Benefiční Koncert pro Paměť národa

16.10.2019

Benefiční Koncert pro Paměť národa

Pamětník Eduard Marek, skaut, účastník Pražského povstání, člen třetího odboje a politický vězeň, letos oslavil 102. narozeniny. Den české státnosti 28. října a 30 let od sametové revoluce přijde oslavit do Fora Karlín spolu se stovkou hudebníků. Nejmladším z nich, Thomu Artwayovi i Žofii Dařbujánové, je jen něco přes 20 let.

Letos si připomínáme 101. výročí založení republiky a 30. výročí sametové revoluce. Organizace Post Bellum pořádá k této příležitosti benefiční Koncert pro Paměť národa, který proběhne 28. října ve Foru Karlín. Jednou z legend sametové revoluce je Koncert pro všechny slušný lidi, mnohahodinový maraton krátkých vystoupení skupin a interpretů všemožných hudebních žánrů, které spojovaly myšlenky probíhajících společenských změn. Právě tento koncert se stal inspirací pro tým Paměti národa. Na chystané hudební události se sejde na 100 umělců a promluví řada respektovaných osobností různých oborů.

„Přáli bychom si, aby se státní svátek oslavující vznik naší republiky stal skutečnou oslavou hrdinů. Chceme tento den vzpomenout na válečné veterány, účastníky domácího odboje za 2. světové války, protikomunistické odbojáře, disidenty. Na nich stojí naše svoboda. Už vůbec se nám nechce přihlížet té trapnosti se státními vyznamenáními, kdy pozornost ten den získávají bývalí komunisté, někdejší estébáci, pochybní podnikatelé a normalizační estrádní umělci. Nechoďte na Hrad, vypněte televizi a pojďte na Koncert pro Paměť národa, podpoříte tak dobrou věc,“ vzkazuje Mikuláš Kroupa, ředitel Post Bellum a zakladatel Paměti národa. 

Koncert proběhne jako součást kampaně „Nezapomeňme“, kterou Paměť národa připomíná 30 let naší svobody. Pod heslem „Nezapomeňme“ organizují lidé z Post Bellum desítky výstav, koncertů, pouličních oslav, vzdělávací programy pro školy ve 30 Městech Paměti národa. V Praze proběhne velkolepá projekce a světelná instalace přímo 17. listopadu na Národní třídě. Česká televize také odvysílá Ceny Paměti národa předávané už podesáté, letos výjimečně 5 osobnostem z 5 postkomunistických zemí.

Vstupenky na koncert lze zakoupit přes síť Ticketstream.

Program: https://www.nezapomenme.cz/koncert/

Facebooková událost Nezapomeňme – Koncert pro Paměť národa: https://www.facebook.com/events/440625836734488/

Nezapomeňme: Koncert pro Paměť národa, 28. října 2019 od 19.30 hodin, Forum Karlín v Praze.