Filmex Dotočná: Multikina otvírají, uvedou Cruelu i muzikál z Cannes

Po malých kinech se otevřou i české sítě multikin. Mimo jiné v nich uvidíte nové dobrodružství známé záporačky z filmu 101 dalmatinů. A taky muzikál, který bude mít českou předpremiéru v termínu té světové.

Popcorn má zelenou

Tento čtvrtek otvírají své brány multikina Cinema City i Cinestar, a to s plným servisem a občerstvením. Sály mají zredukovanou kapacitu a je do nich přiváděn čerstvý venkovní vzduch. Během projekcí je třeba dodržovat nařízení: Mít nasazený respirátor a udržovat dvoumetrové rozestupy od ostatních diváků, pokud nejsou členy vaší domácnosti.

Cinestar web.jpg

Foto: Cinestar

Propad Koruny

Úspěch při nedělním udílení televizních cen britské filmové akademie BAFTA zaznamenal dramatický seriál Můžu tě zničit (I May Destroy You), zachycující příběh ženy, která se vzpamatovává ze sexuálního útoku. Získal dvě ceny - jednu v kategorii minisérie a druhou pro herečku v hlavní roli, kterou ztvárnila Michaela Coel. Dvanáctidílný seriál stanic BBC a HBO sleduje úspěšnou černošskou autorku, která se snaží vyrovnat s otřesným zážitkem - znásilněním během večírku s přáteli v londýnském baru. S prázdnýma rukama z udílení cen BAFTA naopak odešel úspěšný seriál Koruna.

Doma jako v Cannes

Za měsíc odstartuje ve francouzském Cannes slavný filmový festival a čeští diváci budou mít historicky poprvé možnost vidět jeho zahajovací snímek ve stejný den jako účastníci slavnostního ceremoniálu na Riviéře! Očekávaný muzikál Annette vizionářského režiséra Leose Caraxe budou moci česká kina uvést v exkluzivní předpremiéře již v úterý 6. července paralelně se zahájením festivalu. V hlavních rolích filmu, který prezident festivalu označil za "dar, v který všichni milovníci filmu, hudby a kultury doufali a po kterém celý minulý rok toužili", září Marion Cotillard a Adam Driver jako operní pěvkyně a stand-up komik, kterým se narodí tajemná holčička se zvláštním darem.

Annette Aerofilms.jpg

Foto: Aerofilms

Punková Cruella bude mít pokračování

Rodinná disneyovka Cruella s punkově vyladěnou Emmou Stone slaví ve Spojených státech velký divácký úspěch a už teď je jisté, že pomstychtivá záporačka z filmu 101 dalmatinů dostane pokračování. Do českých kin vtrhne tahle trhlá holka už tento čtvrtek.


Titulní foto: Falcon

Podcast