Celebrity a jejich neobvyklé fobie: Dovede je vyděsit roztomilé prasátko, pohled do zrcadla i scvrklá kůže na prstech

Budete se divit, jaké věci nahání hrůzu slavným osobnostem. K smrti je dovedou vyděsit roztomilá prasátka, mořští ježci i pouhý pohled do zrcadla či scvrklá kůže na prstech. Toto jsou ty nejpodivnější fóbie, kterými celebrity trpí.

Orlando Bloom se bojí prasátek

Zatímco většina lidí považuje prasátka za velmi roztomilá, herec Orlando Bloom (44) z nich má panickou hrůzu. Oficiální název pro tento nevysvětlitelný strach zní swinofobie. Jeho největší noční můra se stala realitou na natáčení filmu Království nebeské. Jedno zlobivé prasátko totiž uniklo z výběhu a Orlando Bloom z natáčení začal utíkat sprintem.

profimedia-0466653755.jpg

Foto: Profimedia

Budou vychrtlé modelky brzy minulostí? Další známá firma je nahradila kráskami z lidu

Taylor Swift by se v Chorvatsku určitě nelíbilo

Zpěvačka Taylor Swift (31) se k smrti bojí mořských ježků, se kterými se můžete nejčastěji setkat v Chorvatsku, nejvyhledávanější destinaci českých turistů. O svém strachu promluvila v rozhovoru s Ellen de Generes, kdy mořské ježky popsala jako zákeřná stvoření, která jen čekají na to, až vás budou moci zranit. Dokonce je přirovnala ke granátu. Rovněž v rozhovoru popsala svou další velkou obavu, prý si nedovede představit, jaké by to bylo, kdyby ji zatkli kvůli zločinu, který nespáchala.

profimedia-0488497589.jpg

Foto: Profimedia


Jennifer Aniston má fobii z potápění

Fóbie slavné herečky není iracionálním strachem,je důsledkem traumatického zážitku z dětství. V rozhovoru pro magazín E! News řekla: "Byla jsem dítě a jezdila jsem na tříkolce kolem bazénu. Vjela jsem s tříkolkou do bazénu a nepustila jsem se jí. Můj bratr se mi snažil pomoct. Nemohu se potápět a nikdo mi to nechce věřit. Upřímně, nemůžu." Avšak herečka dovedla svůj strach zúročit ve filmu Dort z roku 2014. V něm hraje ženu, která trpí chronickými bolestmi a závislostmi na lécích poté, co přežila strašnou nehodu. Léčba její postavy zahrnuje i terapii v bazénu. V záběrech z filmu je vidět, že Jennifer Aniston (52) je úplně vyděšená a svůj strach nemusela ani předstírat. Řada diváků i kritiků je přesvědčená, že v tomto filmu Jennifer Aniston podala nejlepší výkon za celou svou hereckou kariéru. Dokonce za tuto roli byla nominována na Oscara.

profimedia-0481824707.jpg

Foto: Profimedia

Demi Moore spolu se svými třemi dcerami zapózovala v plavkách: Které z nich to sluší nejvíc?

Kristen Bell děsí scvrklá kůže na prstech

Herečka Kristen Bell (40) není zrovna velkou fanynkou bazénů a koupání. Má totiž fóbii ze scvrklé kůže na prstech. "Prásknul" to na ni její manžel Dax Shepard, který v roce 2018 publikoval její fotku s nasazenými rukavicemi v bazénu. "Moje žena nosí rukavice do bazénu, protože nenávidí ten pocit, když máte scvrklou kůži na špičkách prstů." Zachránil to hashtagem "Miluji tě". O manželčině strachu promluvil znovu v show Jimmy Kimmela. "Kdysi mi řekla, že prostě nerada chodí do bazénu. Vezme tam děti, ale sama prostě jen sedí na zahradní židli. S nedávnou vlnou veder v Los Angeles však musela do bazénu. Řekla mi, že si musí vzít rukavice do bazénu." Herečce je prý nepříjemné dotýkat se poté druhých lidí, když má scvrklé konečky prstů.

profimedia-0472806444.jpg

Foto: Profimedia

Pamela Anderson se leká při pohledu do zrcadla

Od sexbomby Pamely Anderson (54) by se dalo čekat, že se bude promenádovat před zrcadlem, ale opak je pravdou. Hvězda seriálu Pobřežní hlídka totiž trpí eisoptrofobií, tedy strachem z pohledu do zrcadla. Nejenže nesnáší svůj odraz v zrcadle, ale dokonce se na sebe nechce dívat ani v televizi, když se náhodou zahlédne na obrazovce, vypíná televizi a utíká z místnosti.

profimedia-0400769903.jpg

Foto: Profimedia
Úvodní foto: Profimedia

Podcast