Bob Dylan není jediný, král rock'n'rollu měl podle historika tady slabost pro mladé dívky

Obvinění Boba Dylana ze sexuálního zneužívání, které se mělo odehrát před 56 lety, rozvířilo vody internetu. Bob Dylan však není jediným, kdo se s takovým obviněním musel potýkat, zvěsti o slabosti pro nezletilé dívky kolují i o králi rock'n'rollu.

Bob Dylan čelí obvinění ze zneužívání dvanáctileté dívky

Hudebník a držitel Nobelovy ceny za literaturu Bob Dylan nyní čelí závažnému obvinění ze zneužití dvanáctileté dívky. Dojít k němu mělo v roce 1965. Bob Dylan nařčení odmítá. Celý případ míří k soudu v New Yorku. Zatím nejmenovaná žena s iniciály "JC" hudebníka viní z toho, že jí po dobu šesti týdnů měl udržovat pod vlivem návykových látek a opakovaně ji sexuálně zneužít. Obžaloba Boba Dylana dle informací webu The Guardian viní z toho, že tehdy čtyřiadvacetiletý hudebník měl využít svého postavení, aby si získal důvěru dívky a poté ji sexuálně obtěžoval a zneužíval. Dále také měl dívce vyhrožovat fyzickým násilím a nutit ji brát drogy a alkohol. To ji prý zanechalo "emocionálně zjizvenou a psychicky poškozenou" na celý život. Žena má mít trvalé následky, které zahrnují deprese, pocit ponížení a úzkosti, které jí údajně brání žít plnohodnotný život. Mluvčí Boba Dylana se nechal slyšet, že se hudebník bude "důrazně bránit", obvinění, které bylo vzneseno po dlouhých 56 letech je dle jeho slov nepravdivé.

České celebrity na dovolené: Za co by nejradši Mahulena Bočanová seřezala turisty rákoskou a kam vyrazila Alice Bendová a Vlaďka Erbová?

Historik Joel Williamson tvrdí, že pro mladé panny měl Evis Presley slabost

Bob Dylan není jediným hudebníkem, který byl obviněn z obtěžování nezletilých dívek. Týká se to i krále rock'n'rollu Elvise Presleyho. Americký historik a spisovatel Joel Williamson se specializuje na historii amerického Jihu. Jedna z jeho knih nese název Elvis Presley: Jižanský život. V knize najdete spoustu šokujících odhalení, která popisují Elvisův bouřlivý život. Elvis Presley měl mít dle autorovy knihy slabost pro velmi mladé dívky. Jednou z jeho prvních přítelkyň měla být tehdy nezletilá Dixie Locke. Ve svých 24 letech se zamiloval do tehdy čtrnáctileté Priscilly Beaulieu, což se setkalo s odporem jejích rodičů. Joel Williamson ve své knize píše, že Elvis měl slabost zejména pro panny. Mladé panny mu měli dohazovat jeho známí. V knize dále píše, že Dixie a Priscilla nebyly jedinými nezletilými dívkami, se kterými se Elvis stýkal. Uvádí, že si sebou Elvis na turné vzal čtrnáctileté dívky, které měl údajně povzbuzovat, aby s ním zápasily, lechtaly jej a líbaly se s ním. Své zkušenosti s Elvisem popsaly i další dívky v rozhovoru pro Daily Mail. Jednou z nich byla tehdy čtrnáctiletá Jackie Rowland, kterou maminka vzala na jeho koncert. Obě byly nadšené, když je pozval do zákulisí. Zde si Jackie vzal Elvis stranou do vedlejší místnosti. Když tam po chvíli matky dívky vtrhla, viděla Elvise, jak dívku líbá. Elvis se tehdy matky zeptal, zda její dcera s ním může vyrazit do baru, což matka Jackie samozřejmě zatrhla. Elvis se měl s dívkou rozloučit větou: "Až vyrosteš, budeš má." Další z dívek, která se s Elvisem vídala byla tehdy čtrnáctiletá Frances Forbes. Tu do svého domu zval na pyžamovou party, které se účastnily další mladé dívky. Všechny se vždy namalovaly tak, jak se to Elvisovi líbilo, preferoval silný make-up, kouřové stíny a výraznou řasenku. Poté se navzájem lechtali a líbali.

Quentin Tarantino své matce nikdy nedal ani pennyZdroj úvodní fotografie: Profimedia
Zdroje informací
The Guardian Daily Mail NYPost

Podcast