Deset let manželství: Jak začala velká láska Kate a Williama, kterou sleduje celý svět?

Univerzitní studentka Kate Middleton poprvé upoutala pozornost 19letého prince, když kráčela po přehlídkovém molu v prostých bílých šatech na charitativní módní přehlídce.

První setkání

V prvním roce na univerzitě ve skotském St. Andrews kde se dvojice seznámila, bydleli jen pár dveří od sebe na koleji. Ovšem žádné pouto než to přátelské byste jen těžko hledali. Kate a William se kamarádsky setkávali a občas spolu hráli tenis. Kate jako žena upoutala jeho pozornost v březnu 2002, kdy princ utratil v přepočtu téměř šest tisíc, aby seděl v první řadě na módní přehlídce. Kate se zde objevila v průhledných krajkových šatech, které odhalily její černé spodní prádlo.

Chcete potkat svého prince? Musíte na stejnou školu

Školné pro univerzitu bylo v roce 2019 v průměru něco přes 655 000 Kč. Ačkoli je to částka nižší než náklady na střední školy, které navštěvovali Kate a William, nezahrnuje školné žádné životní náklady jako je bydlení, strava a další. Pro vaši představu, roční školné prince Williama na střední škole stálo přes 1 milion korun.

Kate byla pro Williama velkou oporou

Kate už na začátku jejich vztahu byla silnou osobností, která princi učarovala. William prožíval v prvním ročníku krizi a uvažoval o ukončení studia, nicméně o pět měsíců starší Kate ho nakonec přesvědčila, aby to nedělal a na univerzitě zůstal. Kate a William se rozhodli pro společné bydlení s dalšími dvěma spolužáky. Pronajali si odlehlou "chatu" za městem. Jistě tušíte, že se nejednalo o chatu, jakou si představíte, ale o dům, kde by většina lidí dokázala bydlet celý svůj život.

Láska jako trám začala na Vánoce v roce 2003

Kate byla ve skupině blízkých přátel pozvaných na Williamovu oslavu 21. narozenin na zámku Windsor. Dvojice sdílela lásku ke sportu a venkovnímu životu a říká se, že kolem Vánoc 2003 propukla láska, která trvá dodnes. William ve svém zásnubním rozhovoru řekl: "Když jsem poprvé potkal Kate, věděl jsem, že je na ní něco velmi zvláštního." Mluvil i o tom, jak se jejich vztah vyvinul: "Prostě jsme spolu trávili více času, chichotali se, bavili jsme se o všem a uvědomili si, že sdílíme stejné zájmy a prostě jsme se spolu dobře bavili. Má opravdu nezbedný smysl pro humor."

Krize, která vyústila v rozchod

Jejich vztah vzkvétal pouze během romantických víkendů, ovšem Kate se neúčastnila oficiálních akcí královské rodiny jako přítelkyně Williama. Výjimku udělala v roce 2006, kdy sledovala, jak William promoval jako armádní důstojník. Díky této události vznikl na Kate a Williama obrovský tlak ze stran médií a nikoho nezajímalo nic jiného, než kdy si dvojice řekne své ano. Ovšem královské povinnosti zapříčily, že William by na několik měsíců odvelen do armády a v dubnu 2007 se potvrdilo, že se pár oficiálně rozešel.

Návrat, zásnuby a "happy end"

Jen o několik měsíců později, v červenci 2007, byla Kate VIP hostem na vzpomínkovém koncertě pro princeznu Dianu. Právě zde se dvojice znovu spojila. A dokonce se tajně zasnoubila, když se William vyslovil na dovolené v Keni u jezera Rutundu a poklekl se zásnubním prstenem své zesnulé matky Diany. Po oznámení jejich zasnoubení William odhalil, že jejich rozdělení pomohlo určitému uvědomění, zatímco Kate řekla, že se z ní stala "silnější osoba".

K desátému výročí svatby vydala britská královská rodina aktuální fotky vévody a vévodkyně z Cambridge. Vypadají pořád šťastně a zamilovaně.

Will a Kate profimedia-0608517403.jpg

Foto: CHRIS FLOYD / CAMERA PRESS / Profimedia.cz

Titulní foto: Profimedia.cz

Podcast