Lidé s těmito vlastnostmi jsou vysoce inteligentní

To, zda má někdo ostražitou mysl, je patrné mimo jiné z těchto pěti znaků chování, alespoň podle psychologů. Pokud tedy vykazujete níže uvedené vlastnosti, pravděpodobně to znamená, že máte vysoké IQ. Jste bordeláři a občas mluvíte sprostě? To je moc dobře!

Naši rodiče se po celá léta snažili dát nás včas do postýlky, vychovat z nás slušné lidi, kteří nemluví sprostě a v pokoji mají vždy úhledně uklizeno. Jak ovšem nyní ukazují studie, některé naše neduhy jsou jasným ukazatel vyššího IQ.

Lidé, kteří občas nadávají

Pokud patříte k lidem, kteří rádi vypustí páru nějakou kletbou či sprostým slovem, nejedná se o známku špatného chování, ale spíše o známku toho, že jste nadprůměrně inteligentní a máte také větší slovní zásobu než ostatní průměrní lidé.

Získejte život, jaký chcete, díky jednoduchým psychologickým trikům

Lidé, kteří po sobě zanechávají chaos

Neuklizené domy, kanceláře nebo pracovní stoly jsou již dlouho známkou neúčinné pracovní morálky a špatné organizace. Dnes víme, že lidé žijící v chaosu dokáží zajímavěji rozvíjet idey a mají kreativnější nápady než jejich kolegové u uklizeného stolu. Tito lidé jsou navíc ochotnější se svými nápady vymanit z konvencí a norem.

Lidé, kteří chodí pozdě spát

Vědci také zjistili, že lidé, kteří se každý den dostanou do postele později než průměrný člověk, mají vyšší inteligenci, která jim zajišťuje lepší práci a vyšší výdělek. Možná tedy i klidnější spaní, že?

Lidé, kteří jsou někdy líní

Je těžké tomu uvěřit, ale líní lidé jsou chytřejší! To zjistili vědci z Florida Gulf Coast University. Lidé, kteří jednoduše jednou za čas nechtějí nic dělat, přemýšlejí víc. Díky tomu jsou inteligentnější než ti, kteří jsou neustále v pohybu. Aktivní lidé obecně myslí méně a nudí se rychleji, když nic nedělají. Pohyb potřebujete, abyste přestali myslet, nebo abyste ukončili nudu.

Chcete žít déle? Pak zařaďte do života těchto pět překvapivých věcí, které podle vědců prodlužují život

Lidé, kteří ignorují budík

Evoluce neměla v úmyslu, aby existovalo něco, co nás bude probouzet. Pokud ignorujete otravný zvuk budíku a trvá vám, než brzy ráno vstanete, je to jasný důkaz vaší inteligence. Je také dokázáno, že posouvání budíku a lenošení nás dělá šťastnějšími. To zjistili vědci ve studii, která analyzovala různé spánkové chování. Naše rada zní: Zůstaňte v posteli!Foto: Freepik

Podcast