Z vězně, který se díky policejní fotografii stal modelem, je milionář

Jeremy Ray Meeks je bývalý člen pouličního gangu. Po jeho zatčení v roce 2014 zveřejnila policie města Stockton v Kalifornii na sociální sítí Facebook jeho fotku ze zatčení a nevědomky se mu tak postarala o místo ve světě modelingu.

Kriminální minulost

Jeremy Ray Meeks se narodil 7. února 1984. Již v roce 2002, kdy mu bylo pouhých 18 let, byl obviněn z loupeže a ublížení na zdraví, kdy měl napadnout šestnáctiletého chlapce. Tehdy byl odsouzen ke dvěma rokům v kalifornském vězení, během nichž přiznal příslušnost k alianci pouličních gangů Crips. Nakonec si však ve vězení odseděl celkem devět let. V roce 2014 byl pak Jeremy obviněn z držení poloautomatické pistole ráže .45, kterou měl přepravovat přes státní hranice. Případ nakonec převzal federální soud a následně byl Jeremy odsouzen k 27 měsícům federálního vězení. Soudce také Jeremymu nařídil, aby se zúčastnil vězeňského programu pro léčbu zneužívání návykových látek. Meeks si ve věznici Mendota Federal Correctional Institution odpykal z trestu 13 měsíců a v březnu roku 2016 byl z vězení propuštěn.

Čtěte také: Děsivá upíří žena je starostlivou matkou s profesí právničky

Obrovský úspěch policejní fotografie

Fotografie ze zatčení z roku 2014, kterou policie města Stockton sdílela na sociální síti Facebook v rámci operace Ceasefire (Příměří), získala neuvěřitelných 75 tisíc lajků, 20 tisíc komentářů a 10 tisíc sdílení. Jeremy dostal přezdívku The Blue-Eyed Bandit (Modrooký bandita) a ihned začaly vznikat základny jeho fanoušků i na dalších sociálních sítích. V dubnu roku 2021 se příspěvek s fotografií vyšplhal dokonce na 95 tisíc lajků, 24 tisíc komentářů a 11 tisíc sdílení. Pochopitelně netrvalo dlouho a všimly si ho i modelingové agentury. Společnost White Cross Management fotografa a agenta Jima Jordana v roce 2015 potvrdila, že s Meeeksem podepsala manažerskou smlouvu, zatímco si odpykával svůj trest. Ihned po odpykání trestu s ním Jim Jordan začal pracovat a první oficiální modelingová fotografie Meekse vyšla již v červnu roku 2016. Od té doby pak procházel mnoha módními domy a stal se velmi úspěšným modelem. O jeho úspěchu vypovídá i obrovské jmění, které má údajně činit v přepočtu kolem 120 milionů korun.

Psali jsme: Nahlédněte do luxusního sídla zpěváka Robbieho Williamse, které je na prodej

Osobní život

Meeks byl ještě před svou náhlou slávou ženatý s Melissou Meeks. Jejich manželství vydrželo dlouhých osm let a měli spolu syna Jeremyho juniora. Manželství dokonce překonalo i těžké časy, kdy byl Meeks ve vězení. Ztroskotalo však v okamžiku, kdy Jeremy poznal Chloe Green, krásnou dědičku módního impéria. Jejich románek vyšel najevo v roce 2017, kdy svět obletěly fotografie, jak se zamilovaní milenci líbají na jachtě. Následoval rozvod a Jeremymu byl přidělen do střídavé péče jeho syn. Vztah s Chloe začal být mezitím vážný. V květnu roku 2018 dokonce Chloe porodila chlapečka Jaydena, vztah však přesto nevydržel a v srpnu roku 2019 se pár rozešel. Údajně měl za rozchodem stát nový muž, kterého si měla miliardářská dědička najít. Přesto se však pár nerozešel ve zlém a Jeremy s Chloe zůstali přáteli. Jeremy dokonce o obou matkách svých dětí prohlásil, že jsou neuvěřitelnými matkami v dobrém slova smyslu.

Kam dál? Markýz de Sade a další zvrhlíci, kteří ovlivnili světFoto: Profimedia
Zdroje:
perthnow, Reuters, US magazine

Podcast