Bizarní dokumenty podle skutečné události

"To nevymyslíš!" Zvolání, které naprosto přesně sedí na čtyři dokumenty zmíněné v našem článku. Někdy je realita mnohem drsnější, krutější a podivnější než fiktivní příběhy. Tyto dokumentární seriály a filmy byly natočeny podle skutečné události. Podívejte se na ty nejbizarnější z nich.

Voyeur

Dokumentární film Voyeur, který měl premiéru na platformě Netflix odhaluje neuvěřitelný příběh Geralda Foose. Ten strávil více než dvě desetiletí špehováním svých hostů, kteří se nic netušíc ubytovali v jeho motelu Aurora v Coloradu. Na celou záležitost přišel novinář Gay Talese, který byl s majitelem tohoto podivného motelu v kontaktu roky. Dokument odhaluje, jak propracované skrýše pro kamery Gerald Foos využíval. Majitel motelu své hosty šmíroval i při sexu. Tvrdí, že to dělal z čisté zvědavosti, nikoliv protože by byl chlípný voyeur. Pokud se chcete o příběhu Gerlada Foose dozvědět více a nahlédnout do jeho mysli, určitě se na dokument podívejte.

Maminka mrtvá a nejdražší

Dokumentární snímek Maminka mrtvá a nejdražší pojednává o skutečném příběhu, který se stal v USA. Celý příběh začal, když se Dee Dee Blanchard narodila zdravá dcera Gypsy Rose. Dee Dee Blanchard však byla přesvědčená, že je dívka už od narození velmi nemocná, i když žádné vyšetření neprokázalo, že by Gypsy Rose trpěla nějakou chorobou. Dee Dee Blanchard však žila v domnění, že její dcera vážně nemocná je a snažila se o tom přesvědčit i své okolí, které její chování znepokojovalo. Možným motivem byly peníze, i přes neexistenci lékařských zpráv dokázala Dee Dee ze státu "vymámit" příspěvky na zdravotní péči o dceru. Ta měla v té době značné problémy se zrakem, svalovou dystrofií a epileptickými záchvaty. Lékaři byli bezradní a už nevěděli, jak by malé Gypsy Rose pomohli, dle výsledků jejich vyšetření totiž byla dívenka zcela zdravá. I Gypsy Rose začala v pozdějším věku pochybovat o tom, zda pro ni její matka dělá jen to nejlepší. Tyto pochybnosti posléze vyústily v tragickou událost, na to, jak celý příběh dopadl, se můžete podívat na HBO.

Od koťátek pracky pryč! Hon na internetového zabijáka

Tento dokumentární seriál získal cenu Emmy v kategorii Nejlepší scénář naučného pořadu. Vypráví příběh amatérských detektivů Johna Greena a Deanny Thompson, kteří na internetu objeví video, kde někdo zvláště surovým způsobem týrá kočky. Rozhodnou se pátrat na vlastní pěst, i když jejich jedinou indicií je krátká nahrávka, která týrání zachycuje. Díky detailní brilantně odvedené práci se jim podaří trýznitele koček najít. A nejen to, v průběhu vyšetřování zjišťují, že kočky nejsou jeho jedinou obětí. Pokud chcete vědět, jak celý příběh dopadne, podívejte se na tento zajímavý dokumentární seriál na Netflixu.

Polechtat pravdu

Lechtání si většina z nás spojuje se srandou a zábavou, ale při sledování tohoto dokumentárního filmu rozhodně nebudete mít úsměv na rtech. Vše začíná tím, že reportér David Farrier objeví na internetu podivné video, na němž je zachycena jakási zvrácená soutěž v lechtání, které se účastní mladíci placení za to, že se nechají spoutat a zlechtat. To ho zaujme a rozhodne se zjistit víc. Od pořadatele se mu namísto rozhovoru dostane pouze výhrůžek a zesměšňování. Jenže David Farrier namísto aby dal od této záležitosti ruce pryč, začne se v ní vrtat hlouběji. Zjišťuje, že tento "lechtací byznys" zdaleka není tak nevinný, jak se na první pohled zdá.Foto: Profimedia.cz

Podcast