Malé věci, které mají pro partnera velký význam: Udělejte je každý den a uvidíte, co to s vaším vztahem udělá!

Každá malá snaha a péče o druhého působí pozitivně, pokud se snažíme o udržení úspěšného manželství či dlouhodobého vztahu. Kromě lásky, péče a podpory existují ve vztahu také hádky, boje a problémy, které pár dokáží potrápit a někdy dokonce rozdělit. Při práci na manželství páry obvykle zapomínají na maličkosti, které jsou stejně důležité jako velká gesta. Ale právě tyto velmi malé věci mají v manželství velký význam.

Když vy a váš partner už nějakou dobu čelíte propadům, je přirozené, že jste oba opravdu citliví na ty nejmenší záležitosti. Takže se zvýšenou opatrností podnikněte nezbytné kroky, abyste zajistili, že se oba budete cítit znovu šťastní a zamilovaní. A to zahrnuje věnovat pozornost maličkostem!

A proto vám přinášíme seznam drobností, které mají sílu udělat ve vašem manželství velké změny!

 • Začněte říkat „prosím“ a „děkuji“ i za ty nejmenší drobnosti, protože to přidává drahé polovičce dobrý pocit, a právě vděčnost je to, co by ze vztahu nemělo zmizet ani po letech. Nikdo totiž není povinen nám vařit, uklízet nebo vozit auto na technickou kontrolu.

 • Pomozte své polovičce s některým z úkolů. Tento malý projev laskavosti vám pomůže pochopit jejich každodenní stres a přiměje ho, aby vás také ocenili. 3. Objetí. To má sílu okamžitě utěšit a uklidnit člověka. „Zabalte“ tedy svého partnera do velkého a pohodlného medvědího objetí!

 • Když se ráno probudíte, trochu se přitulte k partnerovi/ partnerce a pomazlete ho/ ji. Předáte mu/ jí tím pocit, že je stále milován/ a a máte o něj/ ni zájem. Pomazlení vám okamžitě dodá dobrou náladu!

toa-heftiba-9vNFtkm-Pus-unsplash.jpg

 • Kupte si nějaké lepicí papírky a začněte je náhodně schovávat. „Miluji tě“ v diáři, který otevře až v práci nebo ve svačinovém boxu. To vám přinese nostalgický pocit lásky jako ze střední školy. Pokud jste odvážná osobnost, zkuste i nějaké peprnější poznámky. Jenom si dobře rozmyslete, kam je schováte.

 • Přestože vysvětlení, proč milujete svou polovičku, není nutné, nebude na škodu to čas od času připomenout. Druhého to potěší a opět probudí emoce.

 • Dejte svojí polovičce alespoň jeden polibek denně, bez ohledu na to, jak jste zaneprázdněni nebo unaveni. Snažte se udržet oheň vášně a touhy naživu!

 • Podělte se o své jídlo, ať už jíte cokoli. Například ve sdílení dezertů je také zvláštní druh lásky, nemyslíte?

wright-brand-bacon-LByfgxfaw8s-unsplash.jpg

 • Investujte do jiného koníčku, který se nebude týkat vašeho partnera. Získáte tak nezávislý prostor a také nové téma, o kterém byste se mohli se svým partnerem bavit.

 • Vzpomínky jsou jednou z nejmocnějších věcí, které lidem dávají naději jít dál kupředu a myslet pozitivně. Připomeňte nenápadně partnerovi, kolik už jste toho prožili, kde jste cestovali nebo si vzpomeňte na nějaké vtipné společné chvíle.

 • Chyťte svou lásku za ruku a dejte všem vědět, že jste jejich a naopak. Malé projevy „vlastnictví“ jsou tak sexy!

 • Řekněte své polovičce, jak často na ni myslíte. Vždy rádi slyšíme, že jsme stále milováni. Stejně tak ho/ ji potěší, že i během náročného dne máte čas vzpomenout si na něj/ ni nebo na některé milované společné chvíle.

Foto: Unsplash

Podcast