Kultovní trháky bez hlavních hrdinů: Které legendární filmy a seriály se musely potýkat se změnou hlavních postav?

Kvalitu filmů a seriálů tvoří nejen jejich dějová linka a zajímavá zápletka, ale také jejich hlavní hrdinové. Ale co když se z nějakých důvodů oblíbení herci z rozběhnutého seriálu vytratí? Důvody mohou být různé, ale nikdy to není jen tak. Je ale jasné, že tvůrci oblíbených filmových pokračování nebo seriálů si s tím musí nějak poradit. A úkol to není příliš snadný. V zájmu většiny filmových tvůrců je totiž zachovat si přízeň fanoušků i smysl hlavní dějové linie. Jakých slavných bijáků se týkala změna obsazení a jak se s tím poprali jejich režiséři a scénáristé? Podívejte se na případy těch vůbec nejznámějších.

Některé celebrity musely ve svých nejslavnějších rolích skončit, protože měly potíže s drogami, jiné se prostě jen rozhodly, že už je jejich role nebaví nebo je zradilo zdraví. Ať už jsou důvody jakékoliv, je jisté, že filmařům tím přidělali nejednu vrásku. Pojďte si připomenout, jakých nejslavnějších filmů i seriálů se týká výpadek jejich hlavního protagonisty a jak ji jejich tvůrci vyřešili. Někde byly alternativní obsazení a scénář úspěšné, jinde už to nebylo ono.

Je jejich pohádkový život jen náhoda? Tyhle celebrity se až nápadně podobají animovaným postavám Disneyho filmů

Piráti z Karibiku bez známé dvojice

Jednou ze slavných filmových absencí v hlavních rolí je zcela jistě role Orlanda Blooma a Keiry Nightley ve slavné filmové sérii o pirátech. Byli totiž ústředními postavami Pirátů z Karibiku. Když potom najednou sekli s natáčením a z původních aktérů ve filmu zůstal už „jen“ Johnny Depp, bylo to pro mnohé diváky značným zklamáním. Poté, co Keira Nightley odmítla účast na natáčení, tvůrcům nepodepsal ani její herecký parťák Orlando Bloom. Tvůrci si ale přesto poradili a v ději se ještě více zaměřili na roli Jacka Sparrowa, kterého si opět zahrál Johnny Depp. Ve slavném snímku šli hlouběji i do minulosti této postavy. K natáčení filmové série o pirátech přizvali také další známá jména, jako například Penélope Cruz. V prozatím posledním pátém díle pirátů se navíc tvůrcům podařilo Orlanda Blooma na rozdíl od jeho kolegyně Keiry Knightley znovu přesvědčit, aby se do své filmové role vrátil.

Orlando Bloom a Keira Knightley

Zdroj: Instagram Orlando Bloom official

Celebrity bez pozlátka: Podívejte se, jak by vypadali jako obyčejní lidé Beckhamovi, Nicole Kidman či Johnny Depp

Vyměněný Albus Brumbál

Ani jednomu z nejsledovanějších filmových trháků všech dob, sérii filmů o Harry Potterovi, se občasná výměna hlavních herců nevyhnula. Jednou z těch možná nejzásadnějších byla výměna herce v roli Brumbála. Původně ji totiž ztvárnil irský herec Richard Harris. Ten ale bohužel natočil pouhé dva díly. Poté na následky vážných zdravotních problémů ve věku 72 let zemřel. Ve zbývajících dílech filmové ságy ho v roli mocného a dobrosrdečného kouzelníka a ředitele Bradavic Albuse Brumbála proto nahradil Michal Gambon, který se své role zhostil stejně věrohodně a přízeň Brumbálových fanoušků se mu podařilo udržet. Někteří dokonce tvrdí, že roli dodal empatii a lidskost.

Dva a půl chlapa a vyhazov Charlieho Sheena

Kdo by neznal kultovní sitkom Dva a půl chlapa, jako by nebyl. Děj tohoto oblíbeného seriálu se ale značně změnil, když v něm z ničeho nic přestala hrát jedna z jeho hlavních postav. Řeč je pochopitelně o Charliem Sheenovi, který v roce 2011 dostal od tvůrců vyhazov kvůli své dlouholeté drogové závislosti. Údajně ale už tak napjaté vztahy Charlieho s tvůrci sitkomu vyvrcholily tehdy, když Sheen veřejně urazil producenta Chucka Lorreho a po pozastavení natáčení následovaly i další urážky herce na jeho adresu. Společnost Warnes Brothers své rozhodnutí oznámila pouze oficiálně ve svém tiskovém prohlášení. Charlie Sheen se tak o tom, že dostal ze seriálu padáka, dozvěděl pouze z médií. Do poslední chvíle nic netušil a tomu odpovídala i jeho rozhořčená veřejná reakce, ve které celý štáb nazval šváby, kteří se na něm obohatili o pět miliard dolarů, chování tvůrců pak označil za dětinské. Hlavní roli v seriálu poté získal v roce 2011 Ashton Kutcher, sledovanost diváků tímto nahrazením ale prudce klesla.

Charlie Sheen

Zdroj: Instagram Charlie Sheen official

Celebrity a jejich neobvyklé fobie: Dovede je vyděsit roztomilé prasátko, pohled do zrcadla i scvrklá kůže na prstech

Bridget Jonesová bez Hugh Granta

Kdo by neznal ikonickou Bridget Jones s talentem na trapasy. A stejně tak jako její představitelka Renée Zelweger jsou s filmy o zoufalé Bridget neodmyslitelně spjatí také její další hlavní postavy, které ztvárnili Colin Firth a Hugh Grant. A právě ten ale z filmové trilogie v jejím třetím díle s názvem Dítě Bridget Jonesové mizí. Hugh Grant totiž roli ve třetím filmovém pokračování odmítl. Údajně se neztotožnil s jeho scénářem. I s tím si ale scénáristé museli nějak poradit. Zatímco v knižní předloze pokračování příběhu Bridget Jones se v případě určování otcovství dítěte rozhoduje stejně jako v předchozích dílech mezi hlavními postavami, ve filmové verzi musela být postava Daniela ztvárněná Hugh Grantem nahrazena cizincem Jackem. Toho si ve filmu zahrál Patrick Dempsey. Právě zde se tak verze příběhu filmu s jeho knižní předlohou rozchází. Další zajímavostí je, že měli scénáristé pro poslední díl Bridget Jones připraveny údajně hned tři alternativní verze jeho konce. Do poslední chvíle pak ani samotní herci netušili, kterou z nich vlastně filmaři vyberou. Co myslíte, vybrali správně?

Zdroj úvodní foto: Profimedia, zdroj foto: oficiální instagram

Zdroj videa: YouTube.com

Podcast