Co o vás vypovídá tvar vašeho obličeje dle vědců? Srdcový značí větší touhu po sexu, obdélníkový agresivitu

Co o vás vypovídá váš tvar obličeje? Vědci tvrdí, že jeho typ se pojí s určitými charakterovými vlastnostmi a jeden tvar obličeje vás dokonce podle nich předurčuje k problémům s chrápáním. Prozradíme vám, co zjistili o vás.

Srdcový tvar obličeje

srdcovy oblicej.jpg

Srdcový tvar obličeje je charakteristický tím, že čelo je nejširší částí obličeje. Lícní kosti jsou výše posazené, než je tomu například u oválného obličeje. Brada je výrazná, úzká a špičatá. Dle studie z roku 2017 publikované ve vědeckém časopise Archives of Sexual Behaviour jsou lidé se srdcovým tvarem obličeje velmi vášniví v posteli. Píše se zde také, že mají větší touhu po sexu než lidé s jinými typy obličejů. Výzkum prováděli vědci z kanadské univerzity v Nipissingu.

Proč si lidé kdysi fotili své mrtvé příbuzné? Tento zvrácený a výdělečný zvyk hrál důležitou roli

Čtvercový tvar obličeje

ctvercovy oblicej.jpg

Pro čtvercový typ obličeje je typické, že je čelo stejně široké jako čelist. Tvar obličeje připomíná čtverec. Čelist je ostře řezaná a brada není výrazná. Od obdélníkového se tento tvar obličeje liší tím, že je výrazně kratší. Tento typ obličeje má například. Herečka Keira Knightly či Demi Moore. Výše zmíněná studie zjistila, že tito lidé mají stejně jako lidé se srdcovým tvarem obličeje větší chuť na sex. Navíc jsou svolnější k příležitostnému sexu a uvažují nad tím, že by svému partnerovi byli v budoucnu nevěrní. Tito lidé by se dle studie publikované v roce 2011 ve vědeckém časopise Association for Psychological Science měli vrhnout na podnikání nebo usilovat o vedoucí funkci ve firmě. Tato studie zkoumala tváře generálních ředitelů. Zjistila, že v tomto ohledu dominují lidé s širokým čtvercovým obličejem. Firmy, ve kterých ředitelé se čtvercovým obličejem působili, měly vyšší zisky i výkonnost oproti firmám, které řídili lidé s úzkým obličejem.

Kulatý tvar obličeje

kulaty oblicej.jpg

Kulatý tvar obličeje asi není třeba do detailů popisovat, je to široký zaoblený obličej s nevýraznou bradou. Tento typ obličeje má například Selena Gomez nebo Mila Kunis. Dle Fast Company vám tento obličej přináší jednu velkou výhodu – na lidi působíte důvěryhodným dojmem. Lidé s kulatou tváří jsou vnímáni jako nevinnější a důvěryhodnější než lidé s jinými typy obličejů. Kulatý obličej má však i svou stinnou stránku, a tou je chrápání. Vědci v roce 2002 publikovali studii, ve které došli ke zjištění, že lidé s kulatým obličejem chrápou nejvíc ze všech, a to i po zohlednění parametrů jako je věk, pohlaví a obezita.

Oválný tvar obličeje

ovalny oblicej.jpg

O oválném obličeji se mluví jako o pomyslném ideálu krásy. Vyznačuje se tím, že obličej je delší než širší, brada je lehce zakulacená a čel je širší než čelist. Tento typ obličeje se podobá parametry hranatému obličeji, ale na rozdíl od něj má mnohem jemnější rysy. Tento typ obličeje má například Blake Lively či Jessica Alba. Podle vědců může tento typ obličeje souviset se schopností efektivně řešit problémy. Lidé s oválným obličejem dokáží vidět daný problém v souvislostech, dívají se na něj jako na celkový obraz. Dobře se soustředí a neupínají se na malé detaily, podle vědců jsou lepší v plnění zadaných úkolů.

Test osobnosti pro pobavení: Místo, které vás děsí nejvíc, odhalí vaše skryté touhy

Obdélníkový tvar obličeje

obdelnikovy oblicej.jpg

Obdélníkový obličej je protáhlý, hranatý a nemá výrazné lícní kosti. Z celebrit se jím může pyšnit například Angelina Jolie či Lucy Liu. Dle vědecké studie z roku 2009 je tento typ obličeje spojován s vyšší mírou agresivity. Tento typ obličeje z vás dle vědeckých zjištění publikovaných v Psychological Science dělá přirozeného lídra. Za mocnější jsou považováni lidé s tímto typem obličeje, snadno si získáte respekt ostatních.


Kam dál? Vidíte jít koně na videu dopředu nebo dozadu? Jednoduchý test odhalí, jaká hemisféra vašeho mozku je dominantní


Zdroje fotografií: Freepik
Zdroje:
Science Daily, Science Daily, Fast Company, RD, Science Daily

Podcast