Song, který vznikl během opilecké jízdy na kole

EXPRES OLD(S)COOL: EMF - Unbelievable (1990) | Ať uděláte cokoliv, pořád je to vašemu partnerovi málo. O jedné takové náročné a "neuvěřitelné" dívce pojednává nejznámější píseň britské kapely.

Co původně znamenala zkratka EMF, kterou si za své jméno zvolila kapela, kterou v roce 1990 raketově vystřelil debutový singl Unbelievable, se dnes můžeme jen dohadovat. Mnozí jsou toho názoru, že je to zkratka pro "Ecstasy Mother F—ker", protože ta slova zazněla v písni jménem EMF. Kapela ovšem přispěchala s málo uvěřitelnou verzí, že EMF znamená Epsom Mad Funkers, což byl jeden z fanklubů skupiny New Order.

Kytarista a skladatel kapely Ian Dench kdysi vyprávěl, že melodie k písni Ubelievable mu vyplavala v hlavě, když si to po noční těžké pařbě s klávesákem Derrym šněroval ráno ulicí na kole, stále v notně podroušeném stavu, a lidé z aut na něj troublili a ječeli. Výkřik "Oh!" na začátku refénu je samplem lascivního amerického stand-up komika Adrewa "Dice" Claye známého jako "The Diceman". Song se ve Spojených státech vyšplhal na vrchol hitparády a do svého koncertního repertoáru ho překvapivě zařadil Tom Jones, který ho zpíval v Las Vegas, na festivalu Glastonbury a dokonce si píseň střihl spolu s jejími autory v televizním vystoupení. Britská dvojice Rizzle Kicks kolem samplu z Unbelievable vystavěla v roce 2013 jeden ze svých hitů Skip To The Good Bit.
Foto: EMF

Podcast