Co se stane, když budete denně pít sklenici vody s citronem?

Citrónová voda není novinka, ale tento zázračný koktejl se opět vrací a je trendy. Dává to smysl, vzhledem k tomu, že být fit a hubnout snad nikdy nevyjde z módy. Ať už jste radu o pití vody s citronem dostali od vaší matky, vašeho lékaře, vašeho partnera nebo vašeho kamaráda, neprohloupíte, když ji budete dodržovat. Ve skutečnosti nejde tolik o ten citron, ale o hydrataci.

Dietolog Joan Koelemay prohlásil, že lidé by měli "myslet na vodu jako na živinu, kterou vaše tělo potřebuje". Protože voda je pro tělo životně důležitá, nebylo by dobré, aby vám zároveň i chutnala? Citronová voda je jednoduše skvělý způsob, jak do sebe dostat denní minimum osm sklenic vody a zároveň dráždit svoje chuťové pohárky. Ano, lidé milují citronovou vodu a nemohou přestat básnit o tom, jak zdravá je pro vaše tělo. Jak zdravá ale opravdu je?

Vysoký obsah vitaminu C

Citrony mají vysoký obsah vitamínu C v malém množství – konkrétně ve 30 ml citronové šťávy je téměř 12 miligramů vitaminu. Kromě posílení imunitního systému může vitamin C skutečně snížit riziko cévní mozkové příhody. Studie American Heart Association z roku 2013 zjistila, že existuje "významný inverzní vztah mezi příjmem vitaminu C ve stravě, cirkulujícím vitaminem C a rizikem mozkové mrtvice". Laicky řečeno, čím více vitaminu C konzumujete, tím nižší je riziko cévní mozkové příhody. Nespěchejte ovšem do obchodu pro doplňky vitaminu C, místo toho doporučujeme začlenit do vaší stravy potraviny s vitaminem C. Pití citronové vody každý den je jen jeden ze snadných způsobů, jak to udělat.

Díky citronové vodě zhubnete

Nepočítejte, že každodenní pití sklenice citronové vody vám magicky pomůže zhubnout deset kilogramů, ale při pití citronové vody můžete narazit na několik věcí, které by mohly vést k úbytku hmotnosti. Citronová voda pomáhá zrychlit váš metabolismus. Přidejte k tomu skutečnost, že citronová voda má nízký obsah kalorií a máte zdravý nápoj, který vám pomůže udržet na uzdě nějaké kilo navíc.

Detoxikace díky citronové vodě

Nevěřte mýtu, že pití sklenice citronové vody může "detoxikovat" vaše tělo. Toto tvrzení, které běhá na sociálních sítích, je falešné, protože vaše tělo je zcela schopné detoxikace a ve skutečnosti je to přesně to, co již dělá. Je však pravda, že citronová voda může nějakým způsobem pomoci trávicímu systému vašeho těla. Ale zbytek práce budete přeci jen muset udělat sami.Foto: Profimedia.cz

Podcast