Miláček diváků MasterChefa Pavel Berky chystá vlastní show

Ve dvou se to lépe vaří je nová kuchařská show s Pavlem Berkym z MasterChefa a jeho hvězdnými hosty, která na Televizi Seznam startuje již tuto neděli. Show nabídne řadu zajímavých receptů od tradiční české kuchyně po sluncem zalitou Itálii. Pořadem vás ale nebude provázet sám Pavel, v každém díle si k sobě přizve jednoho slavného hosta. Ten přispěje svým receptem k přípravě lahodného menu, které neurazí nikoho a ohromí všechny. A při této příležitosti navštívil Pavel Berky Ranní klub Expres FM.


Jsme v ranní show a tak se musíme zeptat, jak to má kuchař a módní návrhář Pavel Berky se vstáváním?

Myslím, že jsem špatný kuchař, protože kuchaři vstávají ve 4 hodiny ráno, návrháři o něco později, protože přehlídky jsou většinou večer. Já normálně vstávám v 9 hodin.

A co snídáš?
Já to strašně šidím. Já nesnídám, já si dám ráno černý nebo zelený čaj a to je všechno.

V kolika letech jsi začal vařit?
Vařím od dětství, ještě dříve než mne začala bavit móda, přibližně od 8 let. Mě to bavilo, ale vařit jsem nemohl, protože u nás doma vařili jenom rodiče, my jsme mohli jen pozorovat. Celkově u nás v rodině byla kultura stravování, řekl bych, velká, vařilo se každý den – teplý oběd i večeře.

A kdy ti došlo, že se tím hodláš více zabývat, že to není jen hobby a že bys to mohl přenést i do profesionálnější úrovně?
Musím přiznat, že na základní škole jsem váhal, zda jít směrem k vaření anebo módě, ale vždy tam převažovala móda, takže vaření šlo trochu stranou. Až do chvíle než jsem se přihlásil do Masterchefa.

S jakou ambicí ses tam přihlašoval? Jen vyzkoušet, jak to půjde v konkurenci, a když budu dobrý, někdo si mě všimne a můžu to dál rozvíjet, nebo prostě vypadnu a budu si dělat vlastní věci?
Bylo to období, kdy jsem neměl inspiraci v módě a trochu mne móda přestala bavit. Hledal jsem se a tak jsem si řekl, že se vrátím ke kořenům a splním si první velký sen z dětství, že se budu věnovat vaření. Navíc miluji reality show, na Masterchefa jsem se koukal vždycky. A ta soutěž mi přišla těžká. No a jednou po zhlédnutí nějakého dílu jsem se přihlásil.

Berky a Čenský.JPG

Baví tě zájem veřejnosti, zvykl sis na něj?
Zvykám si. Na začátku to bylo velmi příjemné, ale už je to takové, že pokud se mohu vyhnout veřejné dopravě, tak se vyhýbám, protože ne vždy nemám náladu a nechci být nepříjemný.

V čem, z tvého pohledu, se budeš snažit být jiný ve tvé show, na rozdíl od tvých kolegů?
Sleduji ty jiné pořady a jsou takové poklidné, tak my jsme to pojali trochu zábavněji. Ne, že bychom tam skákali na trampolínách, ale pro hosty jsme třeba připravili nejrůznější soutěže.

Co se samotné náplně show týká – budeš hosty ve své show učit vařit, nebo jak to máš vymyšlené?
Pojal jsem to tak, že vždy představím jeden recept. Host pak přijde také s vlastním receptem a já mu ho připravím. Host je tam v podstatě takový pomocník a já různě zkouším jeho chutě.

Máš radši tradiční recepty, nebo rád experimentuješ?
Miluji tradiční recepty, tradiční československou i maďarskou kuchyni, kterou mám v krvi. Takže tam bude hodně českých, slovenských i maďarských klasik, ale snažil jsem se je pojmout netradičně.

Začínáte v neděli na Televizi Seznam. Prozradíš nám, kdo bude tvým prvním hostem?
Mým prvním hostem, kterého jsem se trochu bál, bude Honza Čenský. A dopadlo to úplně skvěle, diváci se mají na co těšit.

Jak bude vypadat jeho nová kuchařská show? Co říká na pivní recepty? Jak to má s popularitou či bulvárem? A jací jsou jeho oblíbení módní návrháři? To se dozvíte v našem podcastu.

Berky a MIo.jpg

Kam dál? Martha Issová: Danu Zátopkovou hraju díky nosu

Foto: Seznam.cz

Podcast