Jedeme do lázní

Jedeme do lázní za zážitky a zdravím .

Existuje jistě mnoho důvodů, proč zamířit do lázní. Může to být touha odpočinout si a načerpat nové síly či strávit pár volných dní v příjemném prostředí, které vám zároveň poslouží jako zázemí pro objevování kouzel regionu. Je to ale hlavně zdraví, které nás do lázní přivádí. A nemusí to být jen onemocnění, které si žádá speciální léčbu či rekonvalescenci. Je to i prevence. Pečovat o své zdraví, ještě když nás nic nebolí, je tou nejlepší cestou, jak zůstat fit co nejdéle.

Za zdravím, odpočinkem, turistikou, zážitky i zábavou

V České republice existují více než tři desítky lázeňských míst, ve kterých působí řada lázeňských společností či hotelů poskytujících rozmanité wellness služby. Pokud chceme, aby měl pobyt v lázní skutečný efekt na vaše zdraví, je třeba zamířit do léčebných lázní. V takovém případě se vždy jedná o registrované zdravotnické zařízení splňující kritéria nejen pro léčbu, ale i ubytování a stravování. A co je hlavní – léčebné lázně využívají místní přírodní léčivý zdroj, jehož blahodárné účinky pomohou zmírnit mnohé zdravotní neduhy, a hlavně pomůže organismus dostat do stavu, kdy dokáže plně využívat svých samoregulačních a samoléčících schopností.

Lázeňská místa České republiky jsou i místy, kde v rámci relaxace těla zrelaxujete i duši. Ve většině lázeňských míst zažijete v průběhu celého roku mnoho kulturních a společenských akcí.

A určitě Vás okouzlí i lázeňská architektura. Ta v kombinaci s léčebnými zdroji a terapeutickými metoda je jedním z nejdůležitějších kritérií, v rámci kterých se v současné době připravuje zápis 3 lázeňských míst v ČR (Františkovy Lázně, Mariánské Lázně a Karlovy Vary) na seznam světového dědictví UNESCO v rámci sériové nominace Slavné lázně Evropy – Great Spas of Europe. 

TIP: využijte příspěvek státu na lázeňský pobyt ve výši 4 000,- Kč a poznejte české a moravské lázně na podzim, kdy jsou lázně prý nejkrásnější. Vygenerujte si voucher na www.kudyznudy.cz/dolazni. Do jakých lázní se máte vydat? Pomůže Vám vybrat portál www.jedemedolazni.cz.

TIP: Chystáte se do lázní a chcete vědět, co zajímavého v lázních můžete zažít? Stáhněte si aplikaci Jedeme do lázní a budete mít vždy aktuální tipy.

QR

Úvodní fotografie zdroj: CzechTourism
 

Podcast