Herečku Gwyneth Paltrow čeká soud: Do problémů se dostala kvůli svíčce s vůní její vagíny

Herečka Gwyneth Paltrow půjde před soud. Nebude to poprvé, už v minulosti se její značka dostala do problémů se zákonem. Tehdy soud prohrála na plné čáře. V dalším soudním stání bude muset obhájit kvalitu svého nejkontroverznějšího produktu – svíčky s vůní její vagíny.

Značku provází kontroverze už léta

Hollywoodské herečce Gwyneth Paltrow (48) se podařilo rozjet úspěšný byznys, v roce 2008 založila svůj internetový obchod, který prodává zejména kosmetiku, bytové doplňky, nádobí, kuchyňské spotřebiče a oblečení. Od té doby hodnota její firmy jen roste, v roce 2018 činilo ocenění společnosti 250 milionů dolarů. Ačkoliv se herečce podařilo prorazit, její značka bývá kritizována kvůli složení a kvalitě produktů a klamání spotřebitele. Nejvíce jsou kritikům trnem v oku pseudovědecká marketingová tvrzení. Jako příklad můžeme uvést vaginální vejce, která se na e-shopu prodávala. Ženám měla dokázat upravit hladinu hormonů v těle a regulovat menstruační cyklus. Jenže tyto slibované účinky se ukázaly jako vědecky nepodložené. Celá věc se dostala až před soud, který na podzim roku 2020 konstatoval, že pro tato tvrzení neexistuje hodnověrný vědecký důkaz a Gwyneth Paltrow musela zaplatit v přepočtu více než 3 miliony korun.

Svíčka s vůní vagíny budí rozpaky

V lednu roku 2020 přišla Gwyneth Paltrow s novým produktem, který budí rozpaky – je to totiž svíčka s neobvyklou parfemací. Údajně má vonět přesně jako vagína slavné herečky, nese název, který v překladu hlásá: "Takto voní moje vagína.“ Svíčka se dá koupit ve dvou velikostech a výrobce ji popisuje takto: "Zábavná, nádherná, sexy, neočekávaná vůně." A jak údajně voní vagína Gwyneth Paltrow? Svíčka má ovocně-květinové aroma, její parfémovou kompozici tvoří pelargónie, damašská růže, citrusy, cedrové dřevo a semena ibiškovce. Reakce na nový produkt byly smíšené, některým to přišlo vtipné a originální, jiní lidé se v diskuzích posměšně ptali, od jaké fáze menstruačního cyklu se vůně svíčky odvíjí. Herečka si z toho očividně vrásky nedělá a pokračuje v chrlení produktů s podivnými názvy, k mání jsou například i svíčky "Takhle voní můj orgasmus" a "Takhle voní moje předmanželská smlouva". Teď má však Gwyneth Paltrow větší problémy, než jsou rýpavé komentáře internetových uživatelů.

profimedia-0584375626.jpg

Značku čeká soud

Kvůli svíčce s vůní jejích intimních partií míří značka patřící Gwyneth Paltrow před soud. Žaluje ji nespokojený zákazník, Colby Watson z Texasu. Ten si doma v obýváku nadšeně novou svíčku zapálil, netušíc, jaké ohnivé peklo nastane. Dle jeho tvrzení měla svíčka vzplát po cca třech hodinách hoření. Poté měly ze svíčky zničehonic začít šlehat plameny a obývací pokoj se celý zadýmil. Muž byl donucen kvůli požáru dům opustit. Teď po Gwyneth Paltrow požaduje v přepočtu 100 milionů korun jako odškodné za zničené bydlení a soudní výlohy. Společnost si však stojí za tím, že k požáru došlo kvůli nedodržení bezpečnostních postupů, na stránkách e-shopu se totiž explicitně píše: "Palte svíčku pod dozorem. Nenechávejte ji v blízkosti věcí, které mohou shořet. Uchovávejte mimo dosah dětí a zvířat. Umístěte ji na stabilní tepelně odolný povrch. Nenechávejte svíčku zapálenou déle než dvě hodiny." Poslední bod měl údajně zákazník ignorovat a svíčku ponechat zapálenou déle. Značka vzkázala, že si za bezpečností svých produktů stojí. Je třeba dodat, že Colby Watson prý nebyl jediný, komu svíčka explodovala před očima. Londýnská zpěvačka Jody Thompson tvrdí, že jí se v lednu stala stejná věc jako Colbymu. Nezbývá tedy než vyčkat na spravedlivý verdikt soudu.

Foto: Profimedia

Podcast