Art Parking
Na parkovištích Pražské tržnice a Nákladového nádraží Žižkov probíhá multižánrový festival Art Parking, který dává prostor živému umění. Na principu drive-in nabízí divákům v automobilech desítky divadelních představení, koncertů i filmových projekcí.

Živé umění potřebuje sdílený okamžik „tady a teď“

Cílem festivalu Art Parking je umožnit bezpečné setkání člověka s živým uměním, které se neomezuje na streamování on-line vysílání, ať už divadelních inscenací, koncertů, nebo virtuální společné sledování filmů. „Nechceme se ustreamovat k smrti, živé umění potřebuje živého diváka a naopak,“ vysvětluje dramaturg festivalu Karel Kratochvíl, který chce nabídnout prostor co nejširší škále performerů napříč žánry, jež jsou současnou situací postiženy. 

Hudební dramaturgie festivalu Art Parking je široce rozkročená od rocku přes koncerty klasické hudby až po hiphop. Na festivalu vystoupila například Vypsaná fixa, chystá se koncert PSH v sobotu 16. května. Divadelní linka sleduje tvorbu nezávislých divadel, akcentuje přitom pohybové a taneční inscenace, v pátek 15. května vystoupí Kašpárek v rohlíku nebo Simona Babčáková. Filmová dramaturgie vzniká ve spolupráci se společností Aerofilms a v čase omezeného cestování nabídne divákům možnost vyrazit do zajímavých destinací alespoň prostřednictvím filmového plátna. Autokino promítá až třikrát denně a nabízí také dopolední projekce pro děti. Promítá se například snímek V Síti, Rivalové, Afrikou na pionýru a další skvělé snímky. 

Počet parkovacích míst je kvůli bezpečnosti omezený 

Celý proces objednávky vstupenek, samotná kulturní produkce, včetně distribuce občerstvení, které si můžete objednat prostřednictvím sms, probíhá bezpečně a bezkontaktně z prostředí domova nebo osobního automobilu. „Máte chuť na popcorn nebo (nealko)pivo? Stačí nám z auta poslat sms na číslo, které dostanete u vjezdu do areálu, a za chvilku vám hosteska vše donese až k okýnku,“ přibližuje Karel Kratochvíl. Art Parking zaručuje kulturní zážitek bez nutnosti vystoupit z vozu a jakéhokoli fyzického kontaktu. Bezpečnost je zaručena, rozestupy mezi vozidly jsou větší než u parkovišť při nákupních centrech. 

Prodej vstupenek probíhá přes službu GoOut. Kompletní informace k programu najdete na www.artparking.cz

Podcast