Maya Lu je nejmladší tatérkou na světě: Tetovala už jako batole

Většina dívek se v dětství zajímá o panenky, poníky a další typicky dívčí věci. Německá dívka Maya Lu se však od svých vrstevnic svými zájmy velice odlišuje. Její vášní je totiž svět tetování, ve kterém prakticky vyrostla. Začala svou kariéru barvením klikyháků na nohy svého nebinárního otce Lily, když byla sotva batole. Už tehdy ji ale dali rodiče do rukou tetovací pistoli a snažili se tak naplno podpořit její talent.

Tatéři nejsou jen umělci, ale také profesionálové

Tatéři nejsou jen obyčejní umělci, ale i profesionálové, kteří musí mít například rekvalifikační kurz v oboru porušování integrity lidské kůže a kosmetický kurz. Stěžejním předpokladem je však talent na kreslení, protože bez toho žádný dobrý tatér neobstojí před konkurencí. Dále je také třeba cit v ruce, trpělivost a píle. Občas je také těžké vyhovět představám zákazníka, takže je zapotřebí trpělivě se zákazníkem jeho představu probrat a poté ji přenést na papír. Tetování má člověk přeci jenom na celý život, i když v dnešní době již existuje možnost odstranění tetování, která je však velice nákladná a navíc nemusí být vždy stoprocentně účinná.

Elton John nečekaně opustil svého partnera

Tatérkou už od batolete

Devítiletá Maya Lu projevila zájem o tento druh umění již v pouhých dvou letech, kdy svému otci Lily Lu, který se označuje jako nebinární, začala otiskovat klikyháky na nohy a poté dostala do ruky i tetovací pistoli. Nyní o sedm let později si již hravě poradí s inkoustovou pistolí, naučila se mnoho technik a sama již udělala několik návrhů. Některé z nich poté i realizovala.

Proč si lidé kdysi fotili své mrtvé příbuzné? Tento zvrácený a výdělečný zvyk hrál důležitou roli

Inspirativní otec

Její otec, Lily Lu, má již řadu let na starosti tetovací studio Psyland 25. Sám má na těle nespočet tetování. Nejspíš právě to bylo pro Mayu inspirativní a zatoužila se toto umění sama naučit a vytvořit si vlastní styl. Za ta léta ve studiu, které zde trávila se svým otcem, se naučila mnoho triků a technik od svého otce a některých z jeho přátel. „Postupovala, jako by to kreslila na papír. Za ta léta bylo vidět, jak nejprve začala malovat motivy a postupně z nich vytvářet tetovací šablony. Později se začala učit různé techniky a používat jiné a větší jehly,“ řekl její otec Lily. Podle něj v prvních letech potřebovala pomoc. Teď už je prý schopná dělat tetování úplně sama. Oba její rodiče však nechtějí, aby se cítila pod tlakem jejich stylu života a aby považovala tetování za svou jedinou volbu povolání. „Je nesmyslné její práci porovnávat s prací profesionálních tatérů. Ale v porovnání s tím, kolik je jí let a jak rychle a čistě už tetuje, je to velmi působivé,“ řekl její otec Lily.

Zajímavosti ze zákulisí kultovního filmu Pomáda

Specializace na opice

Specialitou Mayy jsou opice, protože se prý snadno kreslí. Miluje prý tetování vzorů různých lidoopů pomocí velké jehly. „Mám ráda opice a ráda pracuji s velkou jehlou,“ uvedla Maya. Opici si od Mayi

nechalo udělat údajně již mnoho zákazníků, kteří navštěvují studio Psyland 25 jejího otce. Jednu z opic vytetovala svému kamarádovi Angelovi, na což se můžete podívat v následujícím videu.

Šokující zpověď letušky: Co se ve skutečnosti odehrává na palubě soukromých letadel, mají stevardky sex s boháči?

Úvodní foto: Profimedia

Podcast