Z námezdní síly hvězdou

Na konci každého týdne vám na Expres FM nabízíme souhrn nejhranějších písní z našeho éteru. Ani na Valentýna neděláme výjimky.


Novinka: The Avalanches & MGMT & Johnny Marr - The Divine Chord

Australští The Avalanches. Na sklonku minulého roku vydali velmi očekávané a ještě lépe hodnocené album We Will Always Love You. Má celkem 25 skladeb a je doslova napěchované hosty. Leon Bridges, Karen O, Sampa The Great, Blood Orange. A v tracku s názvem The Divide Chord hostují MGMT a bývalý člen The Smiths Johnny Marr.


10. Maella - Downtown

Pod pseudonymem Maella se skrývá Míša z Prahy, která chytá inspiraci na Temži v Londýně. Tam poslední roky studuje hudbu a musíme uznat, že svůj talent skvěle rozvíjí.


Novinka: Masked Wolf - Astronaut In The Ocean

Australan Harry Michael vystupuje pod jménem Masked Wolf. Zajímavé na něm je, že prorazil nejen ve světě, ale kupodivu i u nás. Na streamovací platformě Spotify je jeho singl Astronaut In the Ocean aktuálně třetí nejpřehrávanější u nás české kotlině.


9. Rudimental & Morgan & Digga D & Tike - Be The One

Poslední dobou Rudimental vydávají novou hudbu jen sporadicky. Za poslední tři roky by novinky spočítal na prstech jedné ruky i méně šikovný truhlář. Občas dají vědět, že to nezabalili a nejspíš chystají nějakou větší akci. S aktuálním singlem Be The One jim pomohli zpěvačka Morgan, Digga D a Tike.


Novinka: Dodie - Hate Myself

Zpěvačka z britského Enfieldu se před čtyřmi roky proslavila nejvíc na YouTube. Svojí hudbou ovlivnila tolik fanoušků, že si odnesla i nějakou cenu a finanční odměnu, která jí dovolila natočit tři EP a následně i debutové album. Bude se jmenovat Build Problem. V pátek 26. března si ho budeme moci koupit, včetně písně Hate Myself.


8. Rag'n'Bone Man - All You Ever Wanted

Rory Graham aka Rag'n'Bone Man oslavil své 36. narozeniny a zároveň s touto událostí ohlásil novou desku Life By Misadventures. A lepší promo než je dnešní osmička All You Ever Wanted ani nemohl udělat. Album bude k dispozici 23. dubna.


Novinka: Fiedlerski & Annabelle & V.I.C - Black Hole

Český producent Ondřej Fiedler už nějaký čas spolupracuje s Annabelle. Tedy zpěvačkou, která se narodila do ruské rodiny žijící v Praze. Přes Kühnův dětský sbor propracovala do londýnských klubů, kde funguje i Victor Oluwatowoju aka V.I.C. Britský rapper je stoupající hvězdou Instagramu a TikToku. Společně Fiedlerski, Annabelle a V.I.C. vytvořili pohodový song na nepohodové téma špatných stereotypů s názvem Black Hole.


7. Arlo Parks - Caroline

Anaïs Oluwatoyin Estelle Marinho aka Arlo Parks vydala na konci ledna své debutové album Collapsed in Sunbeams. Na něm v Deluxe verzi najdeme hned dvacítku písní, mimo jiné i tento singl, který jsme vám na Expres FM nabídli v tuzemské rozhlasové premiéře.


Novinka: Pale Waves - Easy

V Manchesteru sídlí vedená frontmankou Heather Baron-Gracie. Od ní jsme se už v listopadu dozvěděli, že kapela má pohromadě materiál na druhou desku. Ta vyšla v pátek s názvem Who Am I? Z části si album Pale Waves dělali sami a kus natočili v Los Angeles pod dohledem Riche Costeyho, producenta Foster The People, Santigold, Biffy Clyro nebo Muse.


6. Kings Of Leon - The Bandit

Americká rodinná parta do měsíce bude mít na světě své osmé řadové album When You See Yourself. Natěšení fanoušci na tuto událost čekají už dlouhých pět let. První ochutnávkou je singl The Bandit.


5. SZA - Good Days

Zpěvačkou SZA v brzké době představí svoji druhou desku. O ní se ve velké míře postarala mezinárodní dvojice - Brit Jacob Collier a Španěl Carlos Muñoz. Zní to neskutečně fresh.


4. Royal Blood - Typhoons

Poslední dubnový pátek bude velkým svátkem pro anglické duo Royal Blood i jejich fanoušky. Vydají totiž pandemií opožděné druhé album Typhoons. A nad ní svým ostřížím okem a pozorným uchem dohlížel Paul Epworth, což je producent Adele, Maximo Park, Rihanny nebo Florence & The Machine.


3. Baby Queen - Raw Thoughts

Baby Queen, vlastním jménem Bella Latham, je holka, která z jihu Afriky vykonala velkou cestu do Londýna, kde si splnila svůj hudební sen. A zdá se, že vše jde podle plánu. Má za sebou EP Medicine a s další muzikou jí pomáhá Matt Healy z The 1975. Třetí místo obsadila se singlem Raw Thoughts.


2. Foo Fighters - Waiting On A War

Foo Fighters mají za sebou několik perných dní. Spustili své soukromé online radio, které po několik dní hrálo pro své fanoušky záznamy z koncertů a pak i kus nového alba Medicine At The Midnight. Z ní hrajeme i singl Waiting On A War.


Top Tip: G-Eazy & Chris Brown & Mark Morrison - Provide

Kalifornský rapper G-Easy skládá hold legendární skladbě Return Of The Mack od Marka Morrisona. A udělal to opravdu šikovně, protože Marka Morrisona pozval i do studia. Spolu s ním si zabroukal i Chris Brown. Singl Provide se následně objeví na rapperově pátém albu s názvem These Things Happen Too.


EXPRES TOP: Celeste - Love Is Back

Celeste v minulosti byla námezdní silou pro ostatní hudebníky a dje. Ale pracovala i pro sebe. Vydala dvě EP a nyní i debutové album Not Your Muse. To mělo vyjít až na konci února, ale navzdory situaci ve světě se nakonec vše podařilo v předstihu. Takže album je ke stažení a je ze sekce božských. Celý svět hlásí, že přichází nová Amy Winehouse. A není daleko od pravdy.Foto: Profimedia.cz

Podcast