lidi, aby si mě všimli. Musel jsem skončit, protože učitelské 'pódium' bylo příliš malé. Čtyřicet lidí ve třídě je málo, chtěl jsem 400 000."

Sylvester Stallone

V 18 letech byl budoucí Rocky najat švýcarskou internátní školou pro dívky jako učitel tělocviku a dozorce na koleji. Příprava vyučování a výuka samotná mu pomohla objevit jeho lásku k herectví. Vzal tuto vášeň a použil ji při studiu dramatu na univerzitě v Miami. Poté se přestěhoval do New Yorku, aby si splnil své sny.

Sly profimedia-0436989796.jpg

Liam Neeson

Být po desetiletí akční hvězdou v Hollywoodu není nic ve srovnání se dvěma roky, které Neeson strávil jako učitel. Sám Neeson to označil za „nejobtížnější práci, jakou kdy musel zvládnout“.V rozhovoru v roce 2012 se rozpovídal a svěřil se, že jednou musel uhodit patnáctiletého studenta, protože na něj vytáhl nůž.

Billy Crystal

Tento herec je vskutku unikát ve všech směrem. Jeho fascinující život zahrnuje prvenství ve slavné The Tonight Show Jayeho Lena, devětkrát účinkoval na prestižním předávání Cen Akademie a nebo byl jako suplující učitel na střední škole v New Yorku.

Sheryl Crow

Americká zpěvačka a devítinásobná držitelka Grammy, která v 90. letech odstartovala trend "holek s kytarou", začínala v 80. letech učit hudbu ve škole a o víkendech vystupovala na koncertech.

Stephen King

Hororový král, známý svými hororovými romány, se v jednom rozhovoru svěřil, že na podzim roku 1971 začínal budovat svou spisovatelskou kariéru, zatímco učil angličtinu na střední škole. King učil až do roku 1973, poté mu vyšel slavný román Carrie, který mu umožnil opustit práci a psát na plný úvazek.

Hugh Jackman

Než se ho zmocnila Broadway a Hollywood, Jackman strávil rok jako asistent učitele na jedné špičkové britské internátní škole v roce 1987. "Byl jsem 18letý Australan, který učil angličtinu britské děti. Myslel jsem na to, že kdybych měl já platit za to takové školné, byl bych dost naštvaný," vtipkoval při jednom rozhovoru.

Jackman profimedia-0098106195.jpg

J. K. Rowling

Poté, co ji v roce 1990 napadla myšlenka na Harryho Pottera, když seděla ve vlaku z Manchesteru do London King's Cross, strávila Rowling dalších pět let mapováním své velmi úspěšné ságy o Harrym. Během této doby podle svého webu žila v severním Portugalsku a učila angličtinu. V těchto letech se také vdala, měla dceru, rozvedla se a nakonec zamířila zpět do Velké Británie, aby učila na edinburských školách, zatímco jako "bokovku" měla stále psaní Harryho Pottera.Foto: Profimedia.cz

Podcast