Filmex Dotočná: Novinky ze světa filmu

Proč Čína vystřihla z Přátel scénku s Lady Gaga? Kdo bude hrát v prequelu Karlíka a továrny na čokoládu Willyho Wonku? A s jakou novou postavou se setkáme v pokračování Sexu ve městě? Čtěte dál.

Čína prostříhala nové Přátele

Čínští fanoušci amerického seriálu Přátelé si stěžují na cenzuru nedávno zveřejněného speciálu. Pořad se objevil na třech čínských videoplatformách, byly z něj však vystřiženy scény osobností, které v minulosti popudily vládnoucí čínskou komunistickou stranu, a to Lady Gaga, Justina Biebera a jihokorejské skupiny BTS. Zpěvačka Lady Gaga je zakázaná v Číně od roku 2016, kdy se setkala s dalajlámou. Justin Bieber se znelíbil čínské vládě v roce 2014, kdy zveřejnil fotografii ze svatyně Jasukuni v Tokiu, a skupina BTS loni rozhněvala komunistickou stranu zmínkou o korejské válce.

Úspěch českých animátorů

Nejvýznamnější světový festival animovaných filmů ve francouzském Annecy zařadil do svého oficiálního výběru světovou premiéru českého celovečerního filmu Myši patří do nebe režisérů Denisy Grimmové a Jana Bubeníčka, a to v tom největším sále v legendárním kině Bonlieu. Film Myši patří do nebe je příběhem myšky Šupito a lišáka Bělobřicha, kteří se vymykají svému okolí a procházejí svým světem tak trochu jinak, než by se dalo očekávat - vždycky všude pozdě, zadními vrátky a s trochou štěstí, často navzdory pravidlům. Vznikl na motivy stejnojmenné knihy Ivy Procházkové oceněné cenou Magnesia litera za knihu pro děti a mládež, scénář napsali Alice Nellis a Richard Malatinský. Česká premiéra se uskuteční 7. října.

Myši Filmex.jpg

Foto: Vertical Ent.

Čtěte také: Bizarní dokumenty podle skutečné události

Willy Wonka se vrátí v prequelu Karlíka a továrny na čokoládu

Už je to šestnáct let, co se na plátně v režii Tima Burtona objevil majitel kouzelné čokoládovny Willy Wonka v podání Johnnyho Deppa. Film Karlík a továrna na čokoládu bude mít prequel nazvaný jednoduše Wonka. Režírovat bude autor filmů o medvídku Padingtonovi Paul King a mladší inkarnaci výrobce těch nejlepších cukrovinek na světě si zahraje Timothée Chalamet, kterého v září uvidíme v hlavní roli nové Duny. Ve filmu by měl údajně také zpívat a tančit.

Duna Filmex.jpg

Timothée Chalamet v Duně. Foto: CinemArt

Pokračování Sexu ve městě roztočeno

Jak to vypadá s novými díly seriálu Sex ve městě? Chystaná desetidílná série s názvem Prostě jen tak, která se pokusí vyprávět upřímný příběh o tom, jaké to je být padesátiletou ženou v New Yorku, už je roztočená. Bude v ní chybět samice Samantha, ale vrátí se pan Božský, Aidan i Steve. Zcela novou postavou pak bude queer stand-up komik Che Diaz, kterého ztvární nebinární herečka Sara Ramirez, známá ze seriálu Chirurgové. Komik, kterého si Ramirez zahraje, bude uvádět podcast, jehož pravidelným hostem je Carrie Bradshaw. Datum premiéry kanál HBO zatím neoznámil.

Sara-Ramirez-Sex-and-the-City.jpg

Foto: Sara Ramirez

Kam dál? Pravda kazí příběh. V čem nám lhaly hudební filmy?Titulní foto: HBO

Podcast